dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Wkład z otwieranymi drzwiczkami

    Witam,

    chciałbym u siebie zamontować wkład z otwieranymi drzwiczkami na boki. Nic nie mogę ciekawego znaleźć na rynku, jedynie to znalazłem:
    http://www.kominek.otwarte24.pl/508,...wi-RATB70-16kW ale jak pokazałem ten wkład Baturze to mi odradził a firma trochę mało znana. Nie zależy mi na super wydajności, wcześniej chciałem kominek otwarty, ale ze względu na konieczność dozoru i obecność małych dzieci myślę nad wkładem z drzwiczkami. Czy ktoś może polecić coś ciekawego?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    harmony panorama. przy otwartych drzwiach możesz patrzeć na ogień, przy zamkniętych różnie, cena wysoka, ale ma swoich wielbicieli
    Lechosław Kierzkowski.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Pewien forumowicz kiedyś pisał, że jak włożył do kominka 10kg drewna to żar był jeszcze po dwóch tygodniach (nie mogę odnaleźć tego postu). Jak opowiadam to ludzie boki zrywają i nie wierzą, że na Forum takie coś wypisują.
    Gdzieś ... ktoś ... kiedyś ... coś napisał, ale tak naprawdę to nie wiem o czym to było, bo nie czytałem wcale ...
    Aglar przypomniał linkami że to nie ma nic wspólnego z 10-cioma czy też nawet 50-cioma kg drewna i tak na prawdę czegoś całkiem innego tyczyło ...

    Stefanie ... jeszcze jakieś 150 lat temu nagminnie można było spotkać przenośne żeliwne lub ceramiczne ogrzewcze pokojowe, które ładowło się do pełna rozżarzonym węglem drzewnym i ustawiało się tam gdzie chciało w domu. Taki węgiel drzewny spala się już jako czysta, odgazowana zupełnie w procesie pyrolizy masa drzewna, nie wydzelając żadnego dymu.
    W kominkach otwartych kiedyś również paliło się weglem drzewnym, nagrzewając jego ściany oraz żeliwne płyty, tudzież całe żeliwne paleniska, przy zamknętym szybrze.
    Węgiel drzewny, kóry my znamy tylko z grillowania, służył do ogrzewania domostw w ten sposób już parę tysiący lat temu, chociażby w Chinach i Japonii.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4

    Domyślnie

    Rozumiem, że coś takiego?
    http://www.e-kominki24h.pl/p/169/233...kominkowe.html



    Porządna marka, żeliwo, więc chyba w porównaniu z tą polską firmą nie ma co się zastanawiać Tylko pewnie DGP już pod to nie podłączymy?

    Znalazłem jeszcze taki, ale to prawdopodobnie jakaś amerykańska firma: http://www.fireplacex.com

    Ostatnio edytowane przez aglar ; 05-12-2015 o 15:24
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  5. #5

    Domyślnie

    Znalazlem jeszcze jeden, firma dovre, drzwi harmonijkowe:
    http://www.kominki-galeria.com/dovre_wklady
    Ktos zna tę firmę?

    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak do ozdoby, może być. Do palenia raczej nie. Właśnie taki zdemontowałem i wsadziliśmy w to miejsce szamotowy. Mogę Ci dać za free...no powiedzmy za koszt remontu.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak przyjdzie wojna albo brak prądu to ma palić, więc nawet za free nie wezmę, bo to ciężkie
    Szamotowy wkład miał ten stalowy z "artkominki", ale mi odradziłeś. Jotul nie ma wkładu szamotowego.
    Znalazłem jeszcze jeden firmy Tarnava:

    http://www.firmamtm.pl/797,wklad-kom...-podwojne.html



    Z tych wszystkich przedstawionych któryś się wyróżnia na tle konkurencji?
    Ostatnio edytowane przez aglar ; 07-12-2015 o 09:08
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie odradzałem szamotowego, tylko wskazany przez Ciebie.

    Tarnawa jeszcze cięższa

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    XIX-to wieczne, ceramiczne ogrzewacze pokojowe na węgiel drzewny, wyposażone w nawilżacz powietrza.
    Stawiało się je pośrodku pokoju - ogrzewały bez żadnego dymu i smrodu.
    Coś co dzisiaj wydaje nam się niemożliwe, stosowane było od setek ... albo i nawet tysięcy lat ... tylko forma zewnętrzna się zmieniała ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3348 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	345251 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3349 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	345252
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Dopisz jeszcze że bez spalin........


    Proponuje poczytać ;
    Spalanie węglowodanów......jakie produkty powstają w wyniku rozkładu ..... chemia szkoła podstawowa.
    Darek B

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.356

    Domyślnie

    Węglowodorów.

  12. #12

    Domyślnie

    Tyl;ko fajnie jeszcze by było jakbyś napisał dlaczego
    Jeśli miałbyś wybierać ze wskazanych to rozumiem, że Jotul oferuje najlepszą jakość?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    zerknij gdzieś jak ma rozwiązane nadproże, bo może się okazać, że Twoja wizja zabudowy różni się od możliwości, przy czym chroni ono przed przegrzewaniem nadproża obudowy, co nie jest w żadnym wypadku wadą, a o czym nie pomyśleli w dovre.
    z tych wymienionych jotul rzeczywiście byłby najlepszy, choć te konstrukcje trzeba mieć świadomość pochodzą z początku lat 90-tych, legenda o jakości dotyczy przede wszystkim trwałości żeliwa
    Lechosław Kierzkowski.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Darku ... kiedyś miałem własne retorty i wypalałem węgiel zarobkowo, także spokojnie możesz uwierzyć mi na słowo że jak się już zdrewna zrobi taki węgiel drzewny, to spala się on już całkowicie bezdymnie ... za dużo frycowego zapłaciłem w tym temacie przeciągając czasem wypał i spóźniając się z zamykaniem kominków w retorcie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Zabudowę wstępnie planuję jako szamot + glina. Na razie wizji konstrukcji jako takiej jeszcze nie mam, dopiero się przymierzam do tematu i rozmowy ze zdunem.
    Z moich inspiracji chciałbym uzyskać podobny efekt jak tutaj:


    czy tutaj
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  16. #16

    Domyślnie

    Do tematu dorzucam jeszcze norweską markę Nordpeis, a konkretnie model Ni25.
    Jakieś doświadczenia z tą marką?
    https://www.youtube.com/watch?v=K1Vi8OYRN9M
    http://www.nordpeis-kominki.pl/opis,...5,harmony.html
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  17. #17

    Domyślnie

    Dorzucam kolejne propozycje:

    Kornak2: http://www.wkladykominkowe.net.pl/pr...nkowy-kornak-2
    Tarnava: http://www.kominki-tarnavva.pl/p72,w...-prestige.html

    Ja się powoli skłaniam ku I 80 RH HARMONY Jotula, oprócz jakości w moim odczuciu najładniej wykonany.

    Kornak też wygląda stylowo, ale chyba nie ma za dobrej opinii.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    a może nie rezygnuj całkowicie z kominka otwartego
    kominek otwarty bije na głowę każdą skrzynkę na ogień
    ...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    niezakłócona wizja ognia i wbrew stereotypom grzeje doskonale
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek otwarty.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	13,0 KB
ID:	344441  
    ...

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    niezakłócona wizja ognia i wbrew stereotypom grzeje doskonale
    No to go do domku pasywnego

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony