dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie elektryczne - zdalna zmiana trybu pracy

    Zamierzam wykorzystać do ogrzewania domu grzejniki elektryczne firmy atlantis, f117 lub f18 ( w zasadzie nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica)
    Ponieważ dom będzie używany przynajmniej na razie jako letniskowy chciał bym mieć możliwość przełączenia zdalnie trybu pracy np z przeciwzamrożeniowego na grzanie.
    Sterowanie mógł bym rozwiązać za pomocą centrali alarmowej której wyjściami mam możliwość sterowania zdalnie lecz niestety sterowniki oferowane przez atlantis nie posiadają żadnego wejścia sterującego dla urządzeń zewnętrznych (a przynajmniej w instrukcji nie ma o tym ani słowa) zmiany są możliwe tylko na panelu sterownika

    Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać

    Na początku chciałem rozwiązać ogrzewanie za pomocą pieca kospel i grzejnikami płytowymi, z kospelem nie ma problemu ze sterowaniem ma specjalne wejście sterujące zwierane.
    Ale chyba chce jednak odejść od ogrzewania elektrycznego centralnego, a zainstalować niecentralne z grzejnikami elektrycznymi w każdym pokoju lecz nie wiem jak tą instalacją sterować zdalnie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  3. #3

    Domyślnie

    fajne ale nie zupełnie o to mi chodziło
    Włączyć i wyłączyć zdalnie moge za pomocą centralki alarmowej z tym nie ma problemu
    chodzi mi o zmiane trybu pracy, czyli nie ma mnie tam wiec mam włączoną temperature tylko na anty zamarzanie ale wiem np że wieczorem bede tam jechał wiec 4 godziny wcześniej zmieniam zdalnie tryb np na komfort czyli np 21 stopni i jak przyjade to już mam ciepło

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    f 18 ma mozliwość ustawienia osobno temperatury normalnej i obniżonej
    f 117 ustawia sie tylko temp normalną, obniżona jest zawsze nizsza o 3,5 stC

    Sterowanie polega na podaniu na kabel sterujący napięcia.
    1. Kabel bez napięcia to temperatura normalna,
    2. Po podaniu napięcia 230V grzejniki przechodzą na temperaturę obniżoną.
    3. Po podaniu minus 115V grzejniki przechodzą w stan "antyzamarazanie"

    http://www.atlantic-polska.pl/upload...ja-obslugi.pdf
    strona 3.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #5

    Domyślnie

    Tak sposób sterowania się zgadza

    Teraz tylko potrzebował bym jakiś sterownik który by mi pozwoli na podanie właśnie tych odpowiednich napięć w zależności od naprzykład położeniu styków zwiernych którymi bede sterował poprzez centrale alarmową

    atlantic ma w swojej ofercie sterownik do sterowania tymi grzejnikami ale nie darady go połączyć z centralką, Nie ma rzadnych wejść sterujących dla urządzeń zewnętrznych.
    Słyszałaś może o tego typu sterowniku bo ja osobiście nic znależć nie mogę

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Po co sterownik?
    Jeśli masz w centrali styk rozwierny to podajesz na niego napięcie -115 v. wyjście podłączasz pod przewody sterujące w grzejnikach. Styk zwarty - antyzamarzanie. Styk rozwarty - temperatura normalna. Jeśli chcesz obsługiwać 3 stany grzejnika to centralce musisz mieć dwa przekaźniki - na jeden -115V (antzamarzanie) na drugi 230V (temp obniżona) bez napięcia temp normalna.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7

    Domyślnie

    Rzeczywiście masz racje zupełnie o tym nie pomyślałem

    Tylko skąd -115v zwykła dioda prostownicza na zasilaniu styku rozwieranego tak jak na rysunku wystarczy ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grzejniki.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	338955

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    niestety nie mam pojęcia - zadzwoń do serwisu atlantica w Warszawie - tam jest bardzo kumaty szef tego przybytku.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #9

    Domyślnie

    napisałem do nich na razie brak odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez offan ; 14-12-2015 o 17:23

  10. #10

    Domyślnie

    dwa tygodnie później.......

    Atlantic mnie delikatnie mówiąc "olał" może jednak ma ktoś pomysł na sterowanie tymi grzejnikami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony