dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witer30

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    15

    Domyślnie Przyłączenie do sieci a odbiór energii - Enea

    Witam wszystkich forumowiczów...
    Dopiero zaczynam przygodę z budową wymarzonego domku no i pierwszy zonk...
    Złożyłem wniosek o przyłączenie do sieci el. w Enea no i w listopadzie jade na działkę a tu skrzynka... Trochę się zdziwiłem ale zrobili tak jak było we wniosku. No i dostałem pisma oraz fakturę którą zapłaciłem. W pismach jest napisane że mam złożyć w ciągu 30 dni wniosek-umowę o dostawy energii ale ja jeszcze nie mam domu bo mi się obsunęło kilka rzeczy dlatego działka jest pusta.
    Podobno są jakieś kary jeśli nie złoże wniosku o dostawy. Mam pytanie jak z tego impasu wyjść.. Czy mogę złożyć podanie o zmianę na dostawy prądu budowlanego? Proszę o poradę zanim zacznę batalię z molochem...
    Z góry dziękuję
    K.

  2. #2

    Domyślnie

    Podejrzewam że nie będzie problemu, po prostu wypełniając umowę wpiszesz że zapotrzebowanie na energię jest na cele budowlane (dom w budowie).
    Osobiście jak zaczynałem budowę to już skrzynkę miałem więc przyłącze do skrzyni było wykonane i wniosku o zrobienie przyłącza nie składałem a jedynie o zawarcie umowy, wydanie warunków itd itp,
    po dopełnieniu wszystkich formalności kiedy to już potrzebowałem dostawy prądu w biurze obsługi klienta bez najmniejszych problemów zostałem pokierowany co i jak wypełnić, pamiętam że w umowie był wpis o energii na cele budowlane, jak na razie cały czas mam na cele budowlane i później po odbiorze wszystkiego będzie zmiana z budowlanego na dom mieszkalny.
    Idź do punktu obsługi klienta a z pewnością bez najmniejszego problemu wszystko załatwisz.

    rozumiem że projekt zagospodarowania terenu, warunki przyłącza energii elektrycznej posiadasz gotowe bo bez tego raczej prądu nie uzyszkasz

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Tu tak chyba wnioskuję że spokojnie Ci wszystko wyjaśnia tylk że jak nawet nie rozpoczniesz budowy i tak będziesz płacił za przesyl prądu.jak dobrze pamiętam około 50złotych miesięcznie plus prąd.zdzierają na maksa tym prądem budowlanym.mi wychodziło że za 300kw placilem 300zl
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    MAm pytanie.Czy w Enei jest tak ze jak bede podawał OSOBIESCIE stan licznika to moge miec jakis upust w cenie???
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Cytat Napisał witer30 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów...
    Dopiero zaczynam przygodę z budową wymarzonego domku no i pierwszy zonk...
    Złożyłem wniosek o przyłączenie do sieci el. w Enea no i w listopadzie jade na działkę a tu skrzynka... Trochę się zdziwiłem ale zrobili tak jak było we wniosku. No i dostałem pisma oraz fakturę którą zapłaciłem. W pismach jest napisane że mam złożyć w ciągu 30 dni wniosek-umowę o dostawy energii ale ja jeszcze nie mam domu bo mi się obsunęło kilka rzeczy dlatego działka jest pusta.
    Podobno są jakieś kary jeśli nie złoże wniosku o dostawy. Mam pytanie jak z tego impasu wyjść.. Czy mogę złożyć podanie o zmianę na dostawy prądu budowlanego? Proszę o poradę zanim zacznę batalię z molochem...
    Z góry dziękuję
    K.
    We wniosku wyraźnie określiłeś termin poboru energii elektrycznej.
    Posiadanie i wybudowanie domu na działce nie ma z tym nic wspólnego gdyż chodzi tu o taryfę budowlaną w której pobór energii następuje z rozdzielnicy budowlanej tzw. RB-tki która z reguły nie znajduje się w budynku tylko jest wolnostojącym elementem krajobrazu Twojej działki posadowionym obok rozdzielnicy dostawcy lub w innym dogodnym miejscu.
    Paromiesięczna zwłoka w poborze energii i podpisaniu umowy nie będzie tu powodowała konsekwencji.


    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    MAm pytanie.Czy w Enei jest tak ze jak bede podawał OSOBIESCIE stan licznika to moge miec jakis upust w cenie???
    Odczyt licznika możemy przesłać formularzem internetowm znajdującym się na stronie Enea Operator, ale niestety jeszcze nie wpadli na pomysł aby nie wysyłać do odczytu licznika inkasenta dlatego też ulga z tego powodu nie istnieje.
    Raczej należy określić częstotliwość odczytów na 6-m z prognozą i wziąć np w promocji Energię + Fachowiec z okresową niezmiennością ceny
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 24-02-2017 o 14:01
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony