dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Noellend

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    1

    Domyślnie projekt BW-49 wariant 2 pracownia DOBRE PROJEKTY

    Witam, jestem na forum nowym użytkownikiem. Przeszukałam jednak forum i nie znalazłam żadnej informacji na temat Biura Projektowo-Wydawniczego POSTAW DOM z Jeleniej Góry. Interesuje mnie ich Projekt domu BW-49 wariant 2 NOWOŚĆ jednak nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat danego biura oraz tego projektu. Zdaje sobie sprawę iż jest to nowy projekt lecz o samym biurze też nie znalazłam żadnej opinii. Czy ktoś już zamawiał w danej firmie projekt? Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  3. #3

    Domyślnie Projekt domu BW-49 wariant 2 - Extradom

    Witam

    Chciałem zapytać czy koszt postawienia domu jak z tytułu jest osiągalny - 150 Tysięcy PLN - za SSZ. Link do projektu - https://www.extradom.pl/projekt-domu...iant-2-JGC1132 . Podejrzewam, że ciężko będzie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale nadchodzi w naszym życiu moment decyzji o zmianie lokum. I zastanawiam się czy będę w stanie postawić taki domek, tak żeby w nim zamieszkać (nie muszą być wszystkie pokoje umeblowane czy zrobiona druga łazienka) za około 250-270 tys PLN. Kupno mieszkania połowę mniejszego to koszt 350 tyś PLN i w tej kwocie chciałbym się zmieścić z działką i domem.

    Ktoś mnie sprowadzi na ziemie i zabije moje marzenia o domu, czy mam szanse na własny dach nad głową

  4. #4

    Domyślnie

    Ten projekt był moim faworytem praktycznie do samego końca i miałem go budować. Ma dobry układ pomieszczeń, jest niewielki, prosty w budowie, jedynie taras nad garażem miałem zastąpić dachem, żeby nie przeciekał. Jednak musiałem z niego zrezygnować bo po prostu nie mieścił mi się na działce tak jak chciałem o przeszło metr. Kwota 350 tys jest kwotą realną, jednak nie wiem co z tą działką bo ceny działek sięgają lekko 100 tys. Ja bym ocenił stan deweloperski na 250 tys zł.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5

    Domyślnie

    Mówisz, że dach by na garażu przeciekał? Jest to aż tak trudne do odpowiedniego zaizolowania i odprowadzenia wody ? Właśnie taki taras mi się bardzo podoba, ale opcja z dachem nad garażem i strychem na jakieś graty to też fajna opcja. Czy ktoś więcej jest w stanie się wypowiedzieć w temacie ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie musi przeciekać, ale to kwestia kosztów i dobrej ekipy. Jest to po prostu miejsce na zrobienie dużej ilości błędów wykonawczych.
    Taniej kupić suszarkę na pranie niż wykończyć taki taras, który będzie tylko do suszenia prania służył (Bo do czego innego?)

  7. #7

    Domyślnie

    Taras po jakimś czasie zacznie przeciekać, płytki odpadną itd. Są jakieś metody wykorzystujące żywicę jako uszczelniacz i wykończenie posadzki ale niewiele jest fachowców od tego i dość drogo to wychodzi, za tą kasę zrobisz dach. Strych będzie mało użyteczny ale będziesz miał spokój na lata z takim dachem, a taras zamiatać trzeba, konserwować, zakrywać na zimę, barierki robić. Wiem że fajnie mieć widok z tarasu bo ja też lubię ale w domu ważniejsze jest dla mnie użyteczność, trwałość i ekonomia niż zachcianka, moda i widoki
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, przekonaliście mnie, że taras to zła opcja. Teraz będę szukał projektu domku ok 100m2 z 3 pokojami na poddaszu i chociaż małym pokoikiem na parterze. Oczywiście jak najprostsza bryła, żeby mnie już sam kosztorys nie odstraszył.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    100 m2 taniej wyjdzie w parterze

  10. #10

    Domyślnie

    Serio wyjdzie taniej ? Jest to jakaś znaczna różnica, powiedzmy 5%?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W parterówce nie budujesz pełno-nośnego stropu, schodów, masz mniejsze straty na komunikacji. Nie musisz ocieplać połaci dachowych, tylko kładziesz ocieplenie bezpośrednio na wiązarach (jest go mniej, bo mniejsza powierzchnia). Nie musisz robić drogich k-g, tylko zwykły tynk. Instalacja wod-kan jest krótsza. Nie trzeba drogich okien połaciowych.
    Jak projekt indywidualny można zaoszczędzić na lżejszym zbrojeniu fundamentu, o ile konstruktor będzie rzetelny.

    Fundament i dach są tylko niewiele większe.

    Wyliczeń w Muratorze było od groma, chyba co roku pojawia się artykuł na ten temat. Oczywiście dotyczy to małych, prostych, kompaktowych domów.

  12. #12

    Domyślnie

    Z tym co wyjdzie taniej czy sam parter czy z poddaszem to już nieraz wychodziło różnie. W parterze nawet na mały domek 100 mkw trzeba mieć odpowiednią działkę bo sam obrys to lekko 10m x 10m samych pomieszczeń mieszkalnych a do tego doliczyć trzeba jakiś garaż w bryle (żeby nie płacić podatku) i z 10 m robi się 14 m i bezużyteczny kawał dachu nad garażem. Ogólnie parterówka taka nawet 100 mkw będzie miała czterospadowy dach i wiesz co ... powierzchnia będzie podobna co dwuspadowy ale koszt będzie większy ze względu na ilość gąsiorów, ilość rynien, łączników. Pod dachówką będziesz miał wielką przestrzeń z której nie wynika nic, bo będzie tam zimno, wyjść trudno, graciarnia się zrobi. Można mieć dwuspadowy dach na takiej parterówce ale wygląda to jak czapka i nie ma z tego korzyści. Z resztą było tutaj tematów od liku i nie ma co powtarzać. Ja miałem te same dylematy co Ty i wybrałem inny projekt, może nie jest ładny, super przestronny, z niewielkim salonem i garażem, ale to pozwoliło zaoszczędzić kasę. Jest prosty, bez udziwnień, garaż ma w bryle mały ale średnie auto się zmieści, nad garażem duży pokój, na parterze pokój dodatkowy niby na starość, kotłownia mała ale mam CO z sieci więc więcej mi nie potrzeba, brak balkonów, taras ziemny, brak okien dachowych, dach dwuspadowy najprostszy jaki może być o w miarę niedużej powierzchni (170 mkw), jeden niewielki komin. Co zadecydowało o wyborze parterówka czy z poddaszem ? Dwa istotne czynniki - pierwszy to rozmiar działki, musiałem trzymać się linii zabudowy, a drugi to chęć spokoju i oddzielenia się od głośnego parteru.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego zwracam uwagę - MAŁY dom.
    W 100m2 zmieścisz się z garażem?

    Bo inaczej to jest takie pisanie - chcę budować 100m2, ale nie liczę garażu, kotłowni, składziku, bo to się wybuduje za darmo

    Dlaczego parterówka ma mieć czterospadowy dach?
    Nie bardzo wiem dlaczego dwuspadowy wygląda źle? Dla mnie właśnie jak dziwna czapka wygląda czterospadowy.
    I ty teraz piszesz, że masz duży pokój na poddaszu nad garażem i dodatkowy na parterze - serio na 100m2?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-04-2017 o 16:26

  14. #14

    Domyślnie

    A Ty jak zwykle się czepiasz, mam 120 mkw p.u. plus 25 mkw kotłownia z garażem, ale tylko dzięki temu że mam poddasze bo na w samej parterówce bym się nie zmieścił na działce bo po samej podłodze na gruncie by było 145 mkw, a tą trzeba solidnie ocieplić co podnosi koszt budowy. Teraz mam 55 mkw na gruncie plus 25 mkw na gospodarcze. Mówiłem że parterówka nie musi mieć czterospadowego dachu może mieć dwuspad, albo płaski na upartego. Po prostu dach wielospadowy lepiej pasuje do parterówki - tak twierdzi wiele ludzi, mnie tam wszystko jedno, byle było solidnie i niedrogo.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli masz 145 m2 - prawie 50% więcej powierzchni niż chce Pat.
    I to zgadza się z wyliczeniami - dom powyżej 120-130 m2 taniej wychodzi piętrowy (lub z poddaszem) niż parterowy.

    Chyba, że Pat chce 100m2 użytkowej.
    Ale wówczas dom może mieć całkowitej 120, 150 lub 200m2 - a to już drastyczne różnice w kosztach budowy. Bo powierzchnia gospodarcza za darmo się nie buduje.

  16. #16

    Domyślnie

    Wcześniej podał projekt domu BW 49 który ma 99 mkw p.u. plus 25 mkw pomieszczeń gospodarczych więc na tym się oparłem. Nie bardzo wiem skąd to bierzecie ten domysł że jak ktoś podaje że chce dom 100 mkw to wlicza w to dwustanowiskowy garaż 40 mkw. Mieszkanie w bloku też mam 64 mkw ale nie wliczam w to piwnicy, balkonu i kawałka klatki schodowej i strychu, bo by mi wyszło na minusie to gdzie mieszkam. Cena wybudowania i wykończenia powierzchni mieszkalnej jest inna niż tej gospodarczej więc nie można generalizować. No ale tu się zgodzę, mała parterówka czyli taka 80-100 mkw p.u. bez garażu i kotłowni (jakieś wewnętrzne pomieszczenie techniczne tylko) faktycznie będzie tańsza niż z poddaszem, ale wystarczy dokleić garaż i się wszystko miesza bo trzeba dołożyć fundament, dach, ściany, jakieś okno, bramę i koszt rośnie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a za darmo dostajesz garaż w bloku czy też musisz go dokupić?

    Koszty budowy pow. gospodarczej do stanu deweloperskiego nie są specjalnie niższe od kosztów budowy innych pomieszczeń. Brama garażowa tania nie jest.
    Różnice pojawiają się dopiero przy wykończeniu w stylu tanie-drogie płytki.

    Garaż, kiedy jest dostawiony do budynku, może stać nawet na fundamencie punktowym z podłogą na gruncie. Nie musi mieć wspólnej konstrukcji z domem - co akurat dobrze wychodzi na likwidacji mostków cieplnych. I nie piszę tu o garażu wolnostojącym.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciekkr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    45

    Domyślnie

    BW-49 w wersji z dachem na garażu wyszedł nas 150tys z oknami, ale bez drzwi i bramy (wliczając papierologię i koszty jak utwardzenie drogi, przyłącz prądu itp.)

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    150 zł za SSZ? Czy stan deweloperski (z tynkami, wylewką, instalacjami)?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciekkr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    45

    Domyślnie

    Bez jaj, ssz.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony