dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    kominiarz fotkę którą zamieściłeś nie ma nic wspólnego z normalnym użytkowaniem paleniska otwartego.
    bo ?
    ...

  2. #22

    Domyślnie

    aglar to Ci kominiarz zamieszał, dopytaj zduna czy na pewno nie da się rozprowadzić tego ciepła, jak kumaty to się da.
    Dopytam, aczkolwiek może chodziło mu nie o to, że się nie da, tylko że się nie opłaca, ze względu właśnie na mniejszą wydajność.

    @kominiarz, oglądałem kominki otwarte, również się kopcą
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    owszem, źle pobudowane się kopcą
    jak zrobisz zgodnie ze sztuką się nie kopcą
    odpowiedni komin, prawidłowa gardziel, kąty, komora rozprężna i nie ma prawa się kopcić
    ...

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Bo jeżeli nawet fotka nie jet produktem znanego programu do obróbki obrazów to na pewno nie jet to kolejne rozpalenie. Foto mało wiarygodne, na pewno tak nie wygląda palenisko po kolejnym rozpaleniu.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    To pierwsze rozpalenie nowego kominka. Wiadomo, że po następnych rozpaleniach będzie to inaczej wyglądało. Przy porządnym paleniu szamot się oczyści. Nie będzie katastrofy. Ale na zewnątrz nie ma prawa poddymiać. Nawet przy went mechanicznej w domu. Są także inne sposoby na wygląd wnętrza. Na przykład płyta żeliwna - ozdobna na tylnej ścianie. Jak odkopię foto to zamieszczę kominek otwarty długo użytkowany i nie okopcony.
    ...

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    proszę, odkopałem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominki otwarte.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	344444  
    ...

  7. #27

    Domyślnie

    owszem, źle pobudowane się kopcą
    jak zrobisz zgodnie ze sztuką się nie kopcą
    To samo dotyczy chyba i wkładu? Jeżeli dobrze zainstalowany i umiejętnie rozpalany, to też nie powinien kopcić. Nie do końca więc przemawia do mnie ten argument.
    U mnie kominek ma pełnić funkcję relaksacyjno-dogrzewającą, więc wkład nie jest obligatoryjny, choć swoje zalety ma. Np. jak już się napatrzę na ogień przy otwartym wkładzie, to go przymknę, dorzucę parę polan i mogę spokojnie pójść spać. Czy przy otwartym mogę zostawić palenisko bez opieki - wątpię, chyba że pomogą te dodatkowe drzwiczki.

    Na zachętę wrzucam kominki otwarte ze swoich inspiracji. Na początek kominek z włoskiego domu w górach, który został przerobiony z .... obory.



    Kominek mały, nie głęboki, bez dolotu powietrza, nic nie kopci, czasem strzela, ale klimat niepowtarzalny, spałem przy nim Drewno dosyć szybko się wypala, ale nie ma ono grzać tego domu (ogrzewanie gazowe) choć ciepło daje. A tutaj inna perspektywa:



    Inne foty:

    też Włochy, włoska karczma:



    Wersja z drzwiczkami:



    Wersja "na bogato", to chyba dom w Bieszczadach:



    Budowa:

    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Aglar sorry za zamieszanie. W ramach rekompensaty mam dla Ciebie film. Myślę, że to by Tobie w tej sytuacji przypasiło. Pozdrawiam.
    ...

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki za linka Wersja "gilotyna" niestety nie pasuje, gdyż wtedy konieczne jest miejsce na schowanie szyby od góry, a to nie pasuje do tej aranżacji którą planuję.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Kominek otwarty to dziś luksus.
    Na którego nie każdego stać.
    Fakt. Nie da się nim ogrzać każdego domu. To prawda.
    Ale pisząc, że 20% zostaje w domu to przesada.
    To opinia, która mija się z prawdą . Osoba, która pisała ten artykuł chyba nigdy nie paliła nawet zwykłego ogniska.

    W jaki sposób kominek otwarty bije każdą skrzynkę na ogień?
    Spójrz dokładnie na załączony kominek przeze mnie i na tą zakopconą skrzynkę co zamieściłeś.
    Tylko spójrz na to bezinteresownie.
    Faktycznie 20% to przesada. Zwykle to góra 15% wykorzystanej energii z kupionego drewna...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Faktycznie 20% to przesada. Zwykle to góra 15% wykorzystanej energii z kupionego drewna...
    Autorzy takich artykułów zapomnieli, że ciepło z płomieni jest ulotne. Zapomnieli także, że to w fazie żaru można zapanować nad energią, która nie musi uciekać bezpowrotnie kominem. Nie takie pałace ogrzewano niegdyś kominkami otwartymi
    ...

  12. #32
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Autorzy takich artykułów zapomnieli, że ciepło z płomieni jest ulotne. Zapomnieli także, że to w fazie żaru można zapanować nad energią, która nie musi uciekać bezpowrotnie kominem. Nie takie pałace ogrzewano niegdyś kominkami otwartymi
    Czy mógłbyś rozwinąć trochę te Twoje myśli bo nijak tego nie rozumiem co masz na myśli. I jeszcze jedno: a ile furmanek drewna spalali dziennie ogrzewając te pałace.
    I jeszcze gdybyś wskazał miejsce gdzie "odkopałeś" ten nieskazitelnie czysty kominek po kilku paleniach bo zapewne jest to ewenement na skalę kosmosu.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Autorzy takich artykułów zapomnieli, że ciepło z płomieni jest ulotne. Zapomnieli także, że to w fazie żaru można zapanować nad energią, która nie musi uciekać bezpowrotnie kominem. Nie takie pałace ogrzewano niegdyś kominkami otwartymi
    Nooooo....

  14. #34
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    niezakłócona wizja ognia i wbrew stereotypom grzeje doskonale
    Sprawność 10-15% ?

    Po zakończonym paleniu doskonale wentyluje dom, czasem wyciąga ciepłe powietrze kominek a czasem nawiewa , w tym drugim przypadku zapach komina jest dominującym w całym domu....
    Darek B

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Czy mógłbyś rozwinąć trochę te Twoje myśli bo nijak tego nie rozumiem co masz na myśli. I jeszcze jedno: a ile furmanek drewna spalali dziennie ogrzewając te pałace.
    I jeszcze gdybyś wskazał miejsce gdzie "odkopałeś" ten nieskazitelnie czysty kominek po kilku paleniach bo zapewne jest to ewenement na skalę kosmosu.
    Kominek otwarty to dziś luksus, na którego nie każdy może sobie pozwolić. Wiadomo, że spalimy w nim troszkę więcej drewna niż w skrzynce na ogień zwanej kominkiem, ale nie są to jakieś kosmiczne różnice. Bez przesady
    Powyżej napisałem, że to pierwsze próbne rozpalenie. Gdzie go odkopałem? w zasadzie nigdzie - budujemy takie kominki.
    Każdy kominek będzie lepiej grzał jak się ogarnie kwestię podtrzymania fazy żaru. Zwróć uwagę na kąty ścian w tym kominku otwartym, pobudowane jest to w taki właśnie sposób aby kominek miał największy "zasięg" czyli promieniowanie gdy w palenisku jest nagrzana masa żarowa już bez dymu przy zamkniętej gardzieli ze szczelnym szybrem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek otwarty_2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	345144   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek otwarty_3.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	345145  
    ...

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Sprawność 10-15% ?

    Po zakończonym paleniu doskonale wentyluje dom, czasem wyciąga ciepłe powietrze kominek a czasem nawiewa , w tym drugim przypadku zapach komina jest dominującym w całym domu....
    owszem, jak nie ma szczelnego szybra, który zamykamy jak nie użytkujemy kominka
    kominki otwarte bez szybra to błąd
    ...

  17. #37
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    A od kiedy to można w kominku stosować "szczelny szyber " ?
    Darek B

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    A od kiedy to można w kominku stosować "szczelny szyber " ?
    racjonalnie można w każdym
    korzystasz otwierasz
    nie korzystasz zamykasz
    a od kiedy nie można?
    ...

  19. #39
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Są także inne sposoby na wygląd wnętrza. Na przykład płyta żeliwna - ozdobna na tylnej ścianie. Jak odkopię foto to zamieszczę kominek otwarty długo użytkowany i nie okopcony.
    W następnym poście piszesz "odkopałem" i dajesz foto nieskazitelnie czystego kominka. Ja własnie w związku z tym pytałem, jak to możliwe, że po kilku paleniach jest taki czysty.
    ELITA FORUM - powinno do czegoś zobowiązywać a nie wykręcania się sianem więc wyjaśnij konkretnie o co chodzi. Pewien forumowicz kiedyś pisał, że jak włożył do kominka 10kg drewna to żar był jeszcze po dwóch tygodniach (nie mogę odnaleźć tego postu). Jak opowiadam to ludzie boki zrywają i nie wierzą, że na Forum takie coś wypisują.
    Gdybyś mógł wyjaśnić "ciepło z płomieni jest ulotne".
    Pisząc "masa żarowa" masz zapewne na myśli tlące się znaczne ilości węgla drzewnego; czy w tym przypadku odważyłbyś się zamknąć szczelnie szyber?

  20. #40
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony