dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tojamonia

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-611
    Posty
    2

    Domyślnie Osuszanie nowego domu - czy potrzebuję osuszacza?

    Witam,
    bardzo proszę o pomoc. Jestem w trakcie prac wykończeniowych w nowym domu jednorodzinnym (120m2). Kilka dni temu wstawiłam osuszacz powietrza, który przez dobę wyciągnął ok 7l wody. Firma wynajmująca osuszacz twierdzi, że to bardzo dużo i powinnam wstrzymać się z dalszymi pracami (chodzi o położenie paneli i wstawienie drzwi) i dalej korzystać z ich usług, ponieważ wg nich jest zbyt mokro i podłoga może się szybko wypaczyć.

    Dom jest cały czas ogrzewany do ok 19 stopni, działa ogrzewanie podłogowe.

    Czy rzeczywiście potrzebuję osuszacza? Czy mogę kłaść panele?
    Dodam, że stacja pogodowa wskazuje wilgotność powietrza na poziomie ok 40-50 %.

    Nie wiem co mam robić. Czy ktoś chce mnie naciągnąć?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Teraz u mnie co tydzień z rekuperatora wypływa wiaderko wody (jak to u instalatora, od 5 lat nie chciało mi się zrobić odpływu do kanalizy ), w domu jest sucho i nic się nie dzieje, wilgotność koło 50-60% przy 21-22'C.

    Ilość wilgoci w podłogach najlepiej zmierzy fachowiec od paneli czy parkietów, zwykle mają mierniki wilgotności posadzek.

    Zawsze też można podkręcić ogrzewanie na 25'C i delikatnie uchylić okna na przestrzał, żeby był jakiś tam przewiew lub puścić reku na maks, usunie się w ten sposób na pewno więcej wody niż osuszacz przy tych temperaturach.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tojamonia

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-611
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. Dziś ma przyjść pan ze sprzętem do pomiaru wilgotności posadzki. Zobaczymy co powie

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar NORD-HELP
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witamy serdecznie, Firma Nord-Help zajmuje się osuszaniem budynków i wszelkimi usługami związanymi z zalaniem i problemem nadmiernej wilgoci - usuwamy skutki wodnych awarii. Zapraszamy do współpracy!
    www.nord-help.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem, że temat już nie aktualny, ale może komuś się przyda.
    Kładąc podłogę drewnianą należy patrzeć na 3 wskaźniki wilgotności - posadzki, drewna i powietrza i dopiero jak wszystkie są w normie można bez żadnych obaw układać podłogę, normy można znaleźć w internecie, ale dla przykładu wilgotność posadzki cementowej przy podłodze drewnianej powinna wynosić do 2%.

  6. #6

    Domyślnie

    też bardzo chciałabym przyspieszyć schniecie wylewek, ale ogrzewanie podłogowe jeszcze nie uruchomione, jest nagrzewnica - dmuchawa na budowie ale jedna to chyba za mało. w kominku przestaliśmy palic bo poprzednia ekipa tak go pobrudziła, zostawiła ślady kawy na marmurze, że dopóki go nie umyjemy (a nie ma jeszcze kranów) boimy sie go dobijać... nie znam tematu osuszaczy, pochłaniaczy wilgoci... ale co mogłabym kupic w markecie budowlanym i tam zawieźć żeby służyło schnięciu wylewek? tester wylewek już zamówiony i wysłany do mnie czy jak jest 7 stopni na dworze to otwierać drzwi czy nie otwierać żeby nie wyziębiać? położyłam termometr na wylewce to stale pokazywała 5 stopni ciepła....
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Możesz wypożyczyć osuszacz, możesz zamontować klimę jeżeli i tak ją planujesz (a jak nie planowałeś, to może to zastosowanie przeważy szalę).

  8. #8

    Domyślnie

    rekuperator będzie właczony jak tylko ekipa zrobi gniazdko, ale to podobno niewiele daje jesli nie ma grzania... tylko ze nie chce do tego czasu siedzieć z załozonymi rękami...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony