dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 110
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie FILM: Czym ogrzewać dom - piec akumulacyjny

    Grzeje jak piec, wygląda jak kominek. Zapraszamy do obejrzenia filmu murator.tv z cyklu "Czym ogrzewać dom". Doświadczeniami dzieli się właściciel domu z piecem akumulacyjnym.



    Zobacz inne filmy
    murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora- to telewizja poradnikowa o Was i dla Was
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Świetny film - na pewno będzie podnosił świadomość techniczną wielu przyszłych posiadaczy kominków
    Pozdrawiam.
    PS. Darek ... weź no krawat chociaż załóż do "telewizji" na drugi raz ...
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Super. Osobiście miałem okazję oglądać piec pobudowany przez pana Darka.
    Bardzo dobry zdun. Gratulacje. Pozdrawiam.
    ...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A ja znam osobiście tego kota!

    Darek dał "czadu" jak zwykle...Mam nadzieję na więcej...

  5. #5

    Domyślnie

    Mogę potwierdzić, że tego typu kominek faktycznie jest super! Użytkuję podobny z akumulatorem od dwóch lat i nie mogę się nachwalić. Instrukcja budowy takiego pieca jest dostępna na forum od 3 lat tu: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...10151844,d.bGQ . Remiks zbudował sam piecyk ale to zdolna "bestia" a jak ktoś leniwy albo ma dwie lewe, polecam Piotra z forum dzięki któremu mam piecyk z czego jestem b. zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 16-12-2015 o 08:43

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Temperatura pomiędzy 25 a 27 stopni.... ?

    Film fajny, właściciel i wykonawca sympatyczni, nie mówiąc o kocie
    natomiast coś jest nie tak jeśli za komfortową temperaturę uznajemy 27 stopni.

    Chyba, że gdzieś wkradł się błąd ?
    Lechosław Kierzkowski.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    Temperatura pomiędzy 25 a 27 stopni.... ?

    Film fajny, właściciel i wykonawca sympatyczni, nie mówiąc o kocie
    natomiast coś jest nie tak jeśli za komfortową temperaturę uznajemy 27 stopni.

    Chyba, że gdzieś wkradł się błąd ?
    niekoniecznie, ja palac w kominku przy tych temperaturach mam 24st, jakby załadował tyle drewna co ten własciciel to 27 mam z palcem w nosie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Dobrze zbudowany piec akumulacyjny produkuje inne ciepło. Przy faktycznych wskazaniach termometru 22 o C, odczuwalne jest 24.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dobrze zbudowany piec akumulacyjny produkuje inne ciepło. Przy faktycznych wskazaniach termometru 22 o C, odczuwalne jest 24.
    czyli wlasciciel zmierzyl cieplo odczuwalne ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie wiem...Moja wypowiedź była o charakterze ogólnym, polecającym promieniowanie podczerwone.

  11. #11
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie wiem...Moja wypowiedź była o charakterze ogólnym, polecającym promieniowanie podczerwone.
    A właściciel pieca twierdzi, że jego piec nie grzeje przez ciepło promieniowania tylko innym ciepłem takim "miękkim". Więc kto wie lepiej jakim ciepłem grzeje piec?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Więc kto wie lepiej jakim ciepłem grzeje piec?
    To zostało już zbadane dokładnie i opisane w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. Potem te same badania opracowno na nowo w latach 50-tych i 60-tych. Opracowań książkowych jest sporo - po polsku, rosyjsku i niemiecku. To są dobre książki Stefanie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Jak widać historia powoli zatacza okręg, a tradycyjne piece w nowych odsłonach wracają do łask.
    W przypadku tego pieca chciałbym znać temperaturę spalin na wylocie do komina oraz średnią temperaturę obudowy.
    Osobiście buduję w większości tego typu konstrukcji, piece pięciokanałowe o równoległych kanałach zwrotnych. Zmodyfikowałem nieco układ Świaziewa. Z moich badań i doświadczenia wynika iż jest on najskuteczniejszy jeśli chodzi o temp. odprowadzanych spalin. Temperatura mierzona pirometrem na wylocie wynosiła około 120 stopni. Jego równomierne nagrzewanie wpływa na żywotność całej konstrukcji. Dodatkowo kanały wewnętrzne profiluję na okrągło za pomocą zaprawy glinianej. Używam wyłącznie cegły szamotowej oraz płytek.
    W piecu tym można bez problemu palić drewnem i węglem. Załadunek raz na 12 godzin w zuuuuuuuupełności wystarcza
    Jak mi ktoś podpowie jak się tu wrzuca zdjęcia to może coś więcej pokarzę zainteresowanym.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZDUNTECH Zobacz post
    Jak widać historia powoli zatacza okręg, a tradycyjne piece w nowych odsłonach wracają do łask.
    W przypadku tego pieca chciałbym znać temperaturę spalin na wylocie do komina oraz średnią temperaturę obudowy.
    Osobiście buduję w większości tego typu konstrukcji, piece pięciokanałowe o równoległych kanałach zwrotnych. Zmodyfikowałem nieco układ Świaziewa. Z moich badań i doświadczenia wynika iż jest on najskuteczniejszy jeśli chodzi o temp. odprowadzanych spalin. Temperatura mierzona pirometrem na wylocie wynosiła około 120 stopni. Jego równomierne nagrzewanie wpływa na żywotność całej konstrukcji. Dodatkowo kanały wewnętrzne profiluję na okrągło za pomocą zaprawy glinianej. Używam wyłącznie cegły szamotowej oraz płytek.
    W piecu tym można bez problemu palić drewnem i węglem. Załadunek raz na 12 godzin w zuuuuuuuupełności wystarcza
    Jak mi ktoś podpowie jak się tu wrzuca zdjęcia to może coś więcej pokarzę zainteresowanym.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...oczne-na-forum

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Dodatkowo kanały wewnętrzne profiluję na okrągło za pomocą zaprawy glinianej
    Widziałem zdjęcia.
    Łukasz ... a jak Ci kiedyś w nocy większy płat takiej zaprawy kanał w piecu przytka, to co będzie z ludzmi spiącymi w tym domu ?
    Za 10-15lat, jak się cegły i kafle rozluźnią nieco w piecu, będzie to miało prawo się stać ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Też odwiedziłem Pana stronę. Brawo - kafle Był Pan polecany jako specjalista w innym wątku. Muszę poczytać trochę tych postów. Możemy się nie zgadzać w jakiś kwestiach jak ktoś zaznaczył ale myślę że to ok bo to zachęci nas do większej pracy i obserwacji naszych konstrukcji.
    Wracając do Pańskich obaw, spotkałem się już wcześniej z profilowaniem kanałów w ten sposób. Były to piece rozbiórkowe mające sporo lat na koncie i wszystko było ok. Poza tym skład zaprawy glinianej oraz odpowiednie "wkładki" myślę że zrobiły swoje. Dodatkowo korzystam z wiedzy i doświadczenia starszych zdunów. Zawodu uczyłem pod okiem fachowców a teraz sam to udoskonalam korzystając z wielu nowoczesnych urządzeń.
    Na chwilę obecną mam uraz kolana i jestem nieco uziemiony, Dzięki temu znalazłem się na tym forum
    Wiec póki co rozmawiajmy bo zbytnio komputerowy nie jestem - wolę coś dłubać na warsztacie jak mam wolny czas.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez DUNTE ; 12-05-2016 o 09:33 Powód: zła bużka

  17. #17
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Z moich badań i doświadczenia wynika iż jest on najskuteczniejszy jeśli chodzi o temp. odprowadzanych spalin. Temperatura mierzona pirometrem na wylocie wynosiła około 120 stopni. .
    Czy mógłbyś opisać jak pirometrem zmierzyłeś temperaturę spalin?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Czy mógłbyś opisać jak pirometrem zmierzyłeś temperaturę spalin?
    ... i czy był żółty czy niebieski ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #19
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    ... i czy był żółty czy niebieski ...
    Pozdrawiam.
    Skoro wszedłeś przebojem w wątek to może Ty byś wyjaśnił jak się mierzy temperaturę spalin pirometrem.?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    ... i czy był żółty czy niebieski ...
    Pozdrawiam.
    E tam, niebieski pewnie, no czepił się jak to bywa na forum, jak opisywałem pomiar takim g..nym termometrem do wędzarni też niektórzy też się czepili.
    Pirometr niestety nie do wszystkich pomiarów się nadaje to fakt.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony