dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 42
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 824

Temat: Zx100

  1. #421
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Taka cena...?
    Sprawdzona firma... Nowe maja panele czy po regeneracji z Niemiec.
    Daj namiary na priv postaram sie ja sprawdzic
    Moze sam skozystam
    Zestaw składa się z następujących elementów :

    - Falownik DELTA RPI H3 - gwarancja 5 lat możliwość przedłużenia za dopłatą
    - Panele polikrystaliczne XDISC ASOL-250P-WSR - gwarancja 10 lat
    - Konektory MC-T4 MULTI-CONTACT 4
    - stelaż,
    - kable solarne 4mm2 HELUKABEL
    - Ogranicznik przepięć SALTEK INX-B+C PV700U
    - LS16 SMA A2 - Rozłącznik PV - DC - 2 biegunowy
    - Rozdzielnia 2x12 N/T DB212S KAN3835
    - Jako opcja Delta Solivia Gateway M1 G2 za 655 zł netto - czy jest potrzebna, czy to tylko bajer ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #422

    Domyślnie

    Dostałem ofertę na instalację fotowoltaiczną 6 kW za 22 tyś. , według moich wyliczeń zwróci mi się po około 10 / 11 latach o ile nie będzie żadnych dodatkowych kosztów ( awaria, płatny serwis, itp. ). Mam 1,5 tygodnia na podjęcie decyzji.
    Czy cena obejmuje również załatwienie formalności w zakładzie energetycznym, żeby nadmiar energii wpuszczać do sieci?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  3. #423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie pytałem, ale wydaje mi sie, że nie. a dużo jest tych formalności w PGE

  4. #424
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Zestaw składa się z następujących elementów :

    - Falownik DELTA RPI H3 - gwarancja 5 lat możliwość przedłużenia za dopłatą
    - Panele polikrystaliczne XDISC ASOL-250P-WSR - gwarancja 10 lat
    - Konektory MC-T4 MULTI-CONTACT 4
    - stelaż,
    - kable solarne 4mm2 HELUKABEL
    - Ogranicznik przepięć SALTEK INX-B+C PV700U
    - LS16 SMA A2 - Rozłącznik PV - DC - 2 biegunowy
    - Rozdzielnia 2x12 N/T DB212S KAN3835
    - Jako opcja Delta Solivia Gateway M1 G2 za 655 zł netto - czy jest potrzebna, czy to tylko bajer ?
    Na moje oko coś ta oferta pokombinowana, bo ten falownik ma wyjście 3kVA.
    Ile paneli proponuja do niego?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  5. #425
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu podejmę decyzję w sprawie fotowoltaiki, dziś jestem na nie. Zwrot kosztu instalacji po około 10 latach bezawaryjnej pracy jest dla mnie sporym minusem, tym bardziej że moje możliwości zarobkowe są zagrożone. Instalację zawszę mogę założyć póżniej, i wydaje mi się że ceny będą spadać wraz z upowszechnianiem się systemów i postępem technologicznym.

    Mam już szafy, duża w sypialni i mniejsza w sieni, najbliższa sobota upłynie na sprzątaniu, układaniu, segregacji.



    Od wczoraj pracuje ekipa brukarska, to już 2 podejście. Tym razem robie dodatkowe miejsce dla samochodów przed garażem, schody za domem i dodatkowy taras za domem plus inne. Współczuję osobom, które budują dom w tym roku, pogoda w porównaniu z rokiem zeszłym jest tragiczna, temperatury i opady nie ułatwiają pracy.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 12-05-2017 o 09:23
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #426
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Z tymi wszystkimi energooszczędnymi rozwiązaniami jest tak, że okres zwrotu zazwyczaj wychodzi od 8 do 15 lat. Dużo zależy od wielkości domu, jego OZC i sposobu liczenia.

    Z pogodą to masz rację, ja codziennie klnę. Z drugiej strony praca w słońcu przy 25st. sprawia, że człowiek wraca do domu dużo bardziej zmęczony.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #427
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Poprawka, ze wszystkimi dodatkowymi rozwiązaniami energooszczędnymi tak jest. Jak liczyłem, to dla domu WT2017, FV czy solarów nie ma co brać bez dopłat gminnych jeśli są mniejsze niż 50%. Niemniej jednak mam w planach przystosować połacie południowe moich dachów pod FV, na przyszłość. Rozważam też zakup Tesla PowerWall jako UPS dla całego domu -- muszę jeszcze tylko poczytać czy to może tak działać -- ale wygląda na to, że tak. 7kWh z mocą 2kW i 3.5 w peaku. Ale ponoć TW2 ma mieć już stałe 5kW, to nawet PC pociągnie i rekuperator.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 12-05-2017 o 08:21
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #428
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Można powiedzieć, że w tym momencie zastosowałem najlepsze rozwiązanie - po prostu starałem się zbudować dobry, ciepły dom. Kupiłem cieplejsze okna, dałem więcej i lepszej izolacji, najwięcej przeszkleń mam od południa, zabezpieczyłem się przed przegrzaniem roletami zewnętrznymi. Tych rzeczy tanim kosztem wymienić się nie da.

    Kable na dach mam wyprowadzone, więc zawsze panele mogę dołożyć w sprzyjających okolicznościach finansowych.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #429
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Wg mnie solary są bardziej opłacalne niż fotowoltaika ale...
    - są bardziej kłopotliwe ze względu na nadwyżki energii oraz instalację
    - praktycznie są tylko do podgrzewania wody
    - więcej niż 3-4 sztuki na dachu nie mają sensu w budynku jednorodzinnym.

    A okres zwrotu bardzo zależy od przyjętych założeń (np. czy liczymy koszt zbiornika lub jakie jest zużycie wody) i kosztu zakupu. Jak się coś bardzo chce to można łatwo wykazać, że okres zwrotu wynosi 5 lat, ale będzie to naciągane.

    Zgadzam się z autorem wątku, że podstawa to sam budynek (izolacje, okna, orientacja).
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  10. #430
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś pojawił się człowiek od płotu, zamontował skrzynkę pocztową, jednak nie jestem w pełni zadowolony z jego pracy. Nie lubię kiedy to ja musze myśleć za niby fachowca.

    Jego przeciwieństwo to ekipa od kostki, wiedzą co mają robić, służą wiedza i pomysłami - dlatego będę mial donice z palisady.



    Odebrałem od mechanika auto, normalne temperatury pozwoliły spokojnie umyć auto, za samochodem widać dodatkowe miejsca do parkowanie. Może w przyszłości będzie tam wiata.

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #431

    Domyślnie

    Z fotowoltaiką jest problem. Zakłady energetyczne robią problemy z formalnościami. Przy wstępnych rozmowach z firmami od fotowoltaiki, proponują one, że załatwią wszystkie formalności i zapłata będzie po formalnościach w zakładzie energetycznym. Przychodzi do podpisania umowy i w umowie zupełnie coś innego. Zapłata po robocie , a firma daje tylko komplet dokumentów, z którymi musisz samodzielnie załatwiać sprawy w zakładzie energetycznym. Ja tak miałem. Ponadto z rozmów z ludźmi, którzy już mają fotowoltaikę podpiętą pod sieć zakładu energetycznego wyłaniają się inne problemy. Zakłady energetyczne wymyśliły tzw. energię bierną, co obniża ich zdaniem ilość wyprodukowanej przez panele energii, którą można sobie odliczyć od rachunku. Ponadto zakłady jakoś rożnie rozliczają wyprodukowaną energię z paneli w zależności , czy instalacja jest jedno- czy trójfazowa. Oczywiście na korzyść zakładu energetycznego.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  12. #432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    [QUOTE=PaRa;7471004]
    ekipa od kostki, wiedzą co mają robić, służą wiedza i pomysłami - dlatego będę mial donice z palisady.

    ]

    Ale nie powiedzieli Ci, że ziemia bedzie łatwiej przemarzać i możesz mieć problemy z utrzymaniem roślin, ktore posadzisz wewnątrz tych palisadowych donic Powinno sie zrobić ocieplenie 3 cm styro po zewnętrznych bokach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    4 rodzaje dachów Photovoltaicznych wprowadza na rynek TESLA
    https://www.tesla.com/solarroof

    Może warto poczekać i olać elektrownie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #434
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Te donice to trochę wymuszone, taka ładniejszy murek oporowy bo w tym miejscu jest mała skarpa. Dzięki Tobie wiem jak wykorzystam styropian i XPS, który mi został po budowie, zrobię taką donicę w donicy. Czyli izolacja będzie wewnątrz a nie na zewnątrz ale za to grubsza.

    Już wiem, że daję sobie spokój z fotowoltaiką, za długo muszę czekać na zwrot wydatków a zyski są bardzo niepewne i odległe. Tym bardziej że finanse już się skończyły i jak mawiał klasyk " skończyło się rumakowanie " I tak miałem wielkie fart, że w momencie większych wydatków więcej zarabiałem.

    Tesla wygląda bardzo ciekawie, ale rozwiązanie Solarny dach + PowerWall bardziej do mnie przemawia, mogę spokojnie czekać i odkładać środki.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Myślę, ze warto trochę poczekać na fotovoltaikę. Musi stanieć, a elektrownia zmądrzeć, tzn pomyśleć nie tylko o sobie, ale o użytkownikach.

    Oczywiście, że izolacja wewnątrz i jeszcze folia zabezpieczająca styropian przed kontaktem z ziemią. A na dno siatka przeciw kretom. Uwielbiaja ślepaki ryć w takich miejscach A... i jeszcze na siatkę przeciw kretom żwir sypnij, jak drenaż
    Gdybys robił donice drewniane, to styro grubości 5 i koniecznie dziurki w dnie przez folie i styropian.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #436
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ekipa od kostki cały czas dłubie sobie wokół domu, i powoli zmierzają do końca. Małżonka zażyczyła sobie miejsce na kwiaty czy coś w tym rodzaju, zobaczymy jak chęci przełożą się na działania.





    Jak prace brukarskie będą zakończone, zacznę myśleć o tarasie i przygotowaniu otoczenia pod trawnik. Niestety będzie to droższe niż mi się wydawało, musze kupić ziemię, siatka przeciw kretom, system nawadniania, i inne rzeczy o których teraz nie wiem. Na domiar złego glina na działce stwardniała i ciężko się w niej operuje.

    Druga kwestia to taras, mam już przygotowane miejsce teraz tylko muszę zaczerpnąć wiedzę w odpowiednim temacie.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 18-05-2017 o 12:02
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #437
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wow, ale roboty idą do przodu! Podobają mi się te donice z palisad.
    O tarasie proszę dużo, bardzo dużo informacji, też nas to czeka i nie wiem jak się za to zabrać.

    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  18. #438
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś wcześnie rano wyruszyłem do pracy, w trasie okazało się, że Jaguar ponownie hałasuje i pójdzie do naprawy - nie mam już do niego siły. A z plusów, Kazimierz Dolny ma swój urok w tak słoneczny poranek jaki był dziś. Wróciłem do domu i widzę, że wszystkie prace brukarskie są zakończone, na placu ład i porządek. Tak to wygląda teraz :






    Rozmawiałem też z człowiekiem od koparki, i umówiliśmy się, że jak tylko pojawią się środki to zabieramy się do pracy nad trawnikiem. Na razie chcę wpuścić na podwórko traktor z glebogryzarką, mam nadzieję że glina się podda maszynie. Plan jest następujący : wyrównać i wyprofilować działkę, zamontować system nawadniania, położyć siatkę na krety, kupić ziemię właściwą i zakładać trawnik. Wcześniej pewnie kupię ziemię w workach do donic, bo moja lepsza połowa już się rwie do nasadzeń .
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #439
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Ile placisz za polozenie kostki/wykonanie podbudowy? Jaka grubosc kamienia?

  20. #440
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Ile placisz za polozenie kostki/wykonanie podbudowy? Jaka grubosc kamienia?
    Za położenie 1m2 kostki, podbudowa z półsuchego betonu 110 zł, kostka Bruk-Bet Urbanit 16x16, grubość 8 cm.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 22 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony