dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pomoc przy wyborze okien

    Witajcie , bardzo Was proszę o pomoc w wyborze okien do mojego nawego domku,
    pisałem do kliku firm i o to co uzyskałem: ps wentylacja w domu grawiatcyjna, pustak 25 , styropian 15,

    chce wybrac dobre i w nie za wysokiej cenie, a jestem kompletnym lalikiem

    Witam

    Ceny z montazem
    Ceny z vat 8%

    Ovlo Classic ( 6 komorowy) o szer. 80 mm, okucia Siegenia-Aubi (
    mikrowentylacja, zaczep antywyważeniowy), szyba U=1,0 = 6900,- z
    montazem

    Encore (4 komorowy) o szer. 80 mm, 2 wkładki docieplające w ramie, 2
    wkładki docieplające w skrzydle, okucia Siegenia-Aubi ( mikrowentylacja,
    zaczep antywyważeniowy), szyba U=1,0 = 7600,- z montazem , doplata do
    pakietu 3 szybowego = 1050,-

    Aluplast Ideal 4000 (5 komorowy) o szer. ramy 70 mm, okucia Maco
    Multimatic (blokada błędnego położenia klamki, stabilizator uchyłu,
    mikrowentylacja, zaczep antywyważeniowy), szyba U=1,0 ciepła ramka
    metalowa = 7150,- z montazem

    Aluplast Ideal 7000 ( 6 komorowy) o szer. 80 mm, okucia Maco Multimatic
    (blokada błędnego położenia klamki, stabilizator uchyłu,
    mikrowentylacja, zaczep antywyważeniowy), szyba U=1,0 ciepła ramka
    metalowa = 8050,- z montazem, doplata do pakietu 3 szybowego= 1100,-

    Veka Perfektline, Veka S-line, Veka Swingline( 5 komorowy) o szer. 70
    mm, stal zamknięta w ramie, okucia Maco Multimatic (blokada błędnego
    położenia klamki, stabilizator uchyłu, mikrowentylacja, zaczep
    antywyważeniowy), szyba U=1,0 KLASA OKIEN „A” = 8320,- z montazem

    Veka Softline 82 ( 7 komorowy) o szer. 82 mm, stal zamknięta w ramie, 3
    uszczelki, sucha komora, klamki Secustic lub Soul, okucia Maco
    Multimatic (blokada błędnego położenia klamki, stabilizator uchyłu,
    mikrowentylacja, zaczep antywyważeniowy), pakiet 3 szybowy U=0,5
    Ciepła ramka TGI – Spacer, ciepła ramka pod kolor okna, uszczelki
    kolorowe, KLASA OKIEN „A” = 10200,- z montazem



    oprócz nich jeszcze mam wycene takich firm jak DOBROPLAST 8600zl I ALUPLAST , DRUTEX 7100, I PRESTIGO 12.3 tys za 3 szyb.

    DZIĘKUJE ZA POMOC!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Trudno doradzić w takiej sytuacji, gdyż nie wiem co dla Pana liczy się najbardziej. Okna, wydawałoby się prosta sprawa, ale niekoniecznie.
    Dwa razy tylko pojawił się profil 6komorowy, poza tym różne szyby, różne ilości komór... Nie da się porównać "jabłka do pomarańczy'.
    Proszę na początek zastanowić się nad profilem, osobiście polecam schuco- niemiecki, dobra jakość. Ale Veka jest też ok. Te dwa profile uważam za najlepsze. Jeżeli powierzchnie okien są duże (wiem, abstrakcyjne słowo ale nie widzę specyfikacji i pisze tak trochę "na wyczucie") to polecam schuco. Jest to profil z tego co wiem najbardziej wytrzymały. Na kolor biały dają dożywotnią gwarancję. Okucia najbardziej polecam ROTO, ale Maco też mogą być.
    Proszę zwrócić uwagę na szyby. Jeżeli zależy Panu na tym żeby było ciepło i niedrogo, to może Pan pomieszać szyby. Od strony "zimnej" dać 2 komorowe a od "ciepłej" jednokomorowe. Uwaga, listwy przy szybowe będą wtedy inaczej wyglądać. Nawet w profile 5 komorowe można umieścić szyby 2 komorowe. Wariantów jest bardzo dużo, ale niestety nie znam Pana priorytetów.
    Chciałabym bardziej Panu pomóc, proszę nie sugerować się jedynie ceną. Ważne żeby zasięgnąć informacji o producencie/dealerze. Ile czasu jest na rynku, ile trwa gwarancja, co obejmuje. Żeby potem nie było kłopotu. Powinien otrzymać Pan przynajmniej pierwszą regulację po montażu gratis. Najczęściej w ciągu roku, po tym okresie regulacje są płatne.
    Pracuję w firmie produkującej okna, mogłabym opowiedzieć więcej, ale nie chcę komplikować. Jeżeli mogłam Panu pomóc, to bardzo się cieszę. Jeżeli ma Pan dodatkowe pytania to chętnie odpowiem

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Czym się wg Ciebie wyróżnia ta dobra jakość? I jak wygląda ta dożywotnia gwarancja? Masz coś na potwierdzenie takiego hasła?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    M-arlena - dużo lepiej i uczciwiej pisać takie wypracowania jako TWOJE subiektywne oceny to po pierwsze.

    Po drugie co mają za znaczenie ilości komór, czy rodzaj profilu dla okna ??? Rozumiem, że Twoim zdaniem okna wykonane na profilach Aluplasta czy Rehau i okute Sigenią czy Winkhausem są gorsze ???

    sammit - określ CZEGO oczekujesz od okien, na jakich konkretnych właściwościach okna Ci zależy i porównaj sobie właśnie TE właściwości a nie ilości komór czy inne marketingowe bzdety.

    Wg tego co napisałeś o konstrukcji ściany to Tobie nie są potrzebne żadne wyrafinowane konstrukcje, dopytaj jeszcze o kwestię "montażu" bo to jest bardzo istotny element całej układanki

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    [QUOTE=MMichal;7018744]Witam

    M-arlena - dużo lepiej i uczciwiej pisać takie wypracowania jako TWOJE subiektywne oceny to po pierwsze.

    Po drugie co mają za znaczenie ilości komór, czy rodzaj profilu dla okna ??? Rozumiem, że Twoim zdaniem okna wykonane na profilach Aluplasta czy Rehau i okute Sigenią czy Winkhausem są gorsze ???


    Hmm napisałam że polecam (ja), nawet napisałam "z tego co wiem" i uznałam że to właśnie jest subiektywna opinia. Trudno jest napisać opinię obiektywną, bo każdy jednak patrzy przez pryzmat swoich doświadczeń. Ilości komór i rodzaj profilu mają moim zdaniem znaczenie zasadnicze, ponieważ tym między innymi wyróżniają się okna. Inaczej każdy kupiłby najtańsze, skoro wszystkie są takie same. Chodzi o to, żeby dopasować okna do oczekiwań i też to napisałam.
    Nie wypowiadam się czy wymienione przez Pana okna są gorsze, to już jest Pana domysł. Ja tylko powiedziałam co uważam za dobre, co znam najlepiej i nie chcę oczerniać innych firm bo nie to miałam w zamyśle. Ja tylko wybrałam co polecam. Nie użyłam w ogóle słowa "gorsze"
    Nie zauważyłam w swojej wypowiedzi negatywnych aspektów, jeśli takowe były to jest mi przykro i nie było to zamierzone.
    Rozumiem, że nie powinnam być stronnicza.

    Pozdrawiam serdecznie
    Marlena

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Jak jesteś nowa z branży to musisz niestety przygotować się na fale krytyki, docinek itp. Ataki co chwilę zaraz zacznie się pouczanie, a nawet tematy mogą być usunięte. Biznes to biznes koleżanką nie jest łatwo. A jak już w ogóle masz w ofercie Schuco to już w ogóle tak jakbyś kij w mrowisko włożyła. Wiem co pisze.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No niestety, profile które chcą się reklamować muszą na muratorze płacić myto - i to niemałe. Mozliwość reklamy jest płatna. Jeśli doradzasz bo chcesz naprawdę doradzić to okej. Ale jeśli masz kilka postów i prawie w kazdym chwalisz jeden produkt to już jest reklama, a to nie jest fer - bo osobie która szuka informacji wciskasz tylko swoj produkt.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  8. #8

    Domyślnie

    Moja siostra musiała ostatnio podjąc decyzje w sprawie okien. Wybrała firme [moderowano]. I musze powiedzieć że okna wysokiej jakości, energooszczędne, w dodatku cena nie jest z nieba Super ekipa, szybko, sprawnie. Firma godna polecenia. Profesjonalizm !
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-04-2016 o 11:26 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185 Zobacz post
    Jak jesteś nowa z branży to musisz niestety przygotować się na fale krytyki, docinek itp. Ataki co chwilę zaraz zacznie się pouczanie, a nawet tematy mogą być usunięte. Biznes to biznes koleżanką nie jest łatwo. A jak już w ogóle masz w ofercie Schuco to już w ogóle tak jakbyś kij w mrowisko włożyła. Wiem co pisze.
    Nie ma znaczenia jakie marki reklamujesz. Jeśli robisz to wyłącznie w celu promocji tematu to licz się z tym, że będzie to moderowane.
    Jeśli post ma charakter ogłoszenia reklamowego lub jest powielony w paru miejscach na zasadzie kopiuj-wklej, to będzie usunięty.
    Jeśli przy okazji faktycznej porady użyjesz nazwy jako zobrazowanie przykładu, to z takim faktem będzie mi ciężko dyskutować.
    DaroM dostał już wcześniej ostrzeżenie za spam. Reklamy w innych działach "wycięli" mu inni moderatorzy, także moja ocena nie jest odosobniona.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony