dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Działka ze spadkiem 1-1,2m na długości domu

    Witam,

    Kupiłem działkę z pięknym widokiem, która ma jednak spadek terenu. Architekt wyliczył, że na długości domu (7,38m) spadek wynosi ok 1-1,2m.
    Twierdzi, że przy takim spadku nie jest konieczne robienie piwnicy i nie będzie tak źle. Ja osobiście także wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów związanych z budową podpiwniczenia. Pytanie jaka będzie różnica w budowie samych fundamentów kontra podpiwniczenie. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

  2. #2

    Domyślnie

    hej kolego powiem krotko.ja w tym roku wlasnie zrobilem piwnice pod caloscia domu 12m x 8m (reszta na drogi rok)piwnica wyniesla mnie ok 25 tys zl .to jes lawy fundamentowe zbrojenie law,pustaki fundamentowe alfa betonowe,strop zelbetonowy,drenaz, izolacja fudamnetow przeciw wilgoci i termiczna sturodurem.zrobilem tez chudziaka w piwnicy.no i koparka do wybrania dziury pod piwnice i pozniej jej obsypanie. Nie wliczam do tego pozwolen, projektu, mapek itd bo czy dom z piwnica czy bez to pewno jedne pieniadze.i tez nie licze do tego robocizny bo wszystko robilem sam z ojcem.tak ze tyle mnie wyniosl material.A moj znajomy robil w tym roku same fudamenty bez piwnic to wynieslo go jakies 10 tys.pozdro

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Witam,

    Kupiłem działkę z pięknym widokiem, która ma jednak spadek terenu. Architekt wyliczył, że na długości domu (7,38m) spadek wynosi ok 1-1,2m.
    Twierdzi, że przy takim spadku nie jest konieczne robienie piwnicy i nie będzie tak źle. Ja osobiście także wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów związanych z budową podpiwniczenia. Pytanie jaka będzie różnica w budowie samych fundamentów kontra podpiwniczenie. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
    To 120+ humus trzeba czymś zasypać czyli tu masz też koszty i to wcale nie małe.

  4. #4

    Domyślnie

    Samej różnicy w kosztach masz około 15 tysiecy (tutaj koszt terenu tutaj domu) wiecej.
    Do tego dochodzi koszt wykończenia piwnicy (tyle co pietra, jakies kable oświetlenie, pomieszczenia bo lipa mieć piwnicę i jej nie zagospodarować...czi piwnica globalnie podniesie ci koszt domu o jakieś 40 tysoecy..

    Sam spadek 1.2 nie jest tragiczny,zależy ilemasz do granicy działki czy realnie da się tyle dosypać bez jakiegoś gigant ogrodzenia.

    Pokombinuj z różnymi wysokościami poziomu zero itp.

  5. #5

    Domyślnie

    Mój projekt to Z34. Powierzchnia parteru to 58,9 m2.
    http://z500.pl/projekt/34/Z34,projek...ne-ogolne.html
    Jeśli różnica w budowie piwnicy w porównaniu do samych fundamentów będzie 15-20 tys to myślę, że warto budować piwnicę. Dla takiego małego domku i przy założeniu, że działka ma spadek 1,2m na długości domu zmieszczę się w tej kwocie?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JarekMad

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Mam taką samą sytuację. Tak jak wyliczyli poprzednicy to większy koszt to około 20 tys zł bez wykończenia (ja mam 80 metrów po parterze). Piwnicy nie musisz wykańczać od razu, a dodatkowa przestrzeń ze stabilną temperaturą zawsze się przyda. Choćby na spiżarnię, przestrzeń do majsterkowania, graty ogrodowe czy pralnię.

    Nie dramatyzował bym, że wykończenie piwnicy to znaczy koszt. Tynkowanie możesz olać lub zrobić w czasie wolnym samemu, instalację elektryczną możesz puścić w wersji minimalnej z późniejszą rozbudową. Wody i kanalizy nie robisz, chyba że chcesz. Dodatkowo pamiętaj, ze piwnica w pewnym sensie jest izolatorem termicznym.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy wykończysz za 10 lat czy teraz to koszty i tak poniesiesz, a jak fantazja cie poniesie i to bilard to siłka to czasu na zrobienie dzieci nue będzie .

    Kilka lat temu gościu zechciał salę baletową dla córki w piwnicy zrobić, za zrobienue porządnej izolacji zapłacił 50..kilka tysięcy i zanim jupił lustro na ścianę to córka się wyprowadziła.

    Każdy metr dodatkowy generuje koszty ciągłe nie jednorazowe.
    Do piwnicy nue podciągnuesz minimalnej instalacji bo kicha z majsterkowania.
    Dochodzi dodatkowa wentylacja ,

    Znam tylko jedną osobę która na tym skorzystała u niej była różnica poziomów 3 metry na długości domu, działka opadała w kierunku rzeki i piwnica od strony drogi była pod ziemią (garaż jest na poziomie oarteru), a id strony rzeki piwnica ma dwa duże HSy i przestrzeń na imprezy z tarasem....ale tego pana na to było stać

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Witam,

    Kupiłem działkę z pięknym widokiem, która ma jednak spadek terenu. Architekt wyliczył, że na długości domu (7,38m) spadek wynosi ok 1-1,2m.
    Twierdzi, że przy takim spadku nie jest konieczne robienie piwnicy i nie będzie tak źle. Ja osobiście także wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów związanych z budową podpiwniczenia. Pytanie jaka będzie różnica w budowie samych fundamentów kontra podpiwniczenie. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
    Ja się "wgryzłem", bo miała być płyta fu. Dzisiaj nie wiem czy bym to zrobił jeszcze raz . Ale u mnie koparka była darmowaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00102.jpg
Wyświetleń:	1561
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	340840

    Dom na fundamentach.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JarekMad

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Kiedyś trzeba zrobić, racja. Mi chodziło o to że dziś tych pieniędzy mieć nie musisz. Hehe budowa instalacji to też majsterkowanie ( wiem szukam powodu na siłę). Koszty ciągłe za piwnice nie są tragiczne. Ogrzewa się sama, prądu sama nie zjada, tylko te podatki trzeba płacić. Wszystko zależy od wymagań. Moji rodzice mają piwnicę i nie wyobrażam sobie domu bez piwnicy. Wcale nie chodzi o siłke saunę czy coś takiego. Po prostu każdy metr w domu znajdzie swoje zastosowanie. Chyba że ktoś ma 400metrów na 2 osoby.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr1922

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Czerwonak
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny problem tylko że u mnie działka opada ok 1,8m na 40mb. Dom będzie miał ok,23mb (bliźniak) Co Waszym zdaniem powinienem zrobić. Wyrównać cały teren przed budową czy macie jakieś inne pomysły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony