dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 54
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1068
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Mam pomysł na komfort.
    Malutka pompa ciepła P/W, ochładzamy powietrze wewnętrzne i przekazujemy uzyskane ciepło w podłogę.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Przy -20 to różnica 0,2-0,3st w zależności jaka temperatura wewnątrz domu. Przy 30cm ściana powinna mieć 19,5st dla 20st powietrza oraz 19,2st dla 20cm styro. Jak masz pirometr to sprawdź jaką masz temperaturę przegrody. Przy silce może być o 0,1st mniej bo to zimniejszy materiał.
    No i może mi jeszcze powiesz, że odczujesz te 0.3C podczas przebywania w domu ? Ty wiesz, o czym piszesz ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #43

    Domyślnie

    Kamil jest czulszy niż niejeden pirometr -( teoretycznie oczywiście ) .

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak... Jeszcze niedawno upierał się, źe promieniowanie IR to dopiero od 60 C, a teraz różnice 0.3C rejestruje.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i może mi jeszcze powiesz, że odczujesz te 0.3C podczas przebywania w domu ? Ty wiesz, o czym piszesz ?
    W domu jak w temacie wszystko ma znaczenie, nawet te 0,3st przegrody. W domach które mają aktywne źródło grzewcze ta różnica jest bez znaczenia ale w pasywnym to już inna bajka.

  6. #46
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    W domu jak w temacie wszystko ma znaczenie, nawet te 0,3st przegrody. W domach które mają aktywne źródło grzewcze ta różnica jest bez znaczenia ale w pasywnym to już inna bajka.
    Kamil, tak z ciekawości. Te Twoje opinie to z doświadczenia czy teoria?

  7. #47

    Domyślnie

    Patatay ogarnij się zanim kamil tego pasywniaka zbuduje to 100 razy zmieni koncepcję i kolejne tysiące postów spłodzi - jest teoretycznym ekspertem od pasywniaków.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    W domu jak w temacie wszystko ma znaczenie, nawet te 0,3st przegrody. W domach które mają aktywne źródło grzewcze ta różnica jest bez znaczenia ale w pasywnym to już inna bajka.
    Jestem ciekaw, czy stojąc 1m przed ścianą cieplejszą/chłodniejszą o 0.3C odczułbyś różnicę

    Strasznie teoretyzujesz...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jestem ciekaw, czy stojąc 1m przed ścianą cieplejszą/chłodniejszą o 0.3C odczułbyś różnicę

    Strasznie teoretyzujesz...
    Jak możesz tak pisac czy kamil gorszy od TB co 0,1 C wyczuwa i z taką dokładnością grzeje budowane przez siebie domy ??

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    problem polega jednak na tym, że ta stała temperatura podłogi nie może być wyższa niż temperatura powietrza, bo w przeciwnym wypadku przegrzejemy dom z tematu. z kolei podłoga o temperaturze powietrza jest lepsza niż chłodniejsza, ale bardziej komfortowo mieć trochę wyższą temperaturę pod stopami. ...... i generalnie wg mnie lepiej grzać dłużej, ale z mniejszą mocą.
    Jak temp. podłogi nie może być wyższa? Musi być wyższa (oczywiście mówimy o zimie) bo dopiero wtedy masz generowaną moc do powietrza a dalej przecież straty do ścian. Chodzi chyba o to, że nie może być za dużo wyższa niż powietrza.
    Widzę, że mniej więcej się zgadzamy, pod stopami jak najwyższa temp, która nie przegrzeje pomieszczenia. Czyli coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że zamiast grzać cienką wylewkę do 28* lepiej zagrzać do 24* grubą płytę fundamentową, która później będzie długo oddawała ciepło.

    już teraz wiem dlaczego na tym forum nie można się po czasie niczego doszukać, jak nie ma TB i jego teorii to zaraz znajdą się następcy

    Kamil spokojnie odczuje te 0,1*, jeśli oczywiście dotnie, dotyk "widzi" mniejsze różnice. Jeśli mówimy o odczuwaniu temp. w temacie komfortu to nie wydaje mi się. Tu trzeba by rozpatrywać czy damy tam (w ścianie) ogrzewanie czy nie, czyli różnica raczej 2* a nie 0,2*
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 08-01-2016 o 06:44

  11. #51

    Domyślnie

    Niestety w tym wątku (całym energooszczędnym) jest wiele przekłamań, bo wiele tu zapisanych teorii jest tylko zapisanych teoretycznie- bez konfrontacji z rzeczywistością. Mit, który mogę zdecydowanie obalić np, to teoria, wg której w nieogrzewanym i nieocieplonym garażu temperatura nie spadnie poniżej zera. Otóż spadnie. I nie chodzi o chwile, gdy otwierana jest brama garażowa, tylko np czas po nocy albo wieczorem. Warto zwracać na te prawdziwe fakty uwagę, bo to wprowadza w błąd inwestorów...

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwie Zobacz post
    Mit, który mogę zdecydowanie obalić np, to teoria, wg której w nieogrzewanym i nieocieplonym garażu temperatura nie spadnie poniżej zera. Otóż spadnie.
    Trochę nie w temacie, ale czuję potrzebę doprecyzowania.
    Temperatura w garażu nieogrzewanym i nieocieplonym TYLKO OD GRUNTU nie powinna spaść poniżej 0.
    W nieogrzewanym i nieocieplonym spadnie przy większych mrozach.- taki stoi u rodziców. Przy -17 na zewnątrz w środku było -6. Pzdr

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lajonel Zobacz post
    Trochę nie w temacie, ale czuję potrzebę doprecyzowania.
    Temperatura w garażu nieogrzewanym i nieocieplonym TYLKO OD GRUNTU nie powinna spaść poniżej 0.
    W nieogrzewanym i nieocieplonym spadnie przy większych mrozach.- taki stoi u rodziców. Przy -17 na zewnątrz w środku było -6. Pzdr
    u mnie garaż całkowicie odcięty od domu, izolowany z boku (10 cm styro grafit) i z góry (10 cm EPS + 5 cm XPS), od gruntu nieizolowany, po północnej stronie budynku, więc z kiepskimi zyskami od słońca. przy ostatnich mrozach było już blisko 0*C, gdyby potrwało to dłużej, to mogłoby spaść poniżej. ale tylko w przypadku długotrwałych mrozów. mwie może ma nieizolowane ściany, skoro wychładza się tak szybko?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    u mnie garaż całkowicie odcięty od domu, izolowany z boku (10 cm styro grafit) i z góry (10 cm EPS + 5 cm XPS), od gruntu nieizolowany, po północnej stronie budynku, więc z kiepskimi zyskami od słońca. przy ostatnich mrozach było już blisko 0*C, gdyby potrwało to dłużej, to mogłoby spaść poniżej. ale tylko w przypadku długotrwałych mrozów. mwie może ma nieizolowane ściany, skoro wychładza się tak szybko?
    Owszem, ściany są z pustaków keramzytowych, nieocieplone. Na dachu standardowa ilość wełny, pod posadzką piach i 15cm xps. temperatura w ostatnie mrozy zeszła lekko poniżej zera (do -1).

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To jak ma nie zamarzać ?

    Powinno zrobić sie inaczej - solidnie ocieplony strop, ściany i nieizolowana posadzka.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwie Zobacz post
    Owszem, ściany są z pustaków keramzytowych, nieocieplone. Na dachu standardowa ilość wełny, pod posadzką piach i 15cm xps. temperatura w ostatnie mrozy zeszła lekko poniżej zera (do -1).
    i to jest odpowiedź. przez tę izolację macie zimno w garażu
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To jak ma nie zamarzać ?

    Powinno zrobić sie inaczej - solidnie ocieplony strop, ściany i nieizolowana posadzka.
    Plus izolacja ścian fundamentowych . Od zewnątrz .

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    i to jest odpowiedź. przez tę izolację macie zimno w garażu
    eh... nie pomyślałam... chciałam dobrze, a wyszło jak zwykle.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja mam 35cm w podłodze i w mrozy miałem +6, a na zewnątrz -19.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Ja mam 35cm w podłodze i w mrozy miałem +6, a na zewnątrz -19.
    ale masz izolację w stropie i ścianach i okna?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 3 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony