dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe - dylatacja i brak otuliny na rurach

    Witam.
    Instalatorzy położyli podłogówkę. Później weszła ekipa od wylewek i w jednym miejscu gdzie jest podłogówka zrobili nacięcie w wylewce wymuszając dylatację.
    Problem w tym, że rury od podłogówki nie mają w tym miejscu otuliny ani peszli. Czy to jest poważny błąd?
    Co o tym myślicie szanowni forumowicze? Skuwać, zakładać otulinę i dolewać beton? Czy to ma sens?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    U nie też tak zrobili - dylatację w poprzek pokoju zupełnie niepotrzebnie. Glazurnik (w tym miejscu są kafle) skleił dylatację specjalnym klejem i położył kafle. Nic się nie dzieje (5 lat).
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiłeś, chociaż mój dom jest niepodpiwniczony więc awaria takiej rury w wylewce to chyba jedna z gorszych rzeczy w takim domu - wolę nawet nie myśleć o kosztach.
    Mój sąsiad przechodził osuszanie podłogi w niepodpiwniczonym domu (instalator nie zgrzał jednego kolanka od cwu) - nawiercanie dziur w podłodze, pompowanie powietrza przez kilka tygodni no i rachunek za prąd kilka tyś zł. Pewnie i tak pod spodem część wody została.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony