dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 54
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.068 z 1068
  1. #1061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie mniej ? Abstrahując od teho, ze bedziesz miec mniejszy dom, to policz, ile on ma m3 betonu, ile Ty, ile Ty wyprodukujesz zyskow bytowych ile on.
    Nie mwimy tu o grzaniu, ale u unikanie przegrzania.
    Trzeba byłoby obliczyć udział akumulacji na 1m3 powierzchni i wtedy się zobaczy. Ma więcej betonu ale i większą powierzchnię. Jeszcze trzeba do tego dodać ze ja nie ze względu na taką a nie inną działkę nie zdołam zbudować domu pasywnego. Domy pasywne z natury nie są domkami do 100m2 tylko powyżej 120 czy nawet 150m2 przez co z automatu jest więcej m3. To co ja mówiłem tyczyło sie domów pasywnych czy około pasywnych. Nigdy nie pisałem że to jest dobra recepta na każdy dom bo nie jest. M.A.G. co prawda nie ma domu typowo pasywnego ale prawie pasywny jak najbardziej. Przegrody ma zaizolowane tak jak pasywny, szczelność też dobra, tylko ze względu na bryłę pewnie jest ciężko z typową pasywnością. Więc patrząc na dom M.A.G.a to z łatwością można zobaczyć że nie potrzeba ścian z silki by mieć komfortowy dom, tylko by dom spełniał odpowiednie parametry i o to w tym chodzi.

  2. #1062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Duzy, dobrze zaizolowany dom z betonowymi stropami trudno przegrzac.
    Łatwiejmaly, w ktorym zyski na m2 sa wieksze.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Duzy, dobrze zaizolowany dom z betonowymi stropami trudno przegrzac.
    Łatwiejmaly, w ktorym zyski na m2 sa wieksze.
    Barth3z też ma styropian na ścianach a jakoś akumulacja w podłodze i działówkach wystarcza. Chodzi o to, że ściany zewnętrzne nie muszą być z materiału o dużej akumulacji. zawsze można opowiadać że domek mniejszy ma inne problemy, ale my tu nie rozmyślamy o domkach małych tylko o pasywnych. Pojęcie "dom pasywny" z automatu wyklucza małe domki do 100m2. Temu właśnie domek przykładowo domek o powierzchni 150m2 może mieć zapotrzebowanie na ciepło 15kWh/m2 a domek 100m2 (bryła podobna ale mniejsza powierzchnia) będzie miał przykładowo 25kWh/m2 mimo takiego samego zaizolowania i szczelności. Nie da sie inaczej i inaczej nie będzie.

  4. #1064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    M.a.g i inni użytkownicy ciepłych domków. Jak tam sezon grzewczy. Zaczął sie już czy dalej nie ma takiej potrzeby? Jakie macie wrażenia patrząc na sąsiednie domy z których kopci ile wlezie?

  5. #1065

    Domyślnie

    u mnie sezon zaczął się 24 października. do wczoraj poszło 130 kWh w taniej taryfie. żona w krótkim rękawie, co nie zdarza się w jej rodzinnym czy moim rodzinnym domu, pomimo czasem niby wyższych temperatur tam panujących (przynajmniej wg termometru).

    o kopcących domach się nie wypowiem, bo szkoda nerwów
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #1066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    M.a.g i inni użytkownicy ciepłych domków. Jak tam sezon grzewczy. Zaczął sie już czy dalej nie ma takiej potrzeby? Jakie macie wrażenia patrząc na sąsiednie domy z których kopci ile wlezie?
    Heh u mnie dokładnie tego samego dnia co u Imrahila. 24 października choć po danych z czujników wydawało się już że sporo wcześniej powinno zacząć pykać. Na szczęście potem nastało prawie dwa tygodnie ocieplenia i złotej jesieni. Zaczęliśmy od naszej łazienki żeby utrzymać około 23,5* bo juniora tam przebieramy i kąpiemy. Natomiast oprócz tego ze w łazience jest bardzo ciepło to na czas kąpieli małego, włączamy kurtynę powietrzną którą kupiłem na jakiejś wyprzedaży w markecie. teraz już niemal w całym domu kable działają. Nabiły od 24.10 jedynie 96,8 kWh. Średnia temp. w domu (odczyt przed reku) to 23,2*. Myślę że gdybyśmy zeszli do planowanych 21-21,5* to kable odpaliłyby może dziś dopiero. Ale..... Nie da się mały jest na etapie raczkowania i nie mam sumienia żeby zapitalał po zimnej posadzce a przy żywicy to odczucie jest mało przyjemne. W kominku paliliśmy ze trzy razy. Nie mam drewna niestety. Muszę kupić sezonowane. Zeszłoroczny październik zjadł prawie 239kWh a więc sporo więcej niż tegoroczny.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  7. #1067

    Domyślnie

    Ja w domu 3,5-litrowym spaliłem w październiku 153 kWh na C.O. w taniej taryfie.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #1068
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Heh u mnie dokładnie tego samego dnia co u Imrahila. 24 października choć po danych z czujników wydawało się już że sporo wcześniej powinno zacząć pykać. Na szczęście potem nastało prawie dwa tygodnie ocieplenia i złotej jesieni. Zaczęliśmy od naszej łazienki żeby utrzymać około 23,5* bo juniora tam przebieramy i kąpiemy. Natomiast oprócz tego ze w łazience jest bardzo ciepło to na czas kąpieli małego, włączamy kurtynę powietrzną którą kupiłem na jakiejś wyprzedaży w markecie. teraz już niemal w całym domu kable działają. Nabiły od 24.10 jedynie 96,8 kWh. Średnia temp. w domu (odczyt przed reku) to 23,2*. Myślę że gdybyśmy zeszli do planowanych 21-21,5* to kable odpaliłyby może dziś dopiero. Ale..... Nie da się mały jest na etapie raczkowania i nie mam sumienia żeby zapitalał po zimnej posadzce a przy żywicy to odczucie jest mało przyjemne. W kominku paliliśmy ze trzy razy. Nie mam drewna niestety. Muszę kupić sezonowane. Zeszłoroczny październik zjadł prawie 239kWh a więc sporo więcej niż tegoroczny.
    Czyli masz cały czas ustawioną jakąś minimalną temperaturę i teoretycznie jak nawet w lato by spadła to by kable zaczęły grzać?

Strona 54 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony