dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 110
  1. #81
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Przypominam iż w Ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. Dokładnie chodzi o artykuł 191 - "Kto, wbrew przepisowi art. 155 termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny".
    m
    Kiedy zaczną ją respektować mieszkańcy Krakowa , także wielu innych miast, to problem "zakazu" sam się rozwiąże ...
    Darek B

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pisz bez błędów i po problemie ,a nie widzisz problem u mnie i głupia dyskusje.Skoro jesteś pewny swojej wiedzy musisz wykazać się minimum i potrafić rozwijać zagadnienie.
    Proszę trzy mierniki ,mierzące wskaż bo zarzucasz ,że nie wiem co to termopara ,a ty nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania.
    Wskaż termoparę bo ty najwyraźniej chyba jej nie masz.Pracują w bardzo ciężkim agresywnym środowisku .
    Skoro czepiamy się literówki to poczytaj swój post, zacznij używać polskich liter. Żadnym minimum nie muszęsię wykazywać nie Ty jesteś egzaminatorem tutaj.
    Żaden z elementów na zdjęciach nie jest miernikiem tak dla ścisłości. Wygoglaj sobie hasło "termopara K" w części grafika i będziesz wiedział jak mogą wyglądać termopary. To na zdjęciach to osłony elementów pomiarowych np. rezystancyjny PT100.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #83
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Skoro czepiamy się literówki to poczytaj swój post, zacznij używać polskich liter. Żadnym minimum nie muszęsię wykazywać nie Ty jesteś egzaminatorem tutaj.
    Żaden z elementów na zdjęciach nie jest miernikiem tak dla ścisłości. Wygoglaj sobie hasło "termopara K" w części grafika i będziesz wiedział jak mogą wyglądać termopary. To na zdjęciach to osłony elementów pomiarowych np. rezystancyjny PT100.
    Jak daleko się mylisz wiesz tylko ty.Termopara to fotka nr. 1.Budowa i działanie zawsze możesz poprosić.Facet 30 lat mam z nimi mi do czynienie więc nie kituj o swej znajomości.O fachowości której ci brak i nadal nie odpowiedziałeś na te proste pytania zapomnę.Ale błędy ortograficzne pozostaw sam sobie gdy o nich wspominasz.Masz racje to idiotyczna dyskusja .

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak daleko się mylisz wiesz tylko ty.Termopara to fotka nr. 1.Budowa i działanie zawsze możesz poprosić.Facet 30 lat mam z nimi mi do czynienie więc nie kituj o swej znajomości.O fachowości której ci brak i nadal nie odpowiedziałeś na te proste pytania zapomnę.Ale błędy ortograficzne pozostaw sam sobie gdy o nich wspominasz.Masz racje to idiotyczna dyskusja .
    Cytuję "Proszę trzy mierniki ,mierzące " to do fotek chyba było, jeszcze raz żadna fotka nie przedstawia miernika. Masz do czynienia z nimi 30 lat i nie wiesz o czym piszesz??? Pewnie palacz w kotłowni też ma z nimi do czynienia choć nie koniecznie wie o co chodzi
    Bardzo uczuliłeś się na błąd ortograficzny w postaci literówki ale nie przeszkadzają Ci na setki błędy gramatyczne we własnych wypowiedziach???
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #85
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Cytuję "Proszę trzy mierniki ,mierzące " to do fotek chyba było, jeszcze raz żadna fotka nie przedstawia miernika. Masz do czynienia z nimi 30 lat i nie wiesz o czym piszesz??? Pewnie palacz w kotłowni też ma z nimi do czynienia choć nie koniecznie wie o co chodzi
    Bardzo uczuliłeś się na błąd ortograficzny w postaci literówki ale nie przeszkadzają Ci na setki błędy gramatyczne we własnych wypowiedziach???
    Nie czepiaj się tylko pokaż swoja termoparę jej umiejscowienie pomiar i wtedy wszyscy będą wiedzieli jak i gdzie mierzysz temperatury i do jakiego miernika jest podłączona bo przyznam na razie tylko piszesz i powiem ,że nadal nie kumam co w okresie grzewczym robisz z odzyskiem spalin???jaki wpływ mają na ogrzewanie-dogrzewanie pomieszczeń???. Rozumiem bo napisałeś o niektórych swoich urządzeniach ale nie napisałeś o ich wpływie bezpośrednim na sytuacje panującą w chałupie.Lubię przykłady foresta z samochodami.Jeśli zrobisz fotkę deski rozdzielczej w samochodzie w celu np. jego sprzedaży to to będzie deska rozdzielcza ze statku czy z samochodu.Tak samo z termoparą.Jej główny element ponieważ tego jak umiejscowiona jest w środku urządzenia zrobić nie można za to podgląd elektroniczny czy to z samego programu czy z mapy synoptycznej panelu dotykowym bezpośrednio przy urządzeniu ,zawsze do zbadania -analizowania i sprawdzenia.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie czepiaj się tylko pokaż swoja termoparę jej umiejscowienie pomiar i wtedy wszyscy będą wiedzieli jak i gdzie mierzysz temperatury i do jakiego miernika jest podłączona bo przyznam na razie tylko piszesz i powiem ,że nadal nie kumam co w okresie grzewczym robisz z odzyskiem spalin???jaki wpływ mają na ogrzewanie-dogrzewanie pomieszczeń???. Rozumiem bo napisałeś o niektórych swoich urządzeniach ale nie napisałeś o ich wpływie bezpośrednim na sytuacje panującą w chałupie.Lubię przykłady foresta z samochodami.Jeśli zrobisz fotkę deski rozdzielczej w samochodzie w celu np. jego sprzedaży to to będzie deska rozdzielcza ze statku czy z samochodu.Tak samo z termoparą.Jej główny element ponieważ tego jak umiejscowiona jest w środku urządzenia zrobić nie można za to podgląd elektroniczny czy to z samego programu czy z mapy synoptycznej panelu dotykowym bezpośrednio przy urządzeniu ,zawsze do zbadania -analizowania i sprawdzenia.
    Co znaczy nie czepiaj się, może teraz ja sprawdzę Twoją wiedzę, niestety w zakresie termopar wychodzi na to co pisałem. Jeśli lubisz tak porównania motoryzacyjne to termopary znasz jak gość który zna znany pojazd na M bo 30 lat pilnował go na parkingu
    Przypominam Ci że termopara to ogniwo termoelektryczne a aby wykorzystać je do pomiarów jeszcze co nie co należy dołożyć, nie koniecznie komputer a i panel dotykowy też nie koniecznie Może popytaj tam u siebie kogoś kto się zna.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Panie DUNTE dziękuję za przypomnienie znanej wszystkim ustawy. Jak wielokrotnie pisałem jestem laikiem w dziedzinie zduństwa i samoukiem na potrzeby budowy jednego urządzenia grzewczego więc na pewno moja wiedza jest dość powierzchowna. Ja nie zadaję pytań na które nie znam odpowiedzi to Pan dość ogólnikowo pisze i zupełnie niekonkretnie np. o związku temperatury z osadzaniem sadzy bez wskazania o jaką temperaturę chodzi. Publikacje K. Szrajbera znam jednak mam w takim razie pytanie na ile to zduństwo się u nas rozwinęło skoro zduni muszą jako "nowoczesne" uważać opracowania z 1951 roku wydanie drugie. Przecież powstają coraz nowsze konstrukcje, nowsze wyśróbowane normy, a Pan odnosi się do nowoczesnych konstrukcji z przed 70 lat.
    Co do pomocy to niestety nie pomógł Pan, jak potrzebuję pomocy to pomagam sobie sam a na poważnie tutaj na forum bardzo mało pomocnych na serio, oczywiście nie dotyczy to kilku osób które mogę wymienić jeśli jest ktoś zainteresowany.
    Jak pisałem nie zajmuję się kopiowaniem tekstów książek do internetu. Lecz po krotce :
    dopiero przy temperaturze 100 C zaczyna się całkowite odparowywanie wody. Wilgoć oraz spadająca temperatura sprzyjają osadzaniu się sadzy.
    Stąd istnieją dwa punkty widzenia:
    z punktu widzenia tzw. dobrego spalania będziemy dążyć do osiągnięcia jak najwyższych temp. spalania aby możliwie jak najmniej substancji pozostało z procesu spalania <100C
    z punktu widzenia skuteczności urządzenia będziemy dążyć do tego aby temp oddawana w komin była jak najniższa, a ciepło w możliwie największy sposób zagospodarowane
    Urządzenia zduńskie nie należą do urządzeń szczególnie skomplikowanych a paliwo stosowane do nich zbyt stabilne. Konstrukcje pokazywane przez inż Szrajbera jaki i współczesnych autorów mają znacznie więcej niż 70 lat lub opierają się na nich. Przykładowo używanie termometru rtęciowego w stosunku do tych nowoczesnych też wiele nie zmienia przy tego typu urządzeniach. Postęp przejawia się głównie w zastosowaniu elektroniki sterującej, poszukiwaniu lepszych materiałów oraz szybszych i ekonomiczniejszych sposobów ich wytwarzana. Moim zdaniem zduństwo zatacza pewien okręg, od zafascynowania kominkami z płyt izolowanych do właśnie pieców i kuchni kaflowych. Pokazuje to również front moich klientów.
    Bardzo mi przykro że nie mogłem Panu pomóc ,lecz zapewniam iż bez trudu znajdzie Pan te informacje w źródłach które wskazywałem uprzednio.
    Tak na marginesie przeglądając niektóre wisy użytkowników przypomniał mi się fragment filmu
    https://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo
    Pozdrawiam

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Przyłączę się do dyskusji. Nowoczesność zduństwa, to nie tylko zastosowanie elektroniki i nowych materiałów czy klejów do ich budowy. Przede wszystkim polega ona na poznaniu i zrozumieniu natury opału - w tym wypadku drewna (używanie do piecokominków węgla to niedorzeczność). Ta wiedza, pozwala nawet w tradycyjny sposób (glina + cegła), zbudować doskonałe urządzenie grzewcze. Czysto spalające opał, zużywające niewielką jego ilość, równomiernie się nagrzewające, równomiernie i w oczekiwany sposób oddające ciepło. Wiedza z fizyki (ruch gazów) i chemii (skład gazów) w stopniu podstawowym bardzo się tu przydaje. Logiczne myślenie też.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Jak pisałem nie zajmuję się kopiowaniem tekstów książek do internetu. Lecz po krotce :
    dopiero przy temperaturze 100 C zaczyna się całkowite odparowywanie wody. Wilgoć oraz spadająca temperatura sprzyjają osadzaniu się sadzy.
    Stąd istnieją dwa punkty widzenia:
    z punktu widzenia tzw. dobrego spalania będziemy dążyć do osiągnięcia jak najwyższych temp. spalania aby możliwie jak najmniej substancji pozostało z procesu spalania <100C
    z punktu widzenia skuteczności urządzenia będziemy dążyć do tego aby temp oddawana w komin była jak najniższa, a ciepło w możliwie największy sposób zagospodarowane
    Urządzenia zduńskie nie należą do urządzeń szczególnie skomplikowanych a paliwo stosowane do nich zbyt stabilne. Konstrukcje pokazywane przez inż Szrajbera jaki i współczesnych autorów mają znacznie więcej niż 70 lat lub opierają się na nich. Przykładowo używanie termometru rtęciowego w stosunku do tych nowoczesnych też wiele nie zmienia przy tego typu urządzeniach. Postęp przejawia się głównie w zastosowaniu elektroniki sterującej, poszukiwaniu lepszych materiałów oraz szybszych i ekonomiczniejszych sposobów ich wytwarzana. Moim zdaniem zduństwo zatacza pewien okręg, od zafascynowania kominkami z płyt izolowanych do właśnie pieców i kuchni kaflowych. Pokazuje to również front moich klientów.
    Bardzo mi przykro że nie mogłem Panu pomóc ,lecz zapewniam iż bez trudu znajdzie Pan te informacje w źródłach które wskazywałem uprzednio.
    Tak na marginesie przeglądając niektóre wisy użytkowników przypomniał mi się fragment filmu
    https://www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo
    Pozdrawiam
    Ciężko się nie zgodzić z tym postam. Przypomnę że nie o konkretną pomoc chodziło a nasza dyskusja zaczęła się od Pana wpisu " nadmierne wydłużanie drogi spalin celem maksymalnego zminimalizowania temperatur oddawanych do przewodu kominowego przez urządzenie powoduje intensywniejsze osadzanie się zanieczyszczeń stałych w kanałach grzewczych".
    Jak już wspominałem jakiś czas temu wskazane źródła wiedzy odnalazłem i coś tam z nich liznąłem na własne potrzeby. Lizanie wiedzy jakiś skutek odniosło skoro konstrukcja stoi i dwa sezony sprawdza się ok
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dosyć ciekawie wygląda ten piec akumulacyjny, czy ktoś ma podobny i jest wstanie wyrazić opinnie na temat kosztów wykonania i późniejszej eksploatacji ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  11. #91

    Domyślnie

    Eksploatacja bajka, 15-20 min jednorazowy wsad, miotła, uruchomienie sterownika i można pić np piwo i do rana kafle ciepłe w domu też.
    Koszt nie mały-drzwiczki mogą kosztować 2tys, sterownik 1tys, kafle w zależności od jakości i ilości od 5 tys wzwyż, rury z kwasówki, robocizna, wiedza fachowca możesz mniej więcej policzyć. W ogóle polecam lekturę dla cierpliwych "taki sobie piecyk ceramiczny"

  12. #92
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    To 15-20 minut ... ???
    Darek B

  13. #93

    Domyślnie

    Koszt budowy: dzieścia kilka klocków. Koszt grzania domu szkieletowego 100 m2 - ok 1000 zł rocznie (w tym CWU - akurat mój piecokominek ma wymiennik wodny). Mam bez sterownika i nie narzekam, choć przydało by się automatyczne odcięcie powietrza po wygaśnięciu. Generalnie jestem zadowolony, gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję to zrobiłbym troszkę inny, ale na pewno piecokominek. Mam go jako jedyne źródło ciepła.

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    To 15-20 minut ... ???
    Nie kumam? można szybciej ale po co, tyle mniej, więcej trwa przywiezienie drewna, ułożenie, odpalenia.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Nie kumam? można szybciej ale po co, tyle mniej, więcej trwa przywiezienie drewna, ułożenie, odpalenia.
    Spoko...on też nie skumał...

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Koszt budowy: dzieścia kilka klocków. Koszt grzania domu szkieletowego 100 m2 - ok 1000 zł rocznie (w tym CWU - akurat mój piecokominek ma wymiennik wodny). Mam bez sterownika i nie narzekam, choć przydało by się automatyczne odcięcie powietrza po wygaśnięciu. Generalnie jestem zadowolony, gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję to zrobiłbym troszkę inny, ale na pewno piecokominek. Mam go jako jedyne źródło ciepła.
    Czy z opcją grzania wody jest znacznie droższy i gabarytowo większy ?
    U mnie cegła silikatowa 24cm plus ocieplenie, na co zwrócić uwagę przy wyborze piecokominka, przewertowałem w necie jest wiele firm którzy wykonują takie kominki,plu s kilka z forum ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Na wagę....Od 1000-1500 kg to piecokominek...400-500 kg to namiastka, a większość firm które prawdopodobnie znalazłeś, takie gadgety sprzedaje jako piecokominki. Niektórzy wkład obudowany kaflami nazywają piecem, to kolejna pułapka....No i piecokominki na bazie wkładów kominkowych, to też przekręt...Piecokominek musi mieć palenisko. Wyglądem te dwie skrzynki nie różną się bardzo, szczególnie dla laika...

    Kwestia grzania wody użytkowej piecokominkiem....nie jestem do tego przekonany.

  18. #98
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Na wagę....Od 1000-1500 kg to piecokominek...400-500 kg to namiastka, a większość firm które prawdopodobnie znalazłeś, takie gadgety sprzedaje jako piecokominki. Niektórzy wkład obudowany kaflami nazywają piecem, to kolejna pułapka....No i piecokominki na bazie wkładów kominkowych, to też przekręt...Piecokominek musi mieć palenisko. Wyglądem te dwie skrzynki nie różną się bardzo, szczególnie dla laika...

    Kwestia grzania wody użytkowej piecokominkiem....nie jestem do tego przekonany.
    Jesli zdecyduje się na taki piecokominek który warzy około 1,5 tony to czy beton tzw chudy wytrzyma, czy też trzeba wykonac mały fundament?
    Plusy i minusy kominów ceramicznych systemowych i stalowych ?
    Coraz bardziej jestem przekonany do piecokominka ...
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Czy z opcją grzania wody jest znacznie droższy i gabarytowo większy ?
    U mnie cegła silikatowa 24cm plus ocieplenie, na co zwrócić uwagę przy wyborze piecokominka, przewertowałem w necie jest wiele firm którzy wykonują takie kominki,plu s kilka z forum ?
    To co ja mam to w zasadzie hypokaust - palenisko z nasadzonym na czopuch wymiennikiem spaliny/woda i obok moduł akumulacyjny. Wszystko zamknięte w ceramicznej obudowie z kratkami. Gdybym zrezygnował z wymiennika mógłbym zrobić w wersji najprostszej - z akumulacją na palenisku. Gabarytowo zajmował by pewnie z 50 % mniej podłogi, wysokość raczej bez zmian.
    Piotr nie jest zwolennikiem łączenia grzania wody z akumulacją i doskonale go rozumiem. Piecokominek traci wtedy swoją główną zaletę, czyli prostotę. Grzanie wody będzie wymagało zasilania, którego brak w skrajnym przypadku może unieruchomić piecokominek. Więc coś za coś. Musisz przemyśleć co jest dla Ciebie priorytetem.

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Wymiennik spaliny/woda chyba nie koniecznie musi być nasadą na czopuch i można wtedy odcinać spaliny od niego na czas ewentualnego zaniku zasilania.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony