dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 109
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojciechkubas Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie a jaki piec wybralibyscie dla mnie ??
    Dom 137m2 +40 metrow garaz dom parterowy okna 3 szybowe ,strop drewniany ocieplony welna 20 cm o wspolczynniku 32. Dom ocieplony styroopiaanem 15 cm lambda 32.
    60 m2 ogrzewania podlogowego i do tego 8 grzejnikow. Bojler chce na 300 litrow z podwojna wezownica przyszlosciowo pod solary.
    Witam, ja polecam kondensacyjny z roziny kotłów Vitodens!

    Mamy teraz ciekawe urządzenia - Vitodens 100 i Vitodens 200

    Polecam przeglądnąć naszą ofertę nowości: TUTAJ

    W razie konkretnych pytań, służe pomocą
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #42

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Czy kocioł może być oddalony od zasobnika o jakieś 3m? Tzn wiem że może ale czy względy ekonomiczne za tym przemawiają? Przymierzam się do zakupu vitodens200 ale miejsce na zasobnik mam oddalone w łazience o jakieś 3m. Nie chcę kupować 2-funkcyjnego bo mam wrażenie że spowoduje to większą ilość załączeń pieca i co za tym idzie większe złużycie pieca. Czy to prawda?
    Mam starą instalację i przyznam się że instalator odradza mi viessmana a proponuje znacznie tańszego termet gold? Powinienem go słuchać? Mówi że do starej instalacji lepszy będzie termet i że części do vitodens są bardzo drogie...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filipmarlow Zobacz post
    Dzień dobry
    Czy kocioł może być oddalony od zasobnika o jakieś 3m? Tzn wiem że może ale czy względy ekonomiczne za tym przemawiają? Przymierzam się do zakupu vitodens200 ale miejsce na zasobnik mam oddalone w łazience o jakieś 3m. Nie chcę kupować 2-funkcyjnego bo mam wrażenie że spowoduje to większą ilość załączeń pieca i co za tym idzie większe złużycie pieca. Czy to prawda?
    Mam starą instalację i przyznam się że instalator odradza mi viessmana a proponuje znacznie tańszego termet gold? Powinienem go słuchać? Mówi że do starej instalacji lepszy będzie termet i że części do vitodens są bardzo drogie...
    Witam,

    Odnośnie odległości kotła od zasobnika nie ma żadnych wytycznych, ważne jest jedynie aby dobrze zaizolować instalację w celu ograniczenia straty ciepła.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers

  4. #44

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    chciałabym się poradzić co proponujecie do mieszkania o powierzchni 52m2, mieszkanie w starym budownictwie, budynek jeszcze nieocieplony (ocieplenie w planach w przeciągu kilku najbliższych lat), okna zostaną wymienione na plastiki. Mieszkanie ogrzewane jest piecem gazowym, który podczas remontu chcielibyśmy wymienić na nowy. Piec miałby ogrzewać całe mieszkanie + wodę. W mieszkaniu będzie wanna. Nie chcemy oszczędzać na piecu, chcielibyśmy coś co ogrzeje nam wodę (wanna, kuchnia, ewentualnie prysznic) oraz sprawdzi się przy ogzrewaniu.

    Proszę o propozycje, nie znam się niestety na piecach gazowych, nie wiem co wybrać, co będzie najkorzystniejsze z perspektywy czasu i co będzie najbardziej wydajne.

    Pozdrawiam.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiafranka Zobacz post
    Witam wszystkich,

    chciałabym się poradzić co proponujecie do mieszkania o powierzchni 52m2, mieszkanie w starym budownictwie, budynek jeszcze nieocieplony (ocieplenie w planach w przeciągu kilku najbliższych lat), okna zostaną wymienione na plastiki. Mieszkanie ogrzewane jest piecem gazowym, który podczas remontu chcielibyśmy wymienić na nowy. Piec miałby ogrzewać całe mieszkanie + wodę. W mieszkaniu będzie wanna. Nie chcemy oszczędzać na piecu, chcielibyśmy coś co ogrzeje nam wodę (wanna, kuchnia, ewentualnie prysznic) oraz sprawdzi się przy ogzrewaniu.

    Proszę o propozycje, nie znam się niestety na piecach gazowych, nie wiem co wybrać, co będzie najkorzystniejsze z perspektywy czasu i co będzie najbardziej wydajne.

    Pozdrawiam.
    W przypadku mieszkania o takiej powierzchni, to kocioł o jak najniższej mocy minimalnej.
    Ważne by w okolicy funkcjonowało paru serwisantów marki zakupionego kotła. Marka kotła ma mniejsze znaczenie, często dużo wyższa cena nie ma odzwierciedlenia w dużo wyższej jakości. Tanie też może być dobre, byle serwis go ogarniał.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiafranka Zobacz post
    Witam wszystkich,

    chciałabym się poradzić co proponujecie do mieszkania o powierzchni 52m2, mieszkanie w starym budownictwie, budynek jeszcze nieocieplony (ocieplenie w planach w przeciągu kilku najbliższych lat), okna zostaną wymienione na plastiki. Mieszkanie ogrzewane jest piecem gazowym, który podczas remontu chcielibyśmy wymienić na nowy. Piec miałby ogrzewać całe mieszkanie + wodę. W mieszkaniu będzie wanna. Nie chcemy oszczędzać na piecu, chcielibyśmy coś co ogrzeje nam wodę (wanna, kuchnia, ewentualnie prysznic) oraz sprawdzi się przy ogzrewaniu.

    Proszę o propozycje, nie znam się niestety na piecach gazowych, nie wiem co wybrać, co będzie najkorzystniejsze z perspektywy czasu i co będzie najbardziej wydajne.

    Pozdrawiam.
    Za dużego wyboru nie ma. Immergas Victrix 12 ERP (1,9 - 12 kw) około 4000 zł, jest jeszcze Viessmann o podobnej mocy ale droższy. Chyba, że kocioł 2 - funkcyjny, wtedy nie będzie zasobnika tylko będzie grzał wodę do celów użytkowych na bieżąco.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Za dużego wyboru nie ma. Immergas Victrix 12 ERP (1,9 - 12 kw) około 4000 zł, jest jeszcze Viessmann o podobnej mocy ale droższy. Chyba, że kocioł 2 - funkcyjny, wtedy nie będzie zasobnika tylko będzie grzał wodę do celów użytkowych na bieżąco.
    Dziękuję za wszystkie porady.

    Co lepiej się sprawdza w praktyce, kocioł dwu-funkcyjny bez zasobnika czy kocioł kondensacyjny?
    Obecnie w mieszkaniu, w którym mieszkam jest bojler z czasowym programatorem, kilkanaście lat temu był zwykły junkers, który odpalał się w momencie, gdy ciepła woda została odkręcona.

    Czy kocioł kondensacyjny będzie generował większe koszty?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiafranka Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie porady.

    Co lepiej się sprawdza w praktyce, kocioł dwu-funkcyjny bez zasobnika czy kocioł kondensacyjny?
    Obecnie w mieszkaniu, w którym mieszkam jest bojler z czasowym programatorem, kilkanaście lat temu był zwykły junkers, który odpalał się w momencie, gdy ciepła woda została odkręcona.

    Czy kocioł kondensacyjny będzie generował większe koszty?
    Kotły 2-funkcyjne z reguły dysponują sporo większą mocą od 1-funkcyjnych z uwagi na grzanie wody "na bieżąco". Przy 1-funkcyjnym trzeba wygospodarować miejsce na zasobnik (w większości przypadków stojący) ale moim zdaniem to lepsze rozwiązanie. U mnie w domu jest tak jak opisane w stopce.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiafranka Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie porady.

    Co lepiej się sprawdza w praktyce, kocioł dwu-funkcyjny bez zasobnika czy kocioł kondensacyjny?
    Obecnie w mieszkaniu, w którym mieszkam jest bojler z czasowym programatorem, kilkanaście lat temu był zwykły junkers, który odpalał się w momencie, gdy ciepła woda została odkręcona.

    Czy kocioł kondensacyjny będzie generował większe koszty?
    Gwoli wyjaśnienia, bo mam wrażenie, że to mylisz - zarówno kocioł dwu-funkcyjny (z przepływowym grzaniem CWU) jaki i jedno-funkcyjny (z zasobnikiem CWU) może występować w wersji kondensacyjnej (odzysk ciepła ze spalin) jak i w prostszej wersji z zamkniętą komorą spalania. Kondensacyjne warto montować przy niskotemperaturowych źródłach ciepła w CAŁYM domu - ogrzewanie podłogowe/ścienne, ew "przewymiarowane" grzejniki - tylko w takim układzie w pełni wykorzystasz ich zalety.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Gwoli wyjaśnienia, bo mam wrażenie, że to mylisz - zarówno kocioł dwu-funkcyjny (z przepływowym grzaniem CWU) jaki i jedno-funkcyjny (z zasobnikiem CWU) może występować w wersji kondensacyjnej (odzysk ciepła ze spalin) jak i w prostszej wersji z zamkniętą komorą spalania. Kondensacyjne warto montować przy niskotemperaturowych źródłach ciepła w CAŁYM domu - ogrzewanie podłogowe/ścienne, ew "przewymiarowane" grzejniki - tylko w takim układzie w pełni wykorzystasz ich zalety.
    A są jeszcze dostępne jakieś "nie kondensacyjne"? Jeśli tak to znaczy, że są wypychane z magazynów i wciskane nieświadomym klientom zwabionym niską ceną.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A są jeszcze dostępne jakieś "nie kondensacyjne"? Jeśli tak to znaczy, że są wypychane z magazynów i wciskane nieświadomym klientom zwabionym niską ceną.
    Nie mam pojęcia, przestałem śledzić rynek po zakupie swojego -ale tak na szybko, to kilka znalazłem. Niektóre nawet jako "nowość" :
    http://beretta.pl/produkt/mynute-s-2...sc#toggle-id-2
    http://www.termet.com.pl/produkt/min...gco-dp-13-10/7
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    ew "przewymiarowane" grzejniki - tylko w takim układzie w pełni wykorzystasz ich zalety
    dokładnie - ale to trzeba OZC aby wiedzieć gdzie jaka moc grzejnika.. wypada np 1,2 kW .. i teraz bierzemy tabelę z grzejnikami - patrzymy - który daje moc 1,2 kW przy zasilaniu 55st i powrocie 45 i taki lub ciut większy bierzemy, wtedy jest pewne że kocioł będzie cały czas pracował jako kondensacyjny, bo to czysty zysk. Owszem można go pognać i do 80st.. ale jaki to ma sens? wywalać ciepeło kominem ?

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    dokładnie - ale to trzeba OZC aby wiedzieć gdzie jaka moc grzejnika.. wypada np 1,2 kW .. i teraz bierzemy tabelę z grzejnikami - patrzymy - który daje moc 1,2 kW przy zasilaniu 55st i powrocie 45 i taki lub ciut większy bierzemy, wtedy jest pewne że kocioł będzie cały czas pracował jako kondensacyjny, bo to czysty zysk. Owszem można go pognać i do 80st.. ale jaki to ma sens? wywalać ciepeło kominem ?
    To chyba nieco za dużo wiedzy dla @franifranki, może ją niepotrzebnie zaplątać.
    Może prościej. Kocioł jednofunkcyjny jest na pewno bardziej komfortowy, podgrzana CWU czeka w zasobniku, z kranu wypływa woda o jednakowej, żądanej temp.. Dwufunkcyjny grzeje CWU na bieżąco, każdy ruch na kranie powoduje wahnięcia temperatury wody, Zaletą kotłów jednofunkcyjnych jest możliwość zakupu urządzenia o niskiej mocy minimalnej, idealnej dla mieszkania. Dla kotła jednofunkcyjnego potrzebne jest jednak miejsce na zasobnik CWU.
    Zarówno jeden jak i drugi kocioł, mogą być kotłami kondensacyjnymi. Jeśli masz w mieszkaniu grzejniki tradycyjne, o niskiej mocy, kocioł kondensacyjny prawdopodobnie nie przyniesie oszczędności, spali podobną ilość gazu co kocioł zwykły-niekondensacyjny, ale kosztów na pewno nie podniesie. Kondensiak przynosi oszczędności na niskich temperaturach grzania, przy OP lub wielkopowierzchniowych grzejnikach.
    Konkluzja; jeśli tylko masz w mieszkaniu miejsce na zbiornik CWU, to kupuj i montuj kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny o niskiej mocy minimalnej-możliwa oszczędność i komfort.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    To chyba nieco za dużo wiedzy dla @franifranki, może ją niepotrzebnie zaplątać.
    Może prościej. Kocioł jednofunkcyjny jest na pewno bardziej komfortowy, podgrzana CWU czeka w zasobniku, z kranu wypływa woda o jednakowej, żądanej temp.. Dwufunkcyjny grzeje CWU na bieżąco, każdy ruch na kranie powoduje wahnięcia temperatury wody, Zaletą kotłów jednofunkcyjnych jest możliwość zakupu urządzenia o niskiej mocy minimalnej, idealnej dla mieszkania. Dla kotła jednofunkcyjnego potrzebne jest jednak miejsce na zasobnik CWU.
    Zarówno jeden jak i drugi kocioł, mogą być kotłami kondensacyjnymi. Jeśli masz w mieszkaniu grzejniki tradycyjne, o niskiej mocy, kocioł kondensacyjny prawdopodobnie nie przyniesie oszczędności, spali podobną ilość gazu co kocioł zwykły-niekondensacyjny, ale kosztów na pewno nie podniesie. Kondensiak przynosi oszczędności na niskich temperaturach grzania, przy OP lub wielkopowierzchniowych grzejnikach.
    Konkluzja; jeśli tylko masz w mieszkaniu miejsce na zbiornik CWU, to kupuj i montuj kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny o niskiej mocy minimalnej-możliwa oszczędność i komfort.
    Dziękuję serdecznie! Dopiero teraz zrozumiałam jaka jest różnica między jedno, a dwufunkcyjnymi kotłami oraz między kondensacyjnymi, a niekondensacyjnymi .

    A co sądzicie o kotłach firmy De Dietrich? Pytam ponieważ został mi on zaproponowany przez osobę związana z branżą.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiafranka Zobacz post
    Dziękuję serdecznie! Dopiero teraz zrozumiałam jaka jest różnica między jedno, a dwufunkcyjnymi kotłami oraz między kondensacyjnymi, a niekondensacyjnymi .

    A co sądzicie o kotłach firmy De Dietrich? Pytam ponieważ został mi on zaproponowany przez osobę związana z branżą.
    Markę kotła wybieraj patrząc na dostępność/jakość serwisu w Twojej okolicy. O samym kotle koledzy pewnie powiedzą więcej, jak podasz konkretny model który Ci zaproponowano.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SylaCzewa

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć,
    Przymierzam się do zakupu pieca gazowego do co. Wczoraj zostałam podłączona do sieci więc teraz już z górki .
    Mam do Was pytanie: jaki piec mam wybrać czy kondensat czy też nie?
    Dom ma 75 m2 powierzchni, jest w zabudowie szeregowej. Jest dwupoziomowy, ocieplony styropianem 10 cm. Okna plastikowe, grzejniki z termostatami z przed lat 10 ale mniemam, że dobre.
    Obecnie ogrzewam eko groszkiem ale chcę mieć komfort i spokój więc zapadła decyzja o gazie.
    Będę zobowiązana za porady w tym zakresie, tym bardziej, że mój hydrauliko-gazownik jakoś średnio wie co byłoby dla mnie dobre.
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Sylwia

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylaCzewa Zobacz post
    Cześć,
    Przymierzam się do zakupu pieca gazowego do co. Wczoraj zostałam podłączona do sieci więc teraz już z górki .
    Mam do Was pytanie: jaki piec mam wybrać czy kondensat czy też nie?
    Dom ma 75 m2 powierzchni, jest w zabudowie szeregowej. Jest dwupoziomowy, ocieplony styropianem 10 cm. Okna plastikowe, grzejniki z termostatami z przed lat 10 ale mniemam, że dobre.
    Obecnie ogrzewam eko groszkiem ale chcę mieć komfort i spokój więc zapadła decyzja o gazie.
    Będę zobowiązana za porady w tym zakresie, tym bardziej, że mój hydrauliko-gazownik jakoś średnio wie co byłoby dla mnie dobre.
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Sylwia
    Jeśli układ / wielkość grzejników w Twoim domu nie był liczony dla niskiej temp zasilania, to montaż kotła kondensacyjnego nie przyniesie wielkich oszczędności. Masz jakiś projekt do tego budynku? Jeśli tak, to sprawdź co w nim jest w temacie ogrzewania.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiafranka Zobacz post
    Witam wszystkich,

    chciałabym się poradzić co proponujecie do mieszkania o powierzchni 52m2, mieszkanie w starym budownictwie, budynek jeszcze nieocieplony (ocieplenie w planach w przeciągu kilku najbliższych lat), okna zostaną wymienione na plastiki. Mieszkanie ogrzewane jest piecem gazowym, który podczas remontu chcielibyśmy wymienić na nowy. Piec miałby ogrzewać całe mieszkanie + wodę. W mieszkaniu będzie wanna. Nie chcemy oszczędzać na piecu, chcielibyśmy coś co ogrzeje nam wodę (wanna, kuchnia, ewentualnie prysznic) oraz sprawdzi się przy ogzrewaniu.

    Proszę o propozycje, nie znam się niestety na piecach gazowych, nie wiem co wybrać, co będzie najkorzystniejsze z perspektywy czasu i co będzie najbardziej wydajne.

    Pozdrawiam.
    Witam,

    Polecam Panu wybrać dwufunkcyjny wiszący kocioł kondensacyjny o szerokiej modulacji mocy palnika. Kocioł powinien mieć również kompaktowe wymiary, aby bez problemu zmieścił się w łazience w mieszkaniu.
    W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą w doborze, jak i również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SylaCzewa

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za info
    Muszę wobec tego pogadać z hydraulikiem, który zakładał mi to ogrzewanie i dopytać o te grzejniki
    A jaką firmę wybierać, w sensie producenta pieca?

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylaCzewa Zobacz post
    Bardzo dziękuję za info
    Muszę wobec tego pogadać z hydraulikiem, który zakładał mi to ogrzewanie i dopytać o te grzejniki
    A jaką firmę wybierać, w sensie producenta pieca?
    Najlepiej taką, która jest w pobliżu z dostępnym serwisem - dopytaj koniecznie, kotły psują się rzadko, ale jeśli już to w największe mrozy i dni wolne - potem kwestia gwarancji i potrzebnej mocy. Sama marka kotła to poboczna sprawa.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony