dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Wkład kominowy - jedno czy dwuścienny

    Witam,
    W maju stałem sie szczęśliwym posiadaczem domu w stanie surowym otwartym. Na chwile obecna dom juz jest zamknięty z tynkami i układane sa płytki. Przymierzam sie do zamontowania pieca - jest to kondensacyjny 1F piec.
    Moj problem polega na tym ze nie wiem jaki wkład kominowy zamontować - według producenta powinien byc dwuścienny. Byłem w dwóch sklepach z takimi rurami i powiedziano mi ze nie ma sensu sie pchać w koszty, ze taka rurę stosuje sie jak komin był używany (brudny) i zeby wejść do komina (od pieca) rura dwuścienna pozniej dać jednoscienna (spaliny) i wyjsć na dachu znowu dwuscienna ....
    Czy faktycznie można tak zrobic czy lepiej nie bo zniszczę piec ?
    Nie ukrywam ze w tej chwili "każdy grosz" sie liczy ale nie za wszelka cenę.
    I jeszcze jedno - czy kolano dwuścienne podłączam bezpośrednio do pieca (junkers) czy potrzeba jeszcze jakies przejściówki ?

    Z góry dziekuje za odpowiedz
    Domanvip

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Sam chcesz to podłączać?!

  3. #3

    Domyślnie

    Jest tak jak powiedzieli w sklepie, możesz wykorzystać istniejący komin do zasysania powietrza i w nim umieścić tylko rurę spalinową.
    Podłączenie do pieca zależy od systemu kominowego oraz pieca. Niektóre wymagają specjalnych złączek/adapterów szczegóły powinny zostać udzielone w sklepie w którym będzie kupowany wkład kominowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Sam chcesz to podłączać?!
    Sam chcę tylko komin zrobić, żeby mnie mniej skasowali za robotę.


    Cytat Napisał Komino Zobacz post
    Jest tak jak powiedzieli w sklepie, możesz wykorzystać istniejący komin do zasysania powietrza i w nim umieścić tylko rurę spalinową.
    Podłączenie do pieca zależy od systemu kominowego oraz pieca. Niektóre wymagają specjalnych złączek/adapterów szczegóły powinny zostać udzielone w sklepie w którym będzie kupowany wkład kominowy.
    Dziękuje za szybką i konkretną odpowiedź.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał domanvip Zobacz post
    Sam chcę tylko komin zrobić, żeby mnie mniej skasowali za robotę.




    Dziękuje za szybką i konkretną odpowiedź.
    To wybuduj komin, a rurę zostaw instalatorowi kotła.

  6. #6

    Domyślnie

    Panie Piotrze od tego jest forum żeby zapytać i od życzliwych ludzi dostać odpowiedz.
    Pana wypowiedzi nie wnoszą nic do tematu, w związku z tym proszę o nie pisanie nic nie wartych postów - z góry dziękuje
    PS : wiem ze boli Pana ze nie zrobi tego "fachowiec" ale niech Pan pamięta ze klocki czy płyn chłodniczy w samochodzie zmienia mechanik, rury naprawia hydraulik a a łącznik do światła wymienia elektryk - rozumiem ze Pan w swoim domu zajmuje się tylko kominami...


    Kolego Komino jeszcze jedno pytanie : co ze skroplinami w kominie ? One wtedy nie bedą spływały do pieca....

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Odpowiedź dla wszystkich którzy czytają watek, z wyjątkiem założyciela.

    W sytuacji gdy " nie wiem jaki wkład kominowy zamontować", lepiej wybudować sam szacht, do którego rura zostanie włożona w momencie zakupu kotła. Wówczas łatwiej podjąć decyzję. W ten sposób też, najłatwiej uniknąć błędu i niepotrzebnych zakupów . Jak to zrobić opisywałem kilkakrotnie w innych watkach, ale jak będzie potrzeba powtórzę.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jest jeszcze opcja komina poziomego, mam taki u siebie. Zamiast ciągnąc kilka metrów w górę dwuścienny mam wyciągnięty ok 1,5m przez ścianę. Ale tez nie podane zostało czy lokalizacja pieca u możliwa takie rozwiązanie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jest jeszcze "problem" skroplin w piecu kondensacyjnym...I wiele innych problemów, które musimy rozwiązywać na budowach u chytrych i wyrywnych inwestorów. Zarobek na przeróbkach żaden, stracony czas i znów podejrzenia, że chcesz kogoś okraść

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Jest jeszcze opcja komina poziomego, mam taki u siebie. Zamiast ciągnąc kilka metrów w górę dwuścienny mam wyciągnięty ok 1,5m przez ścianę. Ale tez nie podane zostało czy lokalizacja pieca u możliwa takie rozwiązanie.
    Witaj, mam taka możliwość ale wychodzi mi o metr mniej niż wyjście kominem na dach a do tego otwory w elewacji których nie chce robić .



    Panie Piotrze do Pana wiadomości :
    - piec kupiłem już jakiś czas temu,
    - nie jestem chytry (po prostu chce zaoszczędzić na prostej czynności) a tym bardziej wyrywny (dlatego pytam na forum)
    - nikogo nie podejrzewam ze chce mnie okraść tylko moim zdaniem prawie 1000zl za samo wpuszczenie rur w prosty 5m komin to trochę za dużo, ale skoro
    Pan porusza temat okradanie, ze klienci maja takie podejrzenia No to cóż ..... Pan by mi pewnie zamontował komin z odejściem skropln bo przecież skropliny jest to "problem" i co z tego ze producent pieca rozwiązał ten problem ale chyba Pan to wie prawda ?

    Jeszcze raz chciałem Panu przypomnieć ze jeżeli będzie Pan u siebie w domu robil cokolwiek związanego z np. Elektryka a nie jest Pan elektrykiem powinien Pan się mianować chytrym człowiekiem .

    Ps: Pana wypowiedzi dalej nic nie wnoszą do tego tematu, wiec po co to klepanie w klawiaturę ?
    Moje pytanie w tym temacie było chyba dość proste i wyraźne ...
    Musi się Pan w końcu pogodzić z tym ze forum jest od pomagania sobie a nie od prawienie dobrych rad typu to zostaw fachowcom .
    Oczywiście są prace których nie wykonam np podłączenie tego pieca do gazu czy wody bo nie czuje się na siłach ale bez jaj, włożenie rury w komin....

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cóż...Bardzo Cię przepraszam, że się odezwałem. Na drugi raz zastanowię się zanim będę próbował pomóc. A z tym, że na forum bywa rożnie, dawno się pogodziłem...Zależy na kogo się trafi...

    Ps. Może moja "naiwność" wzięła się z faktu, że ja nie kasuję 1000 za montaż rur. Budując kominek robię to w cenie rur...A samych rur nie montuję.
    Pa!

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał domanvip Zobacz post
    ..... co ze skroplinami w kominie ? One wtedy nie bedą spływały do pieca....
    Jeśli zachowasz spadki ewentualne skropliny powstające w przewodzie spalinowym będą spływały do kotła i dalej będą odprowadzane do szamba/kanalizacji.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie tak zrobione jak kolega wyżej napisał.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #14

    Domyślnie

    Panowie dziękuje za pomoc. Zdecydowałem sie na zakup rur dwusciennych bo znalazłem je dość tanio. Myślałem ze skropliny osadzają sie na zewnątrz rury spalinowej ...


    Panie Piotrze prosze nie uciekać tylko wskazać w którym poście w tym temacie "probowal mi Pan pomoc "
    PS: w najbliższym czasie rozpoczynam budowę kominka, wrzucę zdjecia - mam nadzieje ze sie Panu spodoba

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A kto powiedział, że uciekam. Uciekam, jak widzę oszołomstwo i głupotę (akurat to mnie "boli"...)

    Kulturalna zaś polemika, jaką tu uprawiamy, to sól forum, na którym trzeba sporo życzliwości i dobrej woli, by dostrzec prawdę. Staram się być obecny w wątkach kominowych, bo zdobyłem na ten temat sporą wiedzę i się nią dzielę (za darmo). Paru osobom pewnie pomogłem. Wchodząc do Ciebie, nie miałem wiedzy, że masz alergie na fachowców (a może "fachowców"?), bo bym nawet nie ruszał... Odpowiem pytaniem. Co ja Ci chciałem zrobić, że tak reagujesz?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony