dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    porzadny

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-020
    Posty
    5

    Domyślnie Blachodachówka BudMat - polecacie?

    Zastanawiamy się nad zakupem blachodachówki BudMat. Ponoć dobrej jakości i przystępna cena. Chociaż nie wiem, czy nie działa na nas za bardzo ich marketing Możecie powiedzieć coś o ich blachodachówkach?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Reklamacja towaru w Budmat to mit, przekonałem się na własnej skórze.
    A już na pewno nie poleciłbym paneli na rąbek stojący.

  3. #3

    Domyślnie

    A cos więcej,jaka blacha,cala historia...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    Reklamacja towaru w Budmat to mit, przekonałem się na własnej skórze.
    A już na pewno nie poleciłbym paneli na rąbek stojący.
    mi dekarz który będzie krył dach powiedział tak , ze jeśli rąbek to albo Pruszyński albo Plannja - resztę określił jako nie liczące się przy czym zaznaczył , że Pruszyński ze względu na cenę a Plannja przez wzgląd na jakość.

    U mnie będzie krył blachą modułową Finnera. Jeśli chodzi o BudMat to on ma wiele zastrzeżeń co do plastyczności/miękkości tej blachy chodziło o Xmatt i Dmatt co wg.niego w sporym stopniu wpływa też na estetykę dachu jak również na jego kładzenie - wiadomo że zaraz znajdą się tacy którzy będą mówili , że gadam bzdury ale ja cytuje słowa człowieka który utrzymuje się z kładzenia pokryć dachowych.

    Porzadny na forum jest dużo odnośnie BudMatu i opinii o nich (wiem bo sam ostatnie 1,5tyg wybierałem producenta blachy) i uważam , że możesz dużo poczytać i sam wyciągnąć wnioski. Z moich obserwacji wynika jednoznacznie , że w jakiekolwiek gwarancje na XXXX lat nie ma co wierzyć bo kruczków jest więcej niż przy kredycie w banku. W moim przypadku jednym z większych kryteriów była powłoka.

    Życzę powodzenia i pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    X matt to blacha szwedzka a dmatt to niemiecka,z dwóch różnych hut,o co mu chodziło z ta plastycznością?ze wpływa na estetkę dachu?w jaki sposób???....

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    wiesz co z tego co zrozumiałem chodziło o plastyczność i łatwość odkształcenia - ale ja jestem laikiem i to moje subiektywne odczucie po rozmowie z nim.
    BudMatu nie miałem w ręku w przeciwieństwie do Plannji i Rukki więc nie mogę nic więcej powiedzieć w tej kwestii.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Też jestem teraz na etapie wyboru blachy.....i nie tylko budmat w takim razie ma problem z przyjeciem reklamacji ale rowniez o dziwo SUPER EXTRA OSŁAWIONY RUKKI.
    Tu na forum jest to porzadnie opisane,w dziale blachodachowek o ile dobrze pamiętam....
    Moim zdaniem z tego co się czyta, slucha innych .....to wszedzie gdzie nie patrzeć o reklamacji lepiej zapomnijmy. ....przy zakupie jestes dla nich Klient a pozniej zostajesz sam z problemem.Producent powie ze to wina dekarza bo ten niby zostawil opiłki na dachu a dekarz bedzie bronił swojego.Taki lajf.
    Jeżeli chodzi o budmat, sprzedawca blachy polożył u siebie wenecje niedawno w moim mieście.
    Widzialam -wyglada super .I biorę ją pod uwagę.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    tak było to opisane w dachu z blachodachówki - chodziło wtedy o Rukki Finnera - wypowiadało się kilka osób bardziej "elitarnych" i również wskazało na błąd odnośnie opiłków po wkrętach ale dotyczyło to wszystkich blach nie tylko Rukki w przypadku opiłków wygląda na to że większy akcent trzeba położyć na staranność ekipy wykonawczej

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jablonski

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-109
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeżeli myślisz o blachodachówce Bud Mat, to możesz brać śmiało. Te zarzuty, które padają wobec Bud Matu, to w zasadzie problem wszstkich producentów. Bud Mat ma dobrą jakość, a przede wszystkim ma napraw efajne pokrycia, które po ułożeniu prezentuję się na dachu super. Ja mogę polecic Wenecję albo Sarę. Mam na dachu Sarę i nie narzekam. Co do Ruukii - to też bardzo dobre blachodachówki. Tylko spójrzcie na ich Finnerę - to niemal kopia blach Bud Matu. Z Ruukki moę polecić za to blachodachówki zatrzaskowe.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zwolin

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-453
    Posty
    3

    Domyślnie

    Bierz Bud Mat śmiało. Ja sie zdecydowałem i od kilku lat nie narzekam.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jablonski Zobacz post
    Jeżeli myślisz o blachodachówce Bud Mat, to możesz brać śmiało. Te zarzuty, które padają wobec Bud Matu, to w zasadzie problem wszstkich producentów. Bud Mat ma dobrą jakość, a przede wszystkim ma napraw efajne pokrycia, które po ułożeniu prezentuję się na dachu super. Ja mogę polecic Wenecję albo Sarę. Mam na dachu Sarę i nie narzekam. Co do Ruukii - to też bardzo dobre blachodachówki. Tylko spójrzcie na ich Finnerę - to niemal kopia blach Bud Matu. Z Ruukki moę polecić za to blachodachówki zatrzaskowe.

    ja jestem w sumie już po wyborze - co do podobieństw jak najbardziej uważam , że są ale przyznam że raczej Finnera ma jedną z bardziej charakterystycznych cech czyli wywinięcie blachy od spodu - w której z blach coś takiego jest?? ja położyłem Finnere i jestem z jakości położenia zadowolony- ekipa fachowa i dla przykładu oni sami od razu powiedzieli o trosce dotyczącej opiłków. Inna sprawa (dla mnie nieco poboczna) , to uważam wybór kolorów w Ruukki jest ubogi przykład kolor grafitowy w mojej ocenie mocno wpada w niebieski - ale to jest bynajmniej dla mnie sprawa mniej istotna niż sama jakość która w mojej ocenie przy wyborze blachy powinna być najważniejsza w gwarancje nie wierze bo kruczków jest pełno i tak jak ktoś już pisał jak chcesz kupić to cacy i super ale jak jest problem to już d*pa.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony