dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 42
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 824

Temat: Zx100

  1. #181

    Domyślnie

    Fakt, że bonita po drodze, a ceny pewnie porównywalne. Na ekome wcale nie zamierzam namawiać.

    Inna sprawa to na ile ceny w bonicie można negocjować. Nie porównywałem wszystkich cen, ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy do linie kroplujące. Tutaj https://e-nawodnienia.pl/z-kompensac...cisnienia.html 200zł, a w bonicie 50% drożej http://www.sklepnawadnianie.pl/linia...0m-p-1559.html


    P.S Kupiłem wczoraj wspomniany odkurzacz w Juli. Po poza tym, że strasznie śmierdzi chińszczyzną, daje radę

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też nie namawiam na konkretny sklep
    Po prostu podaję miejsca gdzie jest możliwe dowiedzieć się sporo. Tego Bonicie nie da się odmówić.

    Niektóre rurki linii kroplujących kupiłam za 69 zł/100mb ale bez kompensacji. Trzeba wiedzieć co się potrzebuje i wiedzieć jakich firm produktów szukać

    Chińszczyzna mi nie przeszkadza. Nie wszystkie rzeczy mają złe lub słabo wykonane.
    Wcześniej kupiłam odkurzacz droższy w LM i d..., stoi w garażu, a ja się wściekam, bo muszę go wreszcie wyrzucić. Kompletnie nie ciągnie, zapycha się błyskawicznie i nie da się wyczyścisz filtra. Nie mówiąc już o tym jak się zakurzyłam próbując.
    Do tego z Jula przekonały mnie wymienne filtry i cena, bo po poprzednim doświadczeniu bałam się, że każdy odkurzacz kominkowy fatalnie działa. No, i miłe zaskoczenie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś ostatni etap prac związany z dachem, pojawiła się ekipa, która wykona obróbki blacharskie i zamontuje rynny. Jutro prace będą skończone.



    Pozamiatałem też kostkę, starałem się aby piasek uzupełnił wszelkie szczeliny.



    Kupiłem też 2 metrową rurę, którą dostarczane jest powietrze do kominka. Jutro muszę dokupić jeszcze 1 metr. Mam też rury do przeniesienia kominka wentylacyjnego od szamba.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś ekipa z firmy Barel Management zakończyła prace nad obróbkami blacharskimi, zostały założone rynny i na koniec posprzątała po sobie i zabrała wszystkie odpady. Tak wygląda dom w formie prawie docelowej.





    Rozpoczeły się tez prace nad wentylacją mechaniczną.



    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Gabiony w Górze Kalwarii - pytałes u Autorusa. Odpowiedziałam, ale znalazłam zdjęcia.
    Tak jak napisałam to jest na wylocie z GK na Konstancin przed Lidlem, na Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To chyba nowa oferta z tego roku w tej firmie, bo wcześniej tego u nich nie widziałam.

    Zdjęcie ze street view jest sprzed 2 lat. Trochę to inaczej teraz wygląda, więc dokładam moje fotki z tego roku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Google-Screen-Shot-2016-09-21-at-12.24.28.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	368066 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GABIONY_Progress-IMG_4922.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	368067 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GABIONY_Progress-IMG_4920.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	368068 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GABIONY_Progress-IMG_4921.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	368069
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wczoraj sprzedałem nadwyżkę styropianu, dzięki OLX mam już ogarniętą jedną stronę działki. Teoretycznie mogę teraz zniwelować teren, wjechać traktorem z glebogryzarką, brak ogrodzenia ułatwi prace. Planuję w tym miejscu trawnik i żywopłot na granicy z sadem sąsiada.



    Mam 2 koncepcje na zagospodarowanie tego kawała miedzy kostką :
    - wysypanie płukanym żwirem frakcji 16/32 i kilka akcentów z traw lub iglaków, mam też przewód do oświetlenia ( koncepcja zony )
    - trawnik i jak wyżej ale bez lamp, czy jest sens siania trawy teraz ? Myślałem, żeby na szybko przekopać ten skrawek, wsypać trochę piasku i kupić trochę ziemi w workach. Chcę wymieszać to wszystko i posiać trawę, tylko nie wiem jaką odmianę / firmę wybrać ( ma wyglądać ), jakie nawozy, itp. To ma być taki poligon doświadczalny przed trawą na reszcie działki.



    Chcę też przenieść kominek wentylacyjny od szamba, nie musi być tak widoczny. Na razie kupiłem 4 m rury i 2 kolanka 90 stopni, chcę go ukryć za skrzynką elektryczną. W temacie skrzynki, czekam na przyjazd ekipy z ZE, wezwałem ją po spotkaniu skrzynki z ciężarówką i może podczas tej wizyty ekipa odsunie ją trochę od krawędzi drogi. Druga opcja to firma, która u sąsiada będzie przestawiać słup z którego mam zasilanie, jak już odłączy zasilanie mojego domu to może " przy okazji " zmieni też lokalizację skrzynki.

    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 22-09-2016 o 10:42
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Skrzynkę przenieś koniecznie.

    Kominek zamiast przenosić możesz przykryć jakimś niewysokim iglakiem.

    Trawy we wrześniu oczywiście można siać, gdyby było nadal cieplo. Ale w nocy było już tylko 7 stopni, a w dzień zeszło poniżej 15. Nie wiem czy to się młodej trawce spodoba, czy w ogóle wzejdzie. Poza tym czy się wyrobisz z przygotowaniem gruntu. Za chwilę pażdziernik i to już nie jest dobry termin siewu.
    Ja bym przygotowała ziemię, zostawiła na zimę w ostrej skibie, żeby się natleniła i rozluźniła, a wysiałabym na wiosnę.

    Nasiona trawy:
    Kiepenkerl
    http://www.k-rain.com.pl/pl_trawy,197.html
    http://ogrodowesystemy.pl/index.php/cPath/44/osCsid/qqimtnk67cskksfdbtodbud9n3
    Barenbrug
    http://www.barenbrug.pl/
    https://www.e-trawa.pl/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wczoraj człowiek ruszył z układaniem gresu technicznego w garażu, jak na 2 dni pracy efekt nie powala na kolana. Mam nadzieje, że praca jest dokładna i będę zadowolony z efektu.



    Była też ekipa z PGE i wymieniła skrzynkę elektryczną na nową, przy okazji odrobinę odsuneli ją od drogi.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 29-09-2016 o 16:14
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #189
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj,
    podpowiedź proszę czy przed ociepleniem miałeś gruntowane / lane wodą ściany?
    Bedziemy kleić insta stik
    Ostatnio edytowane przez Brysia8 ; 28-09-2016 o 12:30
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Witaj,
    podpowiedź proszę czy przed ociepleniem miałeś gruntowane / lane wodą ściany?
    Bedziemy kleić insta stik
    Też kleiłem na ten klej, ale tylko ścianę pomiędzy domem a garażem. Pryskałem wodą na styropian ( wykorzystałem opakowanie po płynie do mycia okien ), żeby klej miał wilgoć.

    Ściany zewnętrzne nie były gruntowane ani lane wodą, przed klejeniem padało i dlatego start prac się opóźnił, używany był klej z systemu ociepleniowego.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W garażu trwa układanie gresu technicznego, strasznie długo to trwa. Przez 5 dni człowiek ułożył z 15 m2 i wykonał spadek z wylewki, moim zdanie to niewiele ale może się mylę. Poczekam na zakończenie prac i wtedy podejmę decyzję czy będzie robił łazienki, na mój gust jest dokładny i wie co robi, ale też powolny i drogi.

    Dziś przygotowałem pasek przed domem na przyjęcie żwiru frakcji 16/32, myślę że 1 tona w zupełności wystarczy, dostawa w przyszłym tygodniu.

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    W garażu trwa układanie gresu technicznego, strasznie długo to trwa. Przez 5 dni człowiek ułożył z 15 m2 i wykonał spadek z wylewki, moim zdanie to niewiele ale może się mylę. Poczekam na zakończenie prac i wtedy podejmę decyzję czy będzie robił łazienki, na mój gust jest dokładny i wie co robi, ale też powolny i drogi.

    Dziś przygotowałem pasek przed domem na przyjęcie żwiru frakcji 16/32, myślę że 1 tona w zupełności wystarczy, dostawa w przyszłym tygodniu.

    Chwilę nie zaglądałem a tu prawie można mieszkać

    Z trawnikiem się nie spiesz. Przygotuj glebę na zimę i pozostaw do wiosny . Chyba że trawa z rolki to bym się nie zastanawiał i kładł. Koniecznie zrób nawodnienie. Bez tego nie utrzymasz trawnika. Jeśli masz jeszcze możliwość to poszerz sobie ten łącznik między podjazdem a chodnikiem. Z naszego doświadczenia wynika że powinien mieć min. 2 metry żeby było super komfortowo.

    Z płytkarzem chyba normalna sprawa. Jak jest dokładny to nie może mu iść szybko a jak nie idzie szybko to będzie drogo coś za coś
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Chwilę nie zaglądałem a tu prawie można mieszkać

    Z trawnikiem się nie spiesz. Przygotuj glebę na zimę i pozostaw do wiosny . Chyba że trawa z rolki to bym się nie zastanawiał i kładł. Koniecznie zrób nawodnienie. Bez tego nie utrzymasz trawnika. Jeśli masz jeszcze możliwość to poszerz sobie ten łącznik między podjazdem a chodnikiem. Z naszego doświadczenia wynika że powinien mieć min. 2 metry żeby było super komfortowo.

    Z płytkarzem chyba normalna sprawa. Jak jest dokładny to nie może mu iść szybko a jak nie idzie szybko to będzie drogo coś za coś
    Trawnik będzie czekał do wiosny, jest tak sucho, że moja glina może sprawić problem glebogryzarce. Dodatkowo muszę kupić piach do niwelacji i " rozluźnienia " gliny. Przed trawnikiem muszę zrobić ogrodzenie, bo dziki szkód narobią.

    Ekipa od kostki pewnie jeszcze się pojawi po wykonaniu ogrodzenia, do tego czasu ustalimy czy trzeba będzie poszerzyć łącznik. Jakie roślinki polecasz pomiędzy podjazdem a chodnikiem, chodzi mi o coś zielonego bo dookoła szarość ( kostka i żwir ), żona wymyśliła sobie jakieś koszmarne tuje świderki.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #194

    Domyślnie

    Będę miał całkiem podobny dach, dzięki temu forum.
    Ale zaciekawiła mnie u ciebie wysokość attyk. Widzę że masz zrobione na 2 pustaki plus wieniec. Styropianu masz 30 cm plus spadki .
    U mnie ma być na 3 pustaki plus wieniec. Nie jest to skonsultowane z dachowcami. Styropianu będzie 25 cm plus spadki. No i żwir wiadomo.
    Wiem że musi być jakaś minimalna dopuszczalna wysokość attyk wobec górnej warstwy pokrycia dachowego. Chyba 5 cm albo 10, teraz nie pamiętam. Widzę że u ciebie zmieściłeś się, mimo niższych attyk i trochę większego ocieplenia. U mnie wyjdzie co najmniej 0,5m różnicy. Gdzieś czytałem że do 90 cm różnicy trzeba montować obróbkę attyk jakoś inaczej. Więc mam nadzieję że nie będzie niespodzianek u mnie.

    Druga sprawa perlit. Na co ją stosowałeś. U mnie też jest płyta. 10 cm XPS pod i 10 cm EPS nad ma być. A do tego ociepliłem perlitem pierwszą warstwę Porothermu. Trochę głupio było to stosować gdy ma się ocieploną pod spodu płytę, ale mam.
    A pytam się bo też chcę zrobić w ten sam sposób pierwszą warstwę pustaków tworzących attykę. Zrobiłeś takie coś.
    U mnie attyka od góry chyba nie będzie ocieplana, wiec wpadłem na taki pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 01-10-2016 o 09:29

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś nie robiłbym attyki z cegły tylko z bloczka fundamentowego, szybciej i taniej bo nie trzeba robić wieńca. Oszczędność na stali, robociźnie, deskach szalunkowych, itp. Wysokość attyki konsultowałem z dachowcami, ale sam to obliczysz, izolacja + warstwa spadkowa w najwyższym punkcie + warstwa żwiru + około 10 cm. Szkoda kasy i roboty na dodatkowe cm attyki, która ma tylko trzymać izolację w środku.

    Jeśli masz perlit i planujesz cegłę z pustkami to jak najbardziej będzie ok, na pewno nie zaszkodzi, ja perlitu nie dawałem bo go sprzedałem to raz i mam attykę ocieploną 5 cm styropianu od góry.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zamówiłem tonę żwiru, wystarczyła do wypełnienia miejsca pomiędzy kostką. W tym miejscu będzie jeszcze płot, oświetlenie ( może żona zapomni ) i kilka krzewów. Ja myślałem o jak najprostszych krzewach w formie kuli a lepsza połowa chce jakieś świderki z krzewu, co polecacie w to miejsce co nas pogodzi ?

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zapytaj, czy bedzie je strzygła by utrzymać formę. To dość wyczerpująca praca.

    Posadziłabym bukszpany i poprowadziła je w formie sześcianów. Lepiej będzie pasować do domku i wygodniej strzyc, bo wystarczy tylko prosty szablon kwadratowy.
    Są zimozielone.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    masz bardzo fajne szerokie podejście do domu. u nas pięknie sprawdzają się rozplenice japońskie "Autumn Magic" mimo sporych rozmiarów. kule z bukszpanu również się tam sprawdzą lub jak radzi pestka sześciany.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  19. #199
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    masz bardzo fajne szerokie podejście do domu. u nas pięknie sprawdzają się rozplenice japońskie "Autumn Magic" mimo sporych rozmiarów. kule z bukszpanu również się tam sprawdzą lub jak radzi pestka sześciany.
    Wybieram opcję " bukszpan " i forma kula, postawię żonę przed faktym dokonanym, powiem jej że jak będzie przycinać to zrobi z krzaka coś takiego, pewnie nie będzie jej się chciało

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane.jpeg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	369224

    Jakiś konkretny gatunek polecacie ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Szukaj takich, które już ukształtowano kuliście jak te TUTAJ Niestety są dość drogie, ale samodzielnie doprowadzić krzew do tego by rozrósł się w odpowiedni kształt, nie mając doświadczenia, jest dość ciężko.
    No, i od razu szablon szykuj, bo oko ludzkie jest zawodne i wyjdą baloniki lub elipsy
    Jeśli chodzi o gatunki, to bukszpan sempervirens czyli wiecznie zielony jest najczęściej sadzony. Masz jeszcze do wyboru koreański i drobnolistny, ale ciężko na nie trafić i ja o nich nic nie wiem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 10 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony