dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie Pomoc w aranżacji wielofunkcyjnego pokoju

    Cześć
    Bardzo proszę o pomoc w wykończeniu/dopieszczeniu pokoju w moim niewielkim M2. Pokój ma ok. 17m2 i jest dość wąski. Ponieważ drugi pokój wynajmuję, ten zastępuje mi jednocześnie sypialnię, garderobę, pokój pracy i salon. Wiem, że to dużo funkcji, ale jakoś udaje mi się to na razie wszystko łączyć. Wciąż mam problem z tym pomieszczeniem, bo nie ma tego "czegoś", co posiadają inne. Chyba wolałabym, żeby nabrał bardziej skandynawskiego charakteru. Pewnie podnóżki od sofy i pufy należałoby zmienić. Na pewno do zmiany jest też lampa, która nie dość, że wisi krzywo, to jeszcze jest częściowo rozbita (zaraz po wprowadzeniu miałam manię sprzątania i klosz oberwał kijem od mopa ). Myślę, że powinna być czarna, ale jaka dokładnie? Ten czerwony stolik z ikei też musi iść w odstawkę. A może za dużo tu połączenia bieli/czerni/czerwieni? Zresztą zobaczcie sami.









    Pomóżcie, bo ten pokój doprowadza mnie do szału!
    Ostatnio edytowane przez Marysia Ro ; 06-12-2015 o 15:54

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ogólnie baza fajna - kanapa, szafa, stary kredensik pod oknem.

    kilka rzeczy przychodzi mi do głowy, gdy patrzę na twoje zdjęcia:

    - faktycznie czerwone dodatki wprowadzają kuchenny klimat, wyrzuciłabym je. podkładki plus poduszki na krzesła to takie zbyt oczywiste, za mocne.
    - zasłony nie są ładne, ponieważ wzór jest zbyt drobny
    - półki z osb byłyby niezłe, gdyby je połączyć może z czarnym metalem? książki jakoś okiełznać kolorystycznie, może powstawiać pomiędzy nie jakieś przerywniki? "poprzetykać" książki koszami, ozdobami w twoim stylu, część książek ułożyć w poziome stosy? teraz wyglądają bardzo smętnie.


    - lampy sufitowe są takie nudne raczej, mogłaby być jedna dominująca nad stołem, ta ogólna wtedy nie powinna rzucać się w oczy, i koniecznie lampa stojąca plus jedna-dwie lampy na komodę.
    Nie wiem, co rozumiesz pod nazwą styl industrialny, mi kojarzy się to z taką retro-fabryką, dlatego jeżeli chodzi o lampy to widziałabym u ciebie coś w stylu wielkiego Hektara z Ikei nad stołem lub podłogowego, może coś w stylu Barometrów też by pasowało.
    - brakowałoby mi dywanu.
    - biały stół, ten czerwony stolik, plakaty nad kanapą - to takie bardzo skandynawskie. jeżeli chcesz zmienić styl, to raczej jakaś sepia, stare drewno, czarne rurki, tkaniny workowe. najważniejsze, że kanapy, półek i kredensu nie musiałabyś zmieniać.






  3. #3

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Hej, dopiero po Twoim wpisie zauważyłam, że napisałam "industrialny", a chodziło mi o "skandynawski", hehe, już to zedytowałam
    Przy zasłonach zostanę, bo wydałam na nie sporo kasy, a w ogóle to całkiem mi się podobają
    Pościągałam na próbę czerwone dodatki i faktycznie robi to robotę! A dywan jaki byś proponowała?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    no to się naprodukowałam niepotrzebnie z tym industrialnym

    może wygląd zasłon poprawiłyby doszyte lamówki? coś mi w nich nie pasuje.....za drobna łączka.

    np. takie tam, wszystko z Ikea, bo najłatwiej:


  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Pomysł z żółtymi dodatkami podoba mi się bardzo! A gdybym zostawiła lampę nad stołem tę co jest, dałoby się wybrać jakąś pasującą sufitową? Czy nie bardzo? Te niegrające elementy niestety nie ja wybierałam, ale za nie płaciłam, więc nie chciałabym znowu sporo wydawać :/

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    poprzestałabym na tych dwóch żółtych elementach - dywan i poduszka, większa ilość żółtego byłaby przesadą(żeby nie było, że czerwony zastąpiłaś żółtym).
    kolorowe plakaty i książki są wystarczające jako kolorowe akcenty.
    zauważyłaś czarne plisy przy zasłonach? nie wydaje ci się, że lepiej to wygląda?

    co do lamp. pokój nie jest wielki, więc dwa żyrandole to za dużo, wystarczy jeden zwis nad stołem. ten, który masz, wprawdzie nie razi, ale też i nie zdobi jakoś specjalnie, na pewno możesz go zostawić. druga lampa mogłaby być bardziej użytkowa niż ozdobna, np. trzypunktowy reflektor skierowany na trzy plakaty, wówczas nie gryzłoby się to ze zwisem nad stołem (inna funkcja). np. ten bardzo mi się podoba, jest duży i stylowy: (159 pln):

  8. #8

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Dobry pomysł z tym trzypunktowym reflektorem. Podałabyś mi linka? Plisy zauważyłam, ale nie wiem, czy to by się u mnie sprawdziło, bo zasłony są asymetryczne - lewa strona jest węższa, żeby był swobodny dostęp na balkon - i czarny pas nie byłby na środku.

  10. #10

  11. #11
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A może nadanie ścianom koloru zmieniłoby charakter wnętrza na bardziej kameralny? Jedna ściana (za kanapą) w odcieniu szarym (541 miejski rytm) oraz dodatki o ‘skandynawskim’ charakterze (lniane poduszki, stolik z naturalnego drewna, graficzne tapicerki mebli, wyraziste lampy) i wnętrze zmieni klimat. Ważne dla aranżacji mogą okazać się dodatkowe źródła światła (lampa podłogowa, lampka stołowa, lampy galeryjne nad plakatami…) którymi będzie można ciekawie eksponować różne miejsca w pomieszczaniu i dzielić przestrzeń na sypialnianą, salonową czy gabinetową, w zależności od aktualnie pełnionej funkcji. Życzę powodzenia!
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Hej, wracam do Was po ponad roku i znowu proszę o pomoc Zastosowałam się do rad - zmieniłam lampy i dodałam trochę żółtego. Natomiast plakaty, które wisiały nad sofą, przestały jakoś pasować. Chcę zostawić tylko "Polskę", dwa pozostałe sprzedać. Ten plakat z łosiem przymierzałam już nad stół i fajnie tam wygląda, ale nie jestem tego jeszcze pewna w 100%. Myślę, że nad sofą przydałoby się więcej, ale za to mniejszych grafik - pewnie coś z elementem żółci, coś czarno-białego, może jakiś motyw roślinny też. Nie mam pojęcia jak je rozmieścić, jeśli miałabym zostawić również tego dużego łosia (70x100cm). Ale najważniejsze - jak dobrać wzory i kolory, by całościowo pasowały do wnętrza? Pomocy!

    Teraz jest pusta ściana, ale wyglądało to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16602008_10155103427707948_4643972504912172733_o.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	381566

    A reszta pokoju:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170214_124218.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	381567Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170214_124241.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	381568

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Grafiki, które biorę pod rozwagę i które są w moim stylu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1371657461_by_KAOwiec_500.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	381569Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05e3b7367e7a2f3932c9852a3b280995.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	381570Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	damka_2015_podglad.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	381571Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	relaks_2015_srebrny_perlowy.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	381572Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grafika-12322560_2273192570.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	381573

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nice wall

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    2

    Domyślnie Inspiracja na ścianę

    REKLAMA
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-02-2017 o 06:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony