dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    drako69

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-433
    Posty
    3

    Domyślnie Ocieplenie ścian i sufitu w budynku zaadoptowanym na warsztat mechaniczny

    Witam, chciałbym ocieplić budynek który przez poprzedniego właściciela został zaadaptowany na warsztat z budynku gospodarczego i mam w związku z tym kilka pytań i liczę na pomoc. Jest to budynek dwuspadowy o wymiarach 8,5x12m słupy betonowe 0,5x0,5m rozmieszczone są co 4m. między którymi są ściana . Połowa budynku ma ściany z bala 15cm otynkowanego z dwóch stron druga połowa z bloczków, sufit jest na wysokości 3,2m i jest wybity płytą pilśniową o grubości 1,5cm przymocowaną za pomocą kratownicy do belek które są rozmieszczone co 4m poddasze jest nie użytkowane, budynek jest ogrzewany. Chciałbym rozebrać sufit i zrobić go na nowo. Zastanawiałem się nad wykorzystaniem do tego płyty gipsowej, osb lub ułożenie paneli ściennych pcv i ocieplić go wełną lub styropianem i jaka grubość ma być takiego ocieplenia czy dawać folię paroizolacyjną lub membranę wiatroizolacyjną?, i tak samo ze ścianami jak je ocieplić, czy je ocieplać od wewnątrz, bo zamierzałem ściany od wewnątrz wybić płytą gipsową lub panelami pcv by je wyrównać czy lepiej będzie ocieplić od zewnątrz i jako elewacje ścian zastosować blachę trapezową i jaką grubość ocieplenia dać na ściany?
    Ostatnio edytowane przez drako69 ; 15-11-2015 o 19:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony