dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie Poziom wylewek w mieszkaniu, różnice do 1 cm

    Czesc,

    po wyschnięciu wylewek (cementowych, robionych ręcznie, nie samopoziomujących) I mierzeniu poziomów za pomocą
    poziomicy laserowej okazało się, że różnice w pomieszczeniach dochodzą do 1 cm, w przypadku salonu połączonego z kuchnią,
    nawet do 1,5 cm (40m2)


    Po przeczytaniu podobnych postów, jestem w kropce, bo nie wiem co zrobić. Czy dołożyć ten brakujący 1 cm wylewką samopoziomującą,
    czy raczej zostawić I wyrównać glazurą.

    O ile glazura to zniesie, to panele podłogowe raczej nie (chyba, że się mylę).

    Zbijanie podłogi nie wchodzi w rachubę, ze względu na ogrzewanie podłogowe.

    I pytanie, jeśli wybiorę wylewkę samopoziomującą, to czy mogę czekać do wiosny, czy trzeba to robić teraz?

    Pozdrawiam

    Maciek

  2. #2

    Domyślnie

    Wyrównuje się wylewką samopoziomującą i po problemie .
    Jak się robi tak profesjonalnie to jest zasada że nie powinno się wyrównywać klejem.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, powodzenia robić 1,5cm wylewka samopoziomującą. Niezłe koszta. Ci co robili powinni to teraz napraić

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Ale masz problemy.
    Zaraz powie kto że trza chałupę rozbierać...
    Poczytaj posty gościa co strop skopał i nie ma zamiaru nic z tym robić.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t=rysy+stropie

  5. #5
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    co to jest 1 cm , daj spokój tego w żaden sposób nie zauważy nikt

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Czesc,

    po wyschnięciu wylewek (cementowych, robionych ręcznie, nie samopoziomujących) I mierzeniu poziomów za pomocą
    poziomicy laserowej okazało się, że różnice w pomieszczeniach dochodzą do 1 cm, w przypadku salonu połączonego z kuchnią,
    nawet do 1,5 cm (40m2)


    Po przeczytaniu podobnych postów, jestem w kropce, bo nie wiem co zrobić. Czy dołożyć ten brakujący 1 cm wylewką samopoziomującą,
    czy raczej zostawić I wyrównać glazurą.

    O ile glazura to zniesie, to panele podłogowe raczej nie (chyba, że się mylę).

    Zbijanie podłogi nie wchodzi w rachubę, ze względu na ogrzewanie podłogowe.

    I pytanie, jeśli wybiorę wylewkę samopoziomującą, to czy mogę czekać do wiosny, czy trzeba to robić teraz?

    Pozdrawiam

    Maciek
    Jak pojmujesz wyschnięcie wylewek?

    W jakich punktach wylewki wykonywałeś pomiary.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolesMaz Zobacz post
    Czesc,

    po wyschnięciu wylewek (cementowych, robionych ręcznie, nie samopoziomujących) I mierzeniu poziomów za pomocą
    poziomicy laserowej okazało się, że różnice w pomieszczeniach dochodzą do 1 cm, w przypadku salonu połączonego z kuchnią,
    nawet do 1,5 cm (40m2)


    Po przeczytaniu podobnych postów, jestem w kropce, bo nie wiem co zrobić. Czy dołożyć ten brakujący 1 cm wylewką samopoziomującą,
    czy raczej zostawić I wyrównać glazurą.

    O ile glazura to zniesie, to panele podłogowe raczej nie (chyba, że się mylę).

    Zbijanie podłogi nie wchodzi w rachubę, ze względu na ogrzewanie podłogowe.

    I pytanie, jeśli wybiorę wylewkę samopoziomującą, to czy mogę czekać do wiosny, czy trzeba to robić teraz?

    Pozdrawiam

    Maciek
    co to znaczy po wyschnięciu wylewek? Czy one już są suche?Jeżeli tak, to jaką mają wilgotność resztkową i czym mierzoną? Czy może to oznacza, że będziesz czekał kilka miesięcy, aż wylewki wyschną?
    Pewne jest, że wylanie masy niwelującej, samorozlewnej możesz wykonać wtedy gdy podłoże ma wytrzymałość 1,0N/mm2 i jest suche. Suche oznacza, że w klimacie pokojowym około 20C i 55% RH jego wilgotność resztkowa przestanie spadać. Masz ogrzewanie podłogowe. Po miesiącu możesz włączyć OGRZEWANIE zgodnie z załączonym do PIECA PROGRAMEM. Po miesiącu wyłączyć i 5-7 dni później zmierzyć wilgotność resztkową. Dla pewności jeszcze raz wygrać ale już krócej. Wyłączyć i po 3-4 dniach będzie gotowa do dalszej pracy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KolesMaz

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    05-600
    Posty
    69

    Domyślnie

    Czesc,

    dziękuję za odpowiedzi, z tego wynika, że muszę jeszcze podsuszyć podłogę przed wylewaniem podłóg.
    Dziękuję za rady

    Pozdrawiam

    Maciek

  9. #9

    Domyślnie

    Witam, Jeden centymetr to nie dużo, można taką różnicę zniwelować zaprawą wyrównującą. Jeśli chodzi o robienie wylewek zimą, to można je robić jedynie pod warunkiem utrzymania dodatniej temperatury wewnątrz budynku.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony