dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 14
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 272
  1. #101

    Domyślnie

    Jak coś mam busa i z chęcią bym zobaczył Twoje zmagania oraz pogadał na żywo
    Jakbyś znalazł tartak blisko, a nie miał transportu odezwij się.

    U mnie jest kilka tartaków co mają ponoć tanio (nie sprawdzałem).
    Szukaj pod hasłem Tartak Chrząstawa Mała / Wielka

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Hej! Dawno mnie nie było. Raz, mam wrażenie, że niekogo mój watek nie interesuje a dwa to brak czasu, różne sprawy na głowie i niestety olbrzymia pracochłonność przy robieniu szalunków. No ale finalnie w sobotę zamknąłem ten temat i jutro będzie zalewanie wieńca

    Doszedłem do pewnego wniosku - jeśli będę jeszcze kiedyś budował dom to na pewno kupię rusztowania













    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 09-12-2017 o 22:30

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Twój wątek jest pod stałą kontrolą
    Jak tylko coś piszesz i dajesz zdj to liczba wyświetleń rośnie.

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Potwierdzam wypowiedź kolegi wyżej. Pisz i wrzucaj dużo zdjęć.

  5. #105
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Kibicujemy

    Również kibicujemy

    a z czasem zapraszamy TUTAJ https://projekty.muratordom.pl/konku...mpaign=konkurs
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M72a.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	395303  
    Projekty Gotowe MURATOR

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    te trzymadła prętów do murłaty to profeska
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    te trzymadła prętów do murłaty to profeska
    Powiem szczerze, że naprawdę genialny pomysł

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Wczoraj w końcu zalany wieniec! Trzymadła (100sztuk, bo dawałem po dwa) na alledrogo kosztowały około 35zł z wysyłką. Ale to niestety nie taki super pomysł. Trzeba by kotwy mimo wszystko od dołu powiązać do zbrojenia - ja tego nie zrobiłem i trzy w podciagu utopiłem. Beton swoim naporem mi wyrywał je z uchwytów. Resztę udało sie w trakcie betonowania ratować jeśli się wypięły. Za to potem łatwo wsadzić w wylany beton i trzeba tylko ich wysokości pilnować.

    Szukam wykonacy wiązarów - terminy są na październik - listopad

    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 09-12-2017 o 22:29

  9. #109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    burkietowicz z odolanowa (filmik domza150tys na you tube - pokazana fabryka i jak robią, nawet szybko im to idzie)

  10. #110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Burkietowicz jest o 4-5 tysiaków netto droższy od konkurencji a terminy ma na listopad. Łukasza Budowlańca i jego filmiki widziałem. Wszystko fajnie ale nie za takie pieniądze. Mam ofertę z Wiązar Plus o 4 tysiaki taniej i z terminem na poczatek października i ku tej opcji się skłaniam.

    Dopiero dziś wyłaża zakwasy po środowym zalewaniu. Łapy bolą od zacierania i równania. Dopnę temat wiązarów i zajmę się murowaniem działówek oraz instalacją wod-kan. Pójdę raczej w zgrzewane plastiki. Wydaje mi się to przy samoróbstwie dobrą opcją
    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 25-08-2017 o 09:30

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Zgrzewane plastiki do wody zimnej i ciepłej (te same dawałem) to dobra opcja (zgrzewarka za 150zł max i robota idzie) W mieszkaniu miałem tak zrobione i to prosta sprawa, ale 3 ręki brakuje żeby bardziej złożone instalacje składać (kwestia przytrzymania rurek i zgrzewarki

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    bcgarage, dawałeś do ciepłej wody te rury stabilizowane (z wkładką szklaną lub aluminiową)?

    Ja dość zwinny jstem i dużo rzeczy potrafię na dwie rece zrobić ale w razie czego pomoc do przytrzymania na pewno się znajdzie Moja druga połówka akurat pali się zawsze do pomocy tylko nie zawsze są prace na tyle lekkie żebym chciał, aby uczestniczyła

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to były to zwykłe rury do zgrzewania 20mm (takie grubsze szare - nie te cienkie białe do klejenia na klej) ogólnie mój tata też w domu tak wodę rozprowadzał i było ok. W garażu chcę instalację sprężonego powietrza robić bo do 20atm niby wytrzymują, więc 8-10 atm będzie spokojnie dawać radę i będzie szczelna. Mam kilka ich ale firmy nie pamiętam, chcesz to sprawdzę.

  14. #114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Hej! Na weekend odwiedzili mnie rodzice. Jak to moi rodzice - idziemy zwiedzać Wrocław - łeee, nieee. A co chcecie robić? No na budowę, a co? Więc z pomocą taty szybciutko rozszalowaliśmy wieniec. Wyszedł spoko. Kilka małych raczków na kilka cm - zaszpachluję zaprawą, a fotki wieńca dam innym razem.

    Wczoraj wyszedłem ciut wcześniej z pracy z nadzieją że wymuruję pierwszą warstwę wszystkich działówek. Troszkę zabrakło. No trudno.Robiłem powoli i dokładnie łapiac wszystkie wymiarny na scianach i prowadząc sznurek. Poniżej też rzut parteru z działówkami. Małej łazienki na razie od sypialni nie oddzielam - zrobie tą ściankę z regipsów co umożliwi mi dwie rzeczy: schowanie geberita w ścianie oraz zamontowanie drzwi przesuwanych, chowanych w ściankę.





    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 09-12-2017 o 22:28

  15. #115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Prace pomalutku postępują. Halogen 400W(może 500) umieszczony na długiej desce przykręconej do ściany daje radę. Do tego czołówka żeby wyeliminować cienie głównego oświetlenia i daje radę pracować w miare komfortowo. Jak pogoda dopisze tyo w czwartek po pracy znów sesja do 22 i w sobotę przez cały dzień mam szansę skończyc działówki. Robi sie już tak coraz bardziej domowo. Jak ja sie nie mogę wiązarów doczekać - nawet sobie nie wyobrażacie



    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 09-12-2017 o 22:27

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ścianki działowe niemal skończone. Brakuje miejscami 1/2 warstw bloczków. Dwa tygodnie temu dużo padało i nie było jak tego zrobić. Wiązary miały byc tydzień temu we wtorek. Pogoda troszkę mieszała ale finalnie udało się w jeden dzień w piątek. Wiązary są i jestem bardzo zadowolony, Przyjechali rodzice pomóc mi deskować. Weekend oraz poniedziałek i wtorek zleciały na biciu dech. Jednak te 240m2 połaci to jest kawał dachu... No i powiem jedno- nie wybuduję już nawet budy dla psa czy karmika dla ptaków bez rusztowania! Garaż cały odeskowany (wystyarczyło desek z szalunków). Połać północna zrobiona, południowa na razie tylko ma pokryty okap. Ale i tak uważam, że to dużo.







    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 09-12-2017 o 22:26

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Wczoraj, przy świetle lampy i czołówki skończyłem deskowanie dachu. Ponad 20kg gwoździ poszło Troche z tym pracy było ale myślę, że warto. Cały dach sprawia wrażenie o wiele bardziej solidnego. Podskakując na dachu mam wrażenie że skaczę po sztywnej stalowej konstrukcji. Fotki z d**y bo i ciemno było. Liczę, że w sobotę jednak nie będzie padało i zaimpreguję dach oraz pokryję papą.





    Tak przy okazji pstryknęło mi 300.000km w 1.9dCi - śmię twierdzic, ze ten silnik wbrew obiegowej opinii jest w stanie spokojnie przejechać drugie tyle (choć pewnie w tym czasie padnie dosłownie wszystko inne, czasem wielokrotnie, tylko nie silnik)

    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 09-12-2017 o 22:31

  18. #118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Prace idą na przód. Z racji, że mam już dach (na razie kryty papą) mogę działać w środku! Okna pomierzone i już prawie zamówione w firmie eleven. Profil Veka Slimline 82, okleina zloty dąb. Jest szansa, że będą jeszcze do końca roku.

    Prawie jak dom


    Ściany szczytowe zrobię drewniane. Pionowe kantowki 5x12. Do tego przyjdą przedłużenia które umożliwią zamontowanie desek elewacyjnych odsuniętych od muru 25cm (tyle planuję ocieplenia). Poniżej drewnianego szczytowego "trójkąta" będzie normalnie tynk na styropianie.











    Zacząłem też stawiac komin firmy Termat. Jednak zrezygnowalem ze stalowego









    Zaczynam powoli czuć ciśnienie na jak najszybsze przeprowadzenie się. Plan był do przyszlej zimy ale będę robił wszystko żeby to nastąpiło możliwie jak najszybciej. Jeśli nie będzie dużuch mrozów to postaram się do wiosny zrobić jak najwięcej. Po zrobieniu komina i ścian szczytowych biorę się za instalację kanalizacyjną i wodę (zgrzewane PP). Później wezmę się za montaż stelaży sufitu podwieszanego oraz elektrykę (po wstawieniu okien)
    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 09-12-2017 o 22:33

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Fajnie to wszystko wygląda. Podoba mi sie rozwiazanie sciany szczytowej, tak to wlasnie powinno sie robic.

  20. #120

    Domyślnie

    Czemu zrezygnowałeś że stalowego?
    Mój dotrze w tym tygodniu i będę montował.

Strona 6 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony