dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 142
  1. #101
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Chwilę nie zaglądałem bo przez ostatnie około 6 tygodni udało się wykonać na budowie kilka drobnych prac.

    Zrobiliśmy całe ogrzewanie podłogowe na TECE



    Obrobiliśmy cokół siatką przygotowując go już pod ocieplenie, i postawiliśmy takie oto coś
    Fundament ppd pompę ciepła zobaczymy co z tego wyjdzie.


    Posadzki tu już odpuściliśmy i zamówiliśmy firmę zrobili to dobrze w miarę niedrogo i w 1 dzień sami byśmy się z tym namęczyli nie warto było.
    Pomagaliśmy jedynie roznosić siatki zbrojeniowe mówią, że nie są konieczne ale jakieś 400 zł i mam spokojny sen moim zdaniem warto.




    My natomiast zajęliśmy się instalacją przydomowej oczyszczalni




    Po posadzkach mogłem wreszcie wstawić drzwi docelowe do domu


    Po tych drobnych pracach powoli zaczyna klarować się domek.
    Następny będzie styropian, ale w lato nie chcę go układać czekamy do początku jesieni.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 17-07-2017 o 00:11

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Ładnie ułożona podłogówka. Teraz już wykańczać się.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  3. #103
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Dzięki wiadomo jak inwestor sam kładzie to stara się równo i porządnie to zrobić
    Pewnie zeszło mi dłużej niż firmie, ale byłem bardzo zadowolony z efektu, a rurki kładłem jakieś 3-4 dni po 8 h więc chyba bez tragedii.

    Tak też czuję, że wykończeniówka mnie wykończy ;D

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Hej! Podłogówka pierwsza klasa! Zważywszy, że sam się do niej przygotowuję masz jakieś praktyczne rady? Jakieś kwiatki wyszły w trakcie, o których w momencie planowania nawet nie myślałeś?

  5. #105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pięknie i profesjonalnie rozłożyłeś podłogówkę I już zazdroszczę równiutkich wylewek!

    Mnie pytasz czy już się mebluję, a jesteś sporo pracy przede mną Wylewki u nas pewnie dopiero koło połowy sierpnia, do tego czasu może uda się ocieplić kawałek elewacji.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #106
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    @ggdh jakiś większych kwiatków nie było robiłem ją pierwszy raz może nie poszło jakoś błyskawicznie, ale starałem się jak mogłem.
    Na pewno kup długie spinki z 6 cm te 4 cm słabo trzymają ja miałem i takie i takie spinek weszło z 1600 sztuk
    Poza tym wszystko poszło naprawdę sprawnie a z efektów jestem zadowolony, warto też sobie notować ile jaka pętla ma metrów starać się nie przekraczać 150 ja miałem jedną najdłuższą 138, salon podzielony na 2 pętle układ ślimaka aby temp równo się rozkładała.

    @matko
    Do sierpnia to zleci chwila moment no wy macie też kilka innych prac do których my jeszcze nie doszliśmy jak sufit czy podłoga i ocieplenie stropu
    Również jestem zadowolony z podłogówki tzn... z ułożenia wygląda dobrze ale najważniejsze aby dobrze grzała.
    Niedługo będą instalować pompę ciepła na zimę będzie już można ogrzewać budynek zobaczymy co warta jest ta PC P/W

    No i z rzeczy miej przyjemnych miałem kolejną próbę włamania do domu wystraszył ich alarm, ale z tego co sąsiadka mówiła stali z boku i czekali co się stanie jak skończy wyć alarm .
    Dodałem oświetlenie w około domu i chyba jeszcze postawię tam kamerkę mam taką małą sportową która zaczyna nagrywać jak rozpoznaje ruch.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 21-07-2017 o 20:16

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Przekichane z włamaniami. Ja na razie mam spokój ale alarm daje rade no i mieszkam 30 m od budowy.
    A sąsiadka to tak nic nie zadziałała? Mogła choć Światło u siebie gdzieś zapalić to może by ich spłoszyło.

  8. #108
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Swieciła latarką właśnie i widziała, że stoją i czekają dopiero jak poświeciła to uciekli więc alarm alarmem ale sąsiad też potrzebny.
    Najgorsze, że tam nicnie ma na razie coby było można ukraść instalacji nie wyrwą bo nie jest pod tynkiem tylko w silce w tunelach ale szkód na pewno narobią jeśli wejdą, oby odpuścili skoro wiedzą, że jest alarm, ale syrenę widać z drogi więc wiedzieli o alarmie a i tak zaryzykowali.

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    czytałem na forum jak koleś zalał schody to w nocy mu zbrojenie z nich wyciagneli wiec silka to tylko mala przeszkoda a naprawiania kupa.
    kurcze jak ty spisz teraz? Mnie by chyba szlak trafił.

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przerąbane z tymi złamasami czyhającymi na łatwy zarobek Koniecznie daj kamerę, ale czy obraz jakościowo jest dobry? Bo wiesz, policję interesują facjaty włamywaczy, a niektóre kamery dają obraz tak kiepskiej jakości, że widać tylko jakiegoś człowieka, podobnego do nikogo...
    Dobrze, że masz sąsiadkę. Na przyszłość, niech na policję od razu dzwoni.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  11. #111
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    No właśnie nie mam zbytnio wyjścia spać muszę, ale już kilka razy byłem koło 1 w nocy aby sprawdzić czy się nikt nie kręci.
    Byłem ubezpieczyć dom od razu i tak miałem to zrobić ale odkładałem na później teraz już jest w razie co ubezpieczenie, ale mam nadzieję, że nie będzie potrzebne zawiozłem materac i zacznę też tam czasami sypiać.
    Kamera całkiem dobrze nagrywa problem w tym, że to nic nie zmienia przy pierwszych 2 włamaniach złapali sprawcę skazali go nie odzyskałem nic, ale zarządzili mi odszkodowanie koło 700 zł jak myślicie ile zł z tego dostałem dodam dla podpowiedzi, że cyfry tej nie dzieli się.
    Jedyna opcja to zatłuc gnoja, ale wtedy ja pójdę siedzieć taki kraj złodziej ma większe prawa niż właściciel.

    Najbardziej nie daje mi spokoju, że wyłamali bramkę którą wcale nie tak łatwo połamać bo była z dość grubego drewnianego słupka i do tego nie było żadnej potrzeby jej wyłamywać aby wejść na teren działki wystarczy podnieść nieco siatkę leśną i jesteś myślę czy to nie było robienie miejsca pod auto czy chcieli na styropian czy na okna nie wiem nic innego tam nie ma bo nie zostawiam nic na tej działce już od 1 włamania.

    Poważnie rozważam zatrudnienie ochrony niby 60zł na miesiąc i są w 15 min od alarmu, ale czy oni kogoś złapią wierzyć mi się nie chce, że będą ryzykować za czyjąś własność ładnie to na papierze wygląda tylko.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 25-07-2017 o 13:31

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Pies, grozny pies daje rade tez mialem wlam na budowie, szkód na ponad 3 tysie odzyskane zero a sprawcy zlapani.... szkoda gadac
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Halo Kamilu, żyjesz?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #114
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Witam oczywiście, teraz nawet trochę robimy niestety pogoda w każdy możliwy sposób psuje plany najpierw było za gorąco aby kłaść styropian teraz u nas od 2 tygodni praktycznie cały czas pada ;/
    Udało się zrobić niemal całe ocieplenie ale czekam na choć jeden lub dwa dni bez deszczu aby położyć siatkę jak to zrobimy wchodzimy do środka i podwieszamy sufit.
    Była za to firma od pompy ciepła no i już wszystko podłączone i chyba nawet działa podłogówka już przemieliła pierwszą wodę, ale na razie nie ma co grzać jak sufit otwarty.
    Na dniach wrzucę jakieś zdjęcia.

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cześć. Jak tam prace idą? Pompa grzeje. Kiedy jakieś fotki......
    Ja już miałem się za fundament brać ale pogoda kiepska i się zastanawiam czy w tym roku już nie odpuścić.

    Powiedz mi ile masz styropianu w posadzce i ile wylewki? Planujesz grzanie w drugiej taryfie?
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 04-10-2017 o 14:14

  16. #116

  17. #117
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cześć prace jak widać idą.
    Co do pompy na razie jeszcze nie grzeje bo nie miałem zamkniętego stropu, ale sama pompa działa 300l wody nagrzewa w jakieś 40 minut więc myślę całkiem dobrze.
    Sam jestem ciekaw jak wyjdzie ta pierwsza zima, na pewno dam znać co i jak.
    W podłodze mam 20 cm eps wylewki jakieś 9 cm rurki mam dość gęsto.
    Co do drugiej taryfy jeszcze nie jestem pewny ma to plusy i minusy w tym roku na pewno będę chciał sprawdzić w zwykłej taryfie.

    Pogoda nie jest taka zła wcale jak na fundamenty byle wykop zrobić jak nie pada i zalewać beton na spokojnie wyschnie deszcz mu przeszkadzać nie będzie nawet pomoże a dobrze jak fundament odstoi i osiądzie sobie ja bym zalewał.

  18. #118
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cześć Kamil, ja spisuje właśnie wytyczne architektowi, który będzie robił nam projekt. W związku z tym mam pytanie ile dawales styropianu na ocieplenie fundamentu, w podłodze jak rozumiem masz 20? Od środka fundamentu nie ocieplales?

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Co ma strop do grzania ?

  20. #120
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Strop do grzania ma tyle, że jak nie jest w żaden sposób ocieplony czy nawet zamknięty to grzanie jest bez sensu.... marnowanie kasy bo i tak domu nie ogrzejesz.
    A nie był miał przewiew na wylot dopiero skończyłem z wełną i to i tak na razie tylko pierwsza warstwa druga będzie między wiązarami wkładana od góry.

    W podłodze mam 20 cm, od środka fundamentu nie ocieplałem z zewnątrz fundamentu mam 10 cm wszystkie styropiany z możliwie dobrym współczynnikiem przenikania dawałem.
    Najlepszy oczywiście na ściany swisspor LAMBDA MAX fasada grafit 20 cm plus ciepłe kołkowanie, nie wiem czy daje to coś ciepła ale na pewno nie wychodzą kołki po deszczu to już sprawdziłem i naprawdę polecam jak nie chcecie kółek po deszczu mieć.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 07-10-2017 o 22:24

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony