dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 54
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1068
  1. #861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    26,10,2016 tak pisałeś
    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    ...Od początku sezonu włączałem podłogówkę tylko w salonie (ok. 2,4kW mocy rozłożone na ok. 60m2). Pozostałe pokoje nawet nie mają wygrzanej podłogówki. W sypialni chyba nigdy nie załączę ogrzewania, bo cały czas mam za ciepło. Obecnie przyjemnie jest tylko wieczorem jak się kładziemy (bywały temperatury poniżej 21oC). Pokój ten jest pokojem narożnym północno-zachodnim, ale sądzę, że nawet jak będzie mroźno, to wystarczającą ilość ciepła do tego pokoju zostanie dostarczone samą wentylacją. ...
    Jak to się ma do obecnych mrozów?

  2. #862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przez co zużycie od 1 stycznia do dziś wygląda tak:
    - podłogówka salon: 100kWh


    ile to jest .. 10 kubików gazu..? 12 kg wungla.. 20 drewna ? .. tyle to na raz do pieca idzie co Ty w tydzień ? więcej ? zużyłeś..
    śmiech oczywiście pozytywny

  3. #863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    26,10,2016 tak pisałeś

    Jak to się ma do obecnych mrozów?
    Dalej nie złączyłem ogrzewania w dwóch ostatnich pokjach. Jeden to sypialnia i tam mimo braku ogrzewania temperatura spadła max do 19oC (rewelacyjna do spania). Drugi pokój jest pusty, bo dzieciaki wolą póki co spać razem w jednym.
    Ogrzewam dom w 90-95% splitem, a kable załączam tylko dla przełamania temperatury, choć w pierwszych dniach stycznia, można było odczuć braki promieniowania "podłogowego". Im zimniej na zewnątrz, tym bardziej chcę załączyć podłogówkę dla poprawienia komfortu. Jakoś tak dziwnie chłodno w stopy, a cieplej w głowe ... Ale odczuwam to dopiero przy minusowych temperaturach na zewnątrz i przy braku słońca.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #864
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Dalej nie złączyłem ogrzewania w dwóch ostatnich pokjach. Jeden to sypialnia i tam mimo braku ogrzewania temperatura spadła max do 19oC (rewelacyjna do spania). Drugi pokój jest pusty, bo dzieciaki wolą póki co spać razem w jednym.
    Ogrzewam dom w 90-95% splitem, a kable załączam tylko dla przełamania temperatury, choć w pierwszych dniach stycznia, można było odczuć braki promieniowania "podłogowego". Im zimniej na zewnątrz, tym bardziej chcę załączyć podłogówkę dla poprawienia komfortu. Jakoś tak dziwnie chłodno w stopy, a cieplej w głowe ... Ale odczuwam to dopiero przy minusowych temperaturach na zewnątrz i przy braku słońca.
    U nas takie samo odczucie. Mógłbym nie załączać podłogówki ale mimo odpowiedniej temp. powietrza jest jakoś tak zimno... Podobnie mam w sypialni czyli bez ogrzewania temp. spada tam do 19* i na tym się zatrzymuje. Natomiast odkryliśmy że ciągłe utrzymywanie 24* w naszej łazience jest mega komfortowe mimo dodatkowych kWh Wiosną będziemy również instalować splita żeby był już na lato gotowy do chłodzenia. Niestety u mnie przez pustkę nad salonem, grzanie nim w zimie chyba będzie mało odczuwalne bo całe ciepło ucieknie właśnie w górę. Już teraz siedząc na antresoli mocno odczuwalne jest to że tam właśnie kumuluje się całe ciepło... Cóż taki urok bajeranckiego salonu
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  5. #865
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romeoraf

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-435
    Posty
    7

    Domyślnie

    M.A.G. A jak wygląda Twój salon? Jestem ciekawy!

  6. #866
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    U nas takie samo odczucie. Mógłbym nie załączać podłogówki ale mimo odpowiedniej temp. powietrza jest jakoś tak zimno... Podobnie mam w sypialni czyli bez ogrzewania temp. spada tam do 19* i na tym się zatrzymuje. Natomiast odkryliśmy że ciągłe utrzymywanie 24* w naszej łazience jest mega komfortowe mimo dodatkowych kWh Wiosną będziemy również instalować splita żeby był już na lato gotowy do chłodzenia. Niestety u mnie przez pustkę nad salonem, grzanie nim w zimie chyba będzie mało odczuwalne bo całe ciepło ucieknie właśnie w górę. Już teraz siedząc na antresoli mocno odczuwalne jest to że tam właśnie kumuluje się całe ciepło... Cóż taki urok bajeranckiego salonu
    Dla mnie ogromną różnicę w komforcie robią okładziny. Czy to podłóg czy też ścian.
    W tym momencie w sypialniach miałbym super wykładziny, puszyste i cieplutki. Salon byłby w panelach, płytki ograniczyłbym do minimum.
    Rzadko kiedy podłoga jest na tyle ciepła, żeby płytki były wyraźnie ciepłe. Dla mnie ciepłe płytki to 27oC.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  7. #867
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał romeoraf Zobacz post
    M.A.G. A jak wygląda Twój salon? Jestem ciekawy!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...82askim-dachem
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  8. #868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Dla mnie ogromną różnicę w komforcie robią okładziny. Czy to podłóg czy też ścian.
    W tym momencie w sypialniach miałbym super wykładziny, puszyste i cieplutki. Salon byłby w panelach, płytki ograniczyłbym do minimum.
    Rzadko kiedy podłoga jest na tyle ciepła, żeby płytki były wyraźnie ciepłe. Dla mnie ciepłe płytki to 27oC.
    Potwierdzam w 100%!
    W spiżarni mam gołą wylewkę i stając tam gołą stopą jest duży dyskomfort. Na szczęście wszystko pozostałe (oprócz łazienki i WC) mam w panelach (włącznie z kuchnią), które są przyjemnie ciepłe nawet przy ogrzewaniu samym splitem. Mając betony/płytki w salonie nie dałbym rady wytrzymać grzejąc tylko splitem.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #869
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Potwierdzam w 100%!
    W spiżarni mam gołą wylewkę i stając tam gołą stopą jest duży dyskomfort. Na szczęście wszystko pozostałe (oprócz łazienki i WC) mam w panelach (włącznie z kuchnią), które są przyjemnie ciepłe nawet przy ogrzewaniu samym splitem. Mając betony/płytki w salonie nie dałbym rady wytrzymać grzejąc tylko splitem.
    U mnie nawet jak jest 22oC to żona włączy klimę bo czuje zimno. Uważam, że duża zasługa w tym płytek.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  10. #870
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    ... Sprawdza się to z założeniami i OZC?
    Ciepło jest, komfortowo też, rachunki niskie, za wcześnie na takie wnioski ale jak pytasz to powiem szczerze, że nie sprawdza się z założeniami OZC, nie będzie 2 litrowy (przy ~22st.C) no ale wszystko wskazuje na to, że powienien wyjść chociaż 7 złotowy (7zł/m2rok)
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  11. #871
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał romeoraf Zobacz post
    M.A.G. A jak wygląda Twój salon? Jestem ciekawy!
    Moożna zobaczyć u mnie http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7334072

    albo na YT
    https://www.youtube.com/watch?v=vUbK4mmNViA
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  12. #872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Dalej nie złączyłem ogrzewania w dwóch ostatnich pokjach. Jeden to sypialnia i tam mimo braku ogrzewania temperatura spadła max do 19oC (rewelacyjna do spania). Drugi pokój jest pusty, bo dzieciaki wolą póki co spać razem w jednym.
    Ogrzewam dom w 90-95% splitem, a kable załączam tylko dla przełamania temperatury, choć w pierwszych dniach stycznia, można było odczuć braki promieniowania "podłogowego". Im zimniej na zewnątrz, tym bardziej chcę załączyć podłogówkę dla poprawienia komfortu. Jakoś tak dziwnie chłodno w stopy, a cieplej w głowe ... Ale odczuwam to dopiero przy minusowych temperaturach na zewnątrz i przy braku słońca.
    Sprawdzasz i notujesz zużycie prądu dla kabli i dla klimy? jak klima sobie radziła w tych dużych minusach? Przy jakiej temperaturze klima przestała już działać? Jak się sprawdza Twoja wentylacja? Pytam szczególnie o te kanały które wycinałeś w styro.
    Fajnie że domek spełnia to co założyłeś. Możesz powiedzieć o swoim domku że jest domkiem pasywnym w myśl motta jakie miał merkava w swojej stopce?

  13. #873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Kurde fajny, ale te schody bez barierki to tak chyba tymczasowo, nie? I wydaje się, że sprzątania dużo, ale przestrzeń robi wrażenie i żona też. Skończyłeś łapę?

  14. #874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Sprawdzasz i notujesz zużycie prądu dla kabli i dla klimy?
    Nie, robi to za mnie fibaro.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    jak klima sobie radziła w tych dużych minusach? Przy jakiej temperaturze klima przestała już działać?
    Działa normalnie, nawet przy -16oC.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak się sprawdza Twoja wentylacja? Pytam szczególnie o te kanały które wycinałeś w styro.
    Wszystko działa jak zakładałem

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Fajnie że domek spełnia to co założyłeś. Możesz powiedzieć o swoim domku że jest domkiem pasywnym w myśl motta jakie miał merkava w swojej stopce?
    O tym będzie można dyskutować dopiero po zakończeniu sezonu.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #875
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Kurde fajny, ale te schody bez barierki to tak chyba tymczasowo, nie? I wydaje się, że sprzątania dużo, ale przestrzeń robi wrażenie i żona też. Skończyłeś łapę?
    Heh dzięki. Żona się ucieszy jak dostanie komplementem od obcego

    rękaw od nadgarstka do barku A Ty?

    Czy sprzątania dużo? Normalnie... Podłoga mega łatwa w utrzymaniu, pierdółek nie mamy nastawiane więc też łatwo, kontakty pochowane w ścianę, cokoły cofnięte więc kurzu ani na jednym ani na drugim nie ma, drzwi tak samo zlicowane ze ścianami więc bez kurzoosadzacza framugowego. Generalnie uważam że dom jest raczej mało wymagający pod tym względem. Natomiast .... jak masz dwa duże psy to sprzątasz co drugi dzień podłogę. Ale to już pisałem - prościzna

    Tymczasowa to będzie barierka a nie schody bez barierki. Zmontuję ją w tym roku a zdemontuję jak dobrze pójdzie za 4-5 lat. Się zobaczy.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  16. #876

    Domyślnie

    I założysz ponownie za 30 lat?

  17. #877
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    I założysz ponownie za 30 lat?
    za 30 lat to zbuduję parterówke...
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  18. #878
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ja mam z kolei inne odczucia...
    Nie przebijałem się przez cały wątek, ale obejrzalem film na YouTube i to co mnie najbardziej zdziwiło to koszty ogrzewania za sezon zimowy. U mnie tej zimy jest to na chwile obecna 620zł, a cała ubiegła to 470zł.
    Coś dużo u Ciebie wyszło...

  19. #879
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Może to, że masz 140 m2, PC i zapotrzebowanie na ciepło około 30 kWh/(m2rok) ?

  20. #880
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    160m2 (176m2 po podłodze) z garażem i kotłownią, które są ogrzewane.
    Idąc twoim tokiem myślenia, przeliczając moje koszty na 210m2 to i tak wychodzi jakieś 820zł...
    A 30 kWh/m2rok można bardzo łatwo zmanipulować, więc to nie jest żaden wyznacznik - tylko koszty ogrzewania.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

Strona 44 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony