dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarve

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-855
    Posty
    7

    Domyślnie Jak rozplanować wnętrza - proszę o pomoc

    Witam
    Mam pewną zagwozdkę ponieważ kupiłam mieszkanie w stanie deweloperskim 70m2. Ogólnie jest wszystko ok poza wielkością kuchni. Zależało nam na osobnej kuchni, ale to jaka jest w naszym nowym mieszkaniu jest trochę za mała. W związku z tym pojawiły się dwie koncepcje: 1. Przeniesienie ściany o ok 40-50cm w stronę salonu i 2. Przeniesienie drzwi do kuchni na salon. W obu przypadkach będą drzwi przesuwne. Mam jednak obawy co do komunikacji w wersji 2 ponieważ aby dostać się do kuchni trzeba przejść przez salon. A co do wersji 1 to wtedy zmniejsza się powierzchnia salonu. Jakie jest Wasze zdanie Drodzy Forumowicze?
    Załączam plan dewelopera i obie moje wersje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszk dewel.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	340085
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przesunięta scia.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	340086
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszk.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	340087

  2. #2

    Domyślnie

    A nie chcesz otworzyć kuchni na salon? Jest bardzo mała (taka jak łazienka...), a zabudowywanie jej w U sprawi, że będzie klaustrofobiczna. Przy takim układzie warto rozmyślić otworzenie przestrzeni.

  3. #3

    Domyślnie

    Na szybko proponuję takie rozwiązanie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszk dewel1.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	340089
    otworzenie kuchni na salon, kanapa może stać za ścianką tak, aby kuchnia nie była na widoku i powiększenie miejsca między szafkami.



    Druga opcja, to zamknięcie kuchni jako oddzielnego pomieszczenia, powiększenie jak zostało to zaproponowane.
    Jest jeszcze wystarczająco miejsca na kanapę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszk dewel2.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	340090

    Ewentualnie trzecia (może być zarówno z kuchnią zamkniętą jak i otwartą.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszk dewel3.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	340092

    Dla mnie opcja z robieniem wejścia od strony salonu wcale nie wchodzi w grę... szkoda zabierać tą przestrzeń, bo ciężko będzie zaaranżować potem wejście do kuchni, lepiej zostawić je już od strony korytarza. A drugim argumentem jest fakt, że wejście do mieszkania jest po przeciwnej stronie. Przynosząc zakupy, trzeba przejść przez całe mieszkanie, przejść przez salon i dopiero wejść do kuchni- mało funkcjonalne.
    Ostatnio edytowane przez anika1003 ; 08-12-2015 o 22:48

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie należy otworzyć kuchnie na pokój dzienny,a nie tworzyć mikroskopijne pomieszczenia.Druga łazienka jest zbędna tuż przy wejściu i zmniejsza i tak mały pokój.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarve

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-855
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycje. Wiem, że kuchnia jest mała, ale oboje z mężem nie chcemy otwartej kuchni. Mamy małe dziecko (żywe srebro) i konieczne jest jej zamykanie (kwestie bezpieczeństwa). Jestem raczej nastawiona na przesunięcie ściany w stronę salonu i zostawienie drzwi do przedpokoju. Jednak zastanawiam się wtedy gdzie umieścić stół i kącik telewizyjny. Tak jak zaproponował to deweloper nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem ponieważ telewizor jest na ścianie z oknem, które jest od zachodu. Co myślicie o aranżacji w drugą stronę tak jak na obrazku 2?
    Drugą łazienkę przerobię na garderobę. A mały pokój chcemy przeznaczyć na gabinet.
    Ostatnio edytowane przez sarve ; 09-12-2015 o 09:40

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie obracając narożnik tyłem do okna, TV będzie odbijało światło zachodzącego słońca... lub normalnie w dzień, będzie się odbijało okno, a mieć ciągle zasłonięte rolety czy zasłony nie jest rozwiązaniem.
    Uważam, że jednak warto pomyśleć nad telewizorem na ścianie z oknem. Salon masz na tyle ustawny, że jest pole do popisu. Dobrać odpowiednią wielkość kanapy/ narożnika, stół może być i większy, bo jest na to miejsce. Proponowałabym jedynie zamianę miejscami jeśli chodzi o wersję dewelopera. Na ścianie od kuchni przeznaczyć na zabudowę (szafki), wyeksponować na środku stół. Po drugiej stronie wstawić narożnik na ścianie od pokoju, a tv umieścić koło okna.

    Co do kuchni, to rozumiem, jestem za, bo sama wolę mieć każde pomieszczenie osobno. Przy dzieciach tym bardziej się sprawdza. Jednak nie zamykałabym salonu drzwiami. Na osi wejścia jest okno, a że korytarz jest długi, to warto mieć doświetlenie dzienne.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarve

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-855
    Posty
    7

    Domyślnie

    Oczywiście drzwi do salonu nie mam zamiaru wstawiać.
    Może to i dobre rozwiązanie z tym telewizorem na ścianie okna. Jednak mam wątpliwości co do narożnika i położenia telewizora. Chodzi o to by telewizor był w miarę na wprost kanapy, aby nie nadwyrężać się ciągłym skrętem szyi, dlatego też moja propozycja taka jak na rys. 3.
    Ostatnio edytowane przez sarve ; 09-12-2015 o 11:31

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Masz jedno mieszkanie - i jeden wątek.


    Ad ostatnie pytanie - marnujesz potężną przestrzeń na łamany przedpokój, zwłaszcza w propozycji nr 2. Po co Ci pusty, kanciasty przedpokój większy od wszystkich pokoi???
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-12-2015 o 06:49

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli nie potrzebujesz biura jako osobnego pomieszczenia a tylko kąt do siedzenia przy komputerze to można zrobić tak:



    Uzyskujesz dwie duże, ustawne sypialnie (przy czym ta bliżej wejścia do mieszkania jest dla dziecka) i większą kuchnię.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarve

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-855
    Posty
    7

    Domyślnie

    Po konsultacjach stwierdziliśmy z mężem, że pozmieniamy trochę układ. Zależy nam na osobnym gabinecie do pracy, więc umieściliśmy go w byłej kuchni. Zrezygnowaliśmy też z garderoby na rzecz większej kuchni. Mam też pytanie, czy tak zaplanowana łazienka z prysznicem i wanną będzie funkcjonalna?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszk bez garder.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	370534
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazi z prysznicem.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	370535

  11. #11

    Domyślnie

    1) Kuchnia i łazienka przedłużone do ściany nośnej(konieczne by było wybicie nowych otworów na drzwi do kuchni i sypialni, te do lazienki są umieszczone pod istniejącym podciągiem) - tym samym wyprostowany (i zmniejszony) korytarz. Salon ma trochę większą powierznię. Gabinecik ma szerokość ok.205cm(ściana z oknem).



    Z zachowaniem istniejących otworów w ścianie nośnej - ten szerszy nieco zwężony żeby powstała odpowiedniej głębokości wnęka na pralkę.
    2) Ściana z drzwiami do łazienki przesunięta(i drzwi do sypialni) żeby zmieściła się kabina 80x100cm. W kuchni przy kominie płytki blacik lub rozkładany stolik, we wnęce przy drzwiach płytka szafka.



    3) Łazienka bez zmian czyli z prysznicem 80x80cm niestety ale może dałoby się upchnąć i 90x90cm(70cm na wannę, 70cm na kibelek...). W kuchni we wnęce przy kominie lodówka i słupek z piekarnikiem, pod drugiej stronie ścianki pralka w szafie 50-55cm głębokości(jeśli nie przesuwać drzwi do łazienki w stronę sypialni).

    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 19-10-2016 o 15:16 Powód: dodane propozycje 2 i 3

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarve

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-855
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycje. Szczerze powiem, nawet o takich nie pomyślałam. Mam tylko jeden problem, na ścianie łazienki (pomiędzy pionem a drzwiami do łazienki) są skrzynki z bezpiecznikami i telemetryczna. Obawiam się, że przestawianie ich byłoby konieczne jeśli chciałabym wstawić w ich okolice pralkę. A jak to jest z wybiciem otworu w ścianie nośnej-pewno trzeba jakieś pozwolenia.
    Pozdrawiam

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sarve

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-855
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dostałam projekt zmian od architekta. Jest zachowana ilość pomieszczeń i osobna kuchnia. Co o nim sądzicie drodzy Forumowicze?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt zmian.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	378564

  14. #14

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem, lepsze propozycje już zostały przedstawione. W tym projekcie nadal łamany korytarz, zabierający dużą przestrzeń i ciasna kuchnia...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony