dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 14
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 272
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    W końcu coś ruszyłem. W sobotę zakopałem kabel w uprzednio (własnoręcznie) wykopanym wykopie. W poniedziałek zagęściłem. Wczoraj ułożyłem kanalizację. To w cale nie jest taka lekka praca jakby się wydawało. Dziś mają dowieść piasek na za podsypkę. Nie piszę za dużo - fotki więcej dadzą
























  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Mam teraz dylemat czy dawać folię pod chudziaka. Jedni dają a inni nie. Jakoś tak by z jednej strony wypadało a z drugiej to tak myślę, czy dobrze zamykać wilgoć w chudziaku jak już położę folię na chudziaku a pod styropianem?

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nie dawaj. Na żywo nigdy folii nie widziałem, a niektórzy nie robią chudziak w ogóle.

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Z cyklu "co? ja nie dam rady?". Samodzielnie ułożyłem 7m3 chudziaka. Wg moich szacunków na resztę potrzeba jeszcze 8. Spróbuję na najbliższe dni zamówić. Samemu to strasznie ciężka praca - rozgrabić i wyrównać. Dziś każdy mięsień o sobie przypomina więc nawet odpuściłem wyjazd do pracy rowerem (mam około 10km w jedna stronę) i pojechałem autem. Beton miał być w godzinach15-16 ale z powodu awarii mieszalnika byli o 18. Już sie nie mogę doczekać odtrabienia końca stanu zero. Wkleję wtedy też zestawienie wydatków. Po Świętach chciałbym zamówić bloczki i zacząć stawiać ściany. Pozdrawiam











    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 07-04-2017 o 06:36

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    ZERO! W końcu mam stan zero. Finalnej fotki nie mam bo było już ciemno i nie chciało mi się rozkładać oświetlenia. Łacznie poszło 15m3 betonu. Wyrzuciłem do dołu przed wejściem tylko trzy taczki. Po Świętach szukam bloczków na ściany. Pojawia się tylko dylemat czym izolować poziomo: folią czy papą? Będę o tym ostro myślał.





    Poniżej zestawienie kosztów. Nie wrzucałem całego arkusza wiec nie widać - sam stan zero wyniósł mnie 22.369,35zł (bez działki, papierów, ogrodzenia, itp. - to wszystko licze w osobnych kategoriach)


    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 12-04-2017 o 06:49

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Fajny arkusz a izolację poziomą zrobił bym z grubej folii 1mm, np takiej rozłożysz ja w 5 min, a jest na prawdę solidna. BTW jaką masz powierzchnię fundamentu, wraz z bloczkami?
    Tak w ogóle to jakoś mało widać rur od kanalizy, na pewno wszystkie zrobiłeś ?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Przewiń do góry to zobaczysz fotki kanalizy. Po prostu robiłem na równo z chudziakiem więc nie widać korków teraz (kilka wyszło nawet 1-2cm ponizej chudziaka). Papę (jakaś lepszą) chyba dam pod same bloczki - troche więcej wątpliwości mam do izolacji samych podłóg.

    Powierchnia chudziaka to około 140m2. Sciany fundamentowe z tego co pamiętam to około 75mb. 24cm bloczka + 15cm styro daje powierzchnię ścian fundamentowych około 29m2. Więc całość to będzie gdzieś około 170m2

    PS. Miałem pod ręką rzut fundamentów wiec policzyłem i wyszło... 170m2
    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 12-04-2017 o 09:17

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Prace idą dalej. Powiem Wam, że murowanie na zaprawie cementowo-wapiennej (pierwsza warstwa) to bajka w porównaniu do murowania fundamentów na zaprawie cementowej. W ogóle z gazobetonu super się robi. Przypomina mi się dzieciństwo i zabawy klockami





    A tutaj taki miły akcencik (wiśnia sprezentowana przez rodziców)


    No i stan lekko po godzinie 22 (troszkę przyszalałem - wcześniej praca od 7 do 14 a potem budowa od 15 do 22, ale przynajmniej widać efekty)


    Z pogodą dobrze trafiłem. Dziś pada i nic bym nie zrobił.
    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 28-04-2017 o 07:35

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Bloczki H+H dobrze trzymają wymiar. Wydaje mi się, że szerokość jest niemal idealnie równa, długości nie sprawdzałem (nie ma wpływu na to jak się muruje) natomiast troszkę pływa wysokość. Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony.

    Tak z innej beczki. Bardzo marzy mi się wysoki sufit nad salonem. Oryginalny projekt wiązarów jest z d***. Poglądowy rysunek wiązarów ze strony muratora:
    Kratownica jest bardzo gęsta i w takim gąszczu jakoś nie widzę wykonania podwieszanego stropu wyżej niż pod dolnym pasem wiązarów (zwłaszcza żeby było trwałe i szczelne). W internecie natomiast trafiłem na takie rysunki:

    Gdybym mógł mieć w sensownych pieniadzach takie kratownice to byłbym przeszczęśliwy

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Zobacz też dziennik atrixa, on ma wysoki sufit nad salonem z odpowiednio wykonstruowanego wiązara. Najlepiej to jakbyś zrobił tak jak anonim
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Prace pwolutku ale zdecydowanie postępują. Myślami jestem już przy szalowaniu wieńca





    A to taka moja wizja recyclingu palet
    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 05-05-2017 o 09:55

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Budowa małymi kroczkami postępuje. Zazwyczaj nie mam sił na więcej jak wymurowanie wiadra lub dwóch kleju. Ale ściany się jednak pną do góry więc zaczynam myśleć o dachu. Na 99% zamiast membrany zrobię pełne deskowanie. Myślę też, czy nie zastąpić blachy dachówką. No i zaczynam się rozglądać za ofertami na wiązary choć cały czas rozwarzam samodzielne ich wykonanie i zamontowanie. Pytanie tylko czy dam radę?




  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Przyszła pierwsza wycena na wiązary z Wiązar System. 19.900 netto z montażem i 14.400 netto bez montażu. Czy to dobra cena za dwuspadowy dach 20* o powierzchni 237m2?

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Ja płaciłem 20300 zł netto za swoje wiązary na dach 20* o powierzchni 250 m2 z montażem. Wysyłałem wyceny do wszystkich firm mających autoryzację Miteka i była to jedna z najlepszych wycen.

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Prace murarskie powoli idą do przodu. Jestem z sieie dumny bo samodzielnie, bez żadnej pomocy wrzuciłem pierwsze dwa nadproża - i to nie byle jakie bo 270-tki
    Mam teraz dylemat zwiazany z wieńcem, a konkretnie kotwami dla murłaty:
    a) zalewać we wieńcu (obawiam sie o kolzję z wiazarami jeśli zostanie zmieniony ich rozstaw w stosunku do oryginalnego projektu)
    b) osadzić na kotwę chemiczną
    c) zastosować stalowe kołki?


  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Mam teraz dylemat zwiazany z wieńcem, a konkretnie kotwami dla murłaty:
    a) zalewać we wieńcu (obawiam sie o kolzję z wiazarami jeśli zostanie zmieniony ich rozstaw w stosunku do oryginalnego projektu)
    czemu ma zostać zmieniony rozstaw? jeżeli zlecasz komuś wiązary to już pewnie na tym etapie Twojej budowy są produkowane, jezeli sam będziesz robił to też powinieneś wg projektu który powinien być na tym etapie gotowy.
    Ja bym zalewał w wieńcu to najsolidniejsza opcja i chyba najtańsza. Zawsze później możesz jakąś tam szpilke uciąć i dać na obok następną na kotwę chemiczną jeżeli już coś Ci będize kolidować, bo chyba aż tak się te wiązary zmieniać nie będą?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szpilkę mozesz w razie czego zagłębić w murłacie.
    Frezujesz w murłacie większy otwór na wysokość nakrętki i podkładki i tak aby jakiś klucz nasadowy naszedł na to.

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Dzięki za rady. To chyba faktycznie zaleję. W projekcie mam wiazary co 90 i 95cm w zależności od miejsca. Wyceny dostałem na rozstaw 1m i 1,2m (pewnie producenci wiązarów robia projekt zastępczy)

    Efekty weekendu


  19. #99

    Domyślnie

    A co tutaj tak cicho?

    Prace idą?

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Powolutku.Cicho bo tempo mam małe a i przez to widac zainteresowanie budową małe. Prace murarskie zakończone. Otwory okienne podocinane (było z tym wiecej pracy niż się spodziewałem). Trawa skoszona, żywopłot przycięty, drzewka opryskane na mszyce. Powoli zaczynam szalowanie. Szukam tartaku co ma dobre ceny i własny transport bo desek mam tylko troszkę.

Strona 5 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony