dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 54
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1068
  1. #961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Fajne, ale nie w moim stylu. Tylko tutaj jest przemyślana wizja od początku do końca, a tej wielkości okien nawet nie dało by się kupić. I to jest ekstra cacane, ale w zimie ma przynajmniej 5 razy gorszą przenikalność cieplną od ściany, a w lecie robi z domu szklarnię. No i tańsze to od zwykłego okna też nie jest.
    Z jednej strony piszesz, że projekt przemyślany, z drugiej strony podajesz argumenty, że nie, bo straty ciepła czy przegrzewanie... Mój projekt jest przemyślany. Straty ciepła w zimie małe, w lecie odcinam się od słońca dzięki solidnym okapom. Wszystko pod kontrolą.

    Co do okien,to podejrzewam, że takich nie kupisz, ale pakiety - owszem. Co do ceny - to ja swój pakiet szybowy w kuchni zmniejszyłem o 10cm, bo wchodził już w wymiary przy których należy zastosować szybę 6mm, a to zwiększało koszt pakietu o ok. 30%.

    Rozumiem, że twój styl to coś takiego?:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_kuch.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	384791

    PS. Szyby to nie sama przenikalność cieplna, tylko bilans energetyczny. Nawet w ziemie mogą wyjść bardziej efektywne od ściany (gdzieś linkowałem takie badania, ale nie mogę znaleźć).

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Ja się śmieję z wstawiania takich pakietów dla oszczędności.
    Ja zaoszczędziłem kilka tys. zł na etapie budowy, tylko dlatego, że są to same pakiety, a nie fixy i samodzielnie wykonałem montaż.
    A ile w kosztach eksploracji? Tego nie potrafię policzyć/zmierzyć...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przemek - tak naprawdę nie przetrawiłeś jeszcze tematu... jak jest możliwość zbudować ciepły dom i przy tym jeszcze nie wydać więcej niż
    idąc z prądem, kupić na pniu super okazję z 7 komorowym profilem, wstawionym byle jak itp. Czemu tak zakładam.. bo ludziom się nie che..
    to niechciejstwo tak że i mnie dotyka, czasem, czasem częściej. Okna są kluczem do ciepłego domu, dobrze napisałeś - że 5 razy gorsze parametry, to jest prawda i problem. Stąd przeorałem temat, aby tak nie było. Widzisz mój cel, to robienie domu bez kredytu, bo łatwo powiedzieć zbudowałem dom i jest "mój"
    po 30 latach będzie mój. Dla krypto idei chodzenia z prądem, nie chcę kupować okien tylko żeby czasem "ludzi" nie zrazić, że mam inaczej jak oni..
    o co to nie, w Polsce to się czasem nie mieści w głowie. Szyby sobie sam w domu nie wykonam jest to praktycznie niewykonalne i absolutnie nie opłacalne.
    Przyjadą świeże pakiety szybowe i siup do elewacji. Akurat dom składam w 3d sprawdzam spasowanie elementów, ba jak trzeba to całość od podstaw projektuje. Łatwiej się później wykonuje różne rzeczy, mając plan.

    Ja zaoszczędziłem kilka tys. zł na etapie budowy, tylko dlatego, że są to same pakiety, a nie fixy i samodzielnie wykonałem montaż.
    A ile w kosztach eksploracji? Tego nie potrafię policzyć/zmierzyć...
    ale to kolejny argument. Jest taki parametr jak udział szyby w oknie.. okno np OW8 (3 słupki) ma 47% udziału szyby w oknie . Twój fix jest 2x większy .. szach - mat .. i prawie o 40% cieplejszy niż okno z ramą.. szas prast.. a to nie koniec. Przy czasie uknuje ramę pod swoje okno..
    głównie chodzi mi o opanowanie wykonania okuć-tj frezowania i założenia systemowych okuć, roto, czy winkhausa czy jak im tam..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 22-03-2017 o 08:20

  3. #963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Tak się składa, że akurat w pracy jestem i patrzę na dwa pakiety szybowe. Sam to zasugerowałem szefowi jak nowe biuro robił i widzę jak to wygląda i jak się zachowuje, więc coś tam wiem.

    Idea żeby było tanio za wszelką cenę mnie nie przekonuje. Dla mnie okno musi być otwierane i z tego powodu pakiet nie wchodzi w grę, ale nawet jak by nie musiało (drugie okno w pomieszczeniu na niskim piętrze), to i tak bym wolał z ramą, bo rama umożliwia łatwą wymianę szyby, ułatwia jej mycie i zwyczajnie lepiej dla mnie wygląda, ale na temat gustów nie będę podejmował dyskusji, bo są bezsensowne.

    Za to widzę tutaj niezdrową chęć udowodnienia, że to co ktoś zrobił na przekór zwyczajom jest pod każdym względem lepsze i trzeba być dziwakiem żeby budować dziś inaczej. Awangarda obejmuje jednak małą część ogółu i na ogół najmocniej w dupę dostaje.

  4. #964

    Domyślnie

    Ja np. mam okna od południa o szerokości 180 cm z jednym szkleniem. Nie dało rady zrobić ich otwieranych bez dzielenia (za duża waga pakietu 3-szybowego - profil Veka 90 mm), a chciałem mieć jedną szybę. No i są nieotwierane.

    Problem jest przy myciu rolet zewnętrznych w tych oknach. Jedynie wchodzi w grę zdjęcie przykrywki inspekcyjnej rolety. Ale to kombinacje z drabiną itp.

  5. #965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Za to widzę tutaj niezdrową chęć udowodnienia, że to co ktoś zrobił na przekór zwyczajom jest pod każdym względem lepsze i trzeba być dziwakiem żeby budować dziś inaczej. Awangarda obejmuje jednak małą część ogółu i na ogół najmocniej w dupę dostaje.
    Nie odwracaj kota ogonem, bo właśnie ty tak twierdzisz. To ty nazwałeś mnie dziwakiem. Ja użyłem tego samego sformułowania tylko na przekór Tobie A ty co zrobiłeś ? Przeskoczyłeś na temat izolacji od wewnątrz ... Z czego jeszcze chcesz szydzić?, z samodzielnie wykonanego rekuperatora (ups..., z tego chyba nie, bo sam taki wykonałeś). Przemek wyluzuj ...

    Ja nikogo nie obrażam, za to że zrobił inaczej niż "systemowo". Staram się pisać merytorycznie, a decyzję o takim czy innym wykonaniu podpieram wieloma argumentami. Absolutnie nikogo nie namawiam na taki montaż pakietów, bo robi to na własną odpowiedzialność. Przecież nikt bezmyślnie chyba nie skopiuje ode mnie takiego montażu?

    Dla mnie pakiet był tańszy od okna, łatwiejszy w montażu, cieplejszy i zdecydowanie lepiej wygląda w bryle domu - zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Co więcej trzeba ?
    Z góry założyłem, że nie będę miał otwieranych okien, bo nie widzę takich potrzeb. A mycie okien jest tak samo proste jak od wewnątrz, bo mam parterówkę. Nie mam też problemów z myciem rolet, bo ich nie mam. Mam żaluzje
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    .

  7. #967
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Kamil - nie zauważyłeś jeszcze tego ? że mamy mentalność beznadziei? nikomu nic nie może wyjść, tak się nie da itp..
    XPS nie wytrzyma.. dobre, naprawdę mocne. Szyba jest trzymana raptem przez 10mm uszczelkę, jak by w widłach z PCV.
    płytko osadzona, ile ? 1,5 cm , 2 cm ? Tu masz szybę otuloną pasem przynajmniej 5cm XPS'a.
    Zauważyłem, tam gdzie trzeba być ostrożnym- to ładujesz na maksa, a tu gdzie trzeba zachować spokój i nie przejmować się szybami..
    które kiedyś na kicie i gwoździkach się mocowało..

    Tak jak pisałem wcześniej to nikt nie zbadał samych pakietów mocowanych w XPSie w taki sposób w jaki badają typowe okna. Nie mówię że to jest złe, ale warto byłoby to zbadać. Moje pytanie brzmi czy pakiet tak samo dobrze będzie siedział w XPSie za 5lat i za 15lat a nawet za 30lat bo raczej chciałbym je zamontować i nie ruszać aż do emerytury. Mimo że mają wytrzymać to też nie stracić na szczelności. Tego nie zbadałeś więc nie wiesz co będzie za 20lat z takim pakietem. A nawet jak minie te 20czy 30lat i będzie trzeba je wymienić na nowe to trzeba rozwalić elewacje koło pakietów a w normalnym oknie wystarczy wyciągnąć pakiet z ramy i wsadzić nowy. A nawet jak by się chciało to można bez większej szkody elewacji wymienić całe okno.
    Pisałeś że chcesz tanio bez kredytu zbudować. Da się bez kredytu zbudować i wielu tak robi ale oni mają na to gotówkę bo biedni raczej nie są. W dzisiejszych czasach aby za gotówkę zbudować to albo musisz mieć nadzianych rodziców dzięki czemu coś odziedziczysz, albo pojechać za granicę pracować jak murzyn przez 10lat i wrócić z kasą i budować. Bez tego nie ma takiej opcji. Jak dochód na rodzinę jest w granicach ok.5k na rękę to co zbudujesz za to? Ile byłbyś w stanie odłożyć mając dwójkę czy trójkę dzieci? Podejrzewam ze 1,5-2k może by się udało, przez rok jest to raptem 20k przy dobrych wiatrach. Co za to zrobisz? Nawet na fundament nie wystarczy do domku. Po to się właśnie bierze kredyt aby dom zbudować w rok czy dwa i mieszkać a nie budować 20lat. Nie da się normalnie pracując odłożyć kasę aby zbudować dom i nie siej takich głupot bo naprawdę jest to gruba przesada. Kredyt to nawet wezmą Ci co i 20k zarabiają bo tacy postawią sobie domek o wartości bańki jak nie lepiej a tyle też nie odłożą z wypłaty. Na całym świecie ludzie na wszystko biorą kredyty a nie biorą tylko Ci co mają jakieś duże firmy itp. Mnie nie przeszkadza że są tacy ludzie a nawet bym chciał aby było ich jeszcze więcej bo dzięki nim jest więcej pracy a że mieli szczęści i się dorobili to jest ich sukces.

  8. #968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    A nawet jak minie te 20czy 30lat i będzie trzeba je wymienić na nowe to trzeba rozwalić elewacje koło pakietów
    Nie trzeba. Przecież nie nachodzisz izolacją na pakiet.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #969
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie trzeba. Przecież nie nachodzisz izolacją na pakiet.
    Jak nie?

  10. #970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak nie?
    A po co ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  11. #971
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Tak jak pisałem wcześniej to nikt nie zbadał samych pakietów mocowanych w XPSie w taki sposób w jaki badają typowe okna. Nie mówię że to jest złe, ale warto byłoby to zbadać. Moje pytanie brzmi czy pakiet tak samo dobrze będzie siedział w XPSie za 5lat i za 15lat a nawet za 30lat bo raczej chciałbym je zamontować i nie ruszać aż do emerytury. Mimo że mają wytrzymać to też nie stracić na szczelności. Tego nie zbadałeś więc nie wiesz co będzie za 20lat z takim pakietem. A nawet jak minie te 20czy 30lat i będzie trzeba je wymienić na nowe to trzeba rozwalić elewacje koło pakietów a w normalnym oknie wystarczy wyciągnąć pakiet z ramy i wsadzić nowy. A nawet jak by się chciało to można bez większej szkody elewacji wymienić całe okno.
    Pisałeś że chcesz tanio bez kredytu zbudować. Da się bez kredytu zbudować i wielu tak robi ale oni mają na to gotówkę bo biedni raczej nie są. W dzisiejszych czasach aby za gotówkę zbudować to albo musisz mieć nadzianych rodziców dzięki czemu coś odziedziczysz, albo pojechać za granicę pracować jak murzyn przez 10lat i wrócić z kasą i budować. Bez tego nie ma takiej opcji. Jak dochód na rodzinę jest w granicach ok.5k na rękę to co zbudujesz za to? Ile byłbyś w stanie odłożyć mając dwójkę czy trójkę dzieci? Podejrzewam ze 1,5-2k może by się udało, przez rok jest to raptem 20k przy dobrych wiatrach. Co za to zrobisz? Nawet na fundament nie wystarczy do domku. Po to się właśnie bierze kredyt aby dom zbudować w rok czy dwa i mieszkać a nie budować 20lat. Nie da się normalnie pracując odłożyć kasę aby zbudować dom i nie siej takich głupot bo naprawdę jest to gruba przesada. Kredyt to nawet wezmą Ci co i 20k zarabiają bo tacy postawią sobie domek o wartości bańki jak nie lepiej a tyle też nie odłożą z wypłaty. Na całym świecie ludzie na wszystko biorą kredyty a nie biorą tylko Ci co mają jakieś duże firmy itp. Mnie nie przeszkadza że są tacy ludzie a nawet bym chciał aby było ich jeszcze więcej bo dzięki nim jest więcej pracy a że mieli szczęści i się dorobili to jest ich sukces.
    Witam
    buduję dom jak Barth3z z ociepleniem od środka.Też będę miał tylko pakiety szybowe. Będą mocowane inaczej niż zrobił to Barth3z. Będę wklejał je w ramy aluminiowe. Pakiety czekają od listopada. Potrzebuję temperatury powyżej 15 oC.
    Jak przyjdzie potrzeba wymiany pakietów za 30 lat , to moi następcy zrobią to takim samym kosztem ,jak Ty wymienisz całe okna. Nie wierzę ,że te całe okna z ramami tyle lat wytrzymają. Rama się lekko odkształci ,uszczelki zestarzeją. Moje pakiety jak nich nie pobiję, to dalej będą szczelne. Od zapewnienia w domu świeżego powietrza jest wentylacja. Mam dość komarów i muszek na dworze i nie widzę potrzeby wpuszczania ich do domu przez otwierane okna.
    Buduję dom z tego co zarobię, na zgniłym zachodzie. Niestety ,nie idzie to tak szybko jakbym chciał ,ale w domu jestem tylko w soboty i niedzielę, a fachowców na granicy nie ma. Na dobrego dekarza czekam od lipca.Mi się nie spieszy ,mam gdzie mieszkać.Buduję dom ,dla siebie ,by się sprawdzić na stare lata ,że mimo mojego wieku można myśleć po nowemu. Chcę pokazać młodszy ,że można iść z postępem.
    Miłego wieczoru J.Korona

  12. #972
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Aluminium ma przewodność cieplną 200W/mK, czyli przy szybie 1,5x1,5m o grubości 32mm wsadzonej w ramę z blachy 2mm, mamy

    - przenikalność przez szybę 1,125W/K,
    - przenikalność przez ramę 75W/K

    Słabe.

  13. #973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A po co ?
    Jak to po co? A co niby ma trzymać ten pakiet? Pakiet montowany w XPSie jest de facto montowany w ociepleniu więc aby taki pakiet potem wymienić będzie trzeba "rozpruć" ocieplenie wokół pakietów a to się równa z zniszczeniem elewacji. Może też to nie być wielki problem bo pewnie za ten 20-30lat jakby się to wymieniało to i tak będzie trzeba poprawić elewację, odświeżyć więc przy okazji wymieni się pakiety na nowe. U Ciebie jest inaczej bo Ty nie zniszczysz elewacji ale od środka zrobisz rozróbę.

  14. #974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Typowe, kiedy się robi coś nietypowego, a po co a na co. Najlepiej nic nie robić i czekać na łaskę...
    i ją też zmarnować koniec końców. Kamil - decyzja, bez decyzji można tak dreptać, ja się już dość natuptałem w miejscu.
    A może by tak, a może by siak. Pakiety są jednym z najekonomiczniejszych rozwiązań, przy tym najcieplejszych na pewno.
    Gdzie pisałem wyżej, szyby w oknie ile masz ? 50-70% max, jako całości. A tu masz 100% przy tym samym rozmiarze otworu okiennego.
    Już samo to daje spory zastrzyk dodatkowej energii cieplnej. Jeśli by rama poprawiała przynajmniej "ciepłotę" ale obecne ramy są zawsze gorsze niż szyba, to nawet ten argument odpada.

  15. #975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak to po co? A co niby ma trzymać ten pakiet? Pakiet montowany w XPSie jest de facto montowany w ociepleniu więc aby taki pakiet potem wymienić będzie trzeba "rozpruć" ocieplenie wokół pakietów a to się równa z zniszczeniem elewacji. Może też to nie być wielki problem bo pewnie za ten 20-30lat jakby się to wymieniało to i tak będzie trzeba poprawić elewację, odświeżyć więc przy okazji wymieni się pakiety na nowe. U Ciebie jest inaczej bo Ty nie zniszczysz elewacji ale od środka zrobisz rozróbę.
    Ja ociepleniem do pakietu dochodzę , a nie na niego nachodzę. Ani od środka, ani od zewnątrz nie robię żadnej "rozruby" tylko wycinam silikon.

    EDIT: Pakiety wytrzymały najgorsze wichury. W mieście łamało potężne drzewa, zrywało dachy, a moje pakiety nie drgnęły nawet na milimetr. Co ciekawe, z tego co zauważyłem zdecydowanie mocniej pracują otwierane okna (drzwi wejściowe oraz drzwi tarasowe) osadzone w aluminowej ramie, niż te pakiety. I to okna otwierane wymagają zdecydowanie lepszego montażu niż same pakiety.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 23-03-2017 o 08:02
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #976

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ja ociepleniem do pakietu dochodzę , a nie na niego nachodzę. Ani od środka, ani od zewnątrz nie robię żadnej "rozruby" tylko wycinam silikon.

    EDIT: Pakiety wytrzymały najgorsze wichury. W mieście łamało potężne drzewa, zrywało dachy, a moje pakiety nie drgnęły nawet na milimetr. Co ciekawe, z tego co zauważyłem zdecydowanie mocniej pracują otwierane okna (drzwi wejściowe oraz drzwi tarasowe) osadzone w aluminowej ramie, niż te pakiety. I to okna otwierane wymagają zdecydowanie lepszego montażu niż same pakiety.
    krawędzie pakietów są klejone silikonem to XPS i tyle?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    krawędzie pakietów są klejone silikonem to XPS i tyle?
    Nie, cały pakiet jest osadzony na klej do XPS, natomiast wykończenie połączenia płyty magnezowej z pakietem jest wypełnione czarnym silikonem, który wygląda jak uszczelką ramy okna.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 23-03-2017 o 09:49
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #978

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie, cały pakiet jest osadzony na klej do XPS, natomiast wykończenie połączenia płyty magnezowej z pakietem jest wypełnione czarnym silikonem, który wygląda jak uszczelką ramy okna.
    Ok rozumiem Twoje założenia , ale tak jak pisali poprzednicy jakiekolwiek uszkodzenie szyby u Ciebie oznacza demolkę w środku i na zewnątrz. Brak prądu oznacza zaduch w domu ( garażem i drzwiami domu nie przewietrzysz ).

  19. #979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Typowe, kiedy się robi coś nietypowego, a po co a na co. Najlepiej nic nie robić i czekać na łaskę...
    i ją też zmarnować koniec końców. Kamil - decyzja, bez decyzji można tak dreptać, ja się już dość natuptałem w miejscu.
    A może by tak, a może by siak. Pakiety są jednym z najekonomiczniejszych rozwiązań, przy tym najcieplejszych na pewno.
    Gdzie pisałem wyżej, szyby w oknie ile masz ? 50-70% max, jako całości. A tu masz 100% przy tym samym rozmiarze otworu okiennego.
    Już samo to daje spory zastrzyk dodatkowej energii cieplnej. Jeśli by rama poprawiała przynajmniej "ciepłotę" ale obecne ramy są zawsze gorsze niż szyba, to nawet ten argument odpada.
    Komu jak komu ale mi nie musisz udowadniać że pakiety są lepsze energetycznie od zwykłych okien. Wiem to doskonale. Jedynie mam wątpliwości co do wytrzymałości zakotwienia pakietu w XPSie szczególnie w czasie. Jak badają okna to robią ileś tam tysięcy cykli na różne warunki itp. XPS to nie jest PVC i nie jest stalą a to stanowi o sztywności okna. Wiem że jakiś jeden dzień wichury pakiety wytrzymają ale czy za 10lat też tak będzie? O to mi tylko chodzi. Nie sposób na przykładzie jednego domu w którym się zamontowało pakiety stwierdzić że to jest na tyle dobre i bezpieczne rozwiązanie na długie lata. Nie wiem czy jakiś klej dobrze sklei XPSa z pakietem. Nawet jak pozornie dobrze sklei to musi też trzymać przez cały okres użytkowania w zależności od warunków. Nie może być tak ze po przykładowo 5 czy 10latach pakiet odklei się od XPSu i będzie się ruszać. Jest jeszcze kwestia przestrzeni w tej "ramie" z XPSu. Tam się będzie zbierać woda a przez to chyba zrobią się mostki bo ta woda nie będzie miała ujścia. Na pewno warto byłoby zrobić badania kamerką po czasie by sprawdzić jak to się sprawuje.

  20. #980
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ja ociepleniem do pakietu dochodzę , a nie na niego nachodzę. Ani od środka, ani od zewnątrz nie robię żadnej "rozruby" tylko wycinam silikon.

    EDIT: Pakiety wytrzymały najgorsze wichury. W mieście łamało potężne drzewa, zrywało dachy, a moje pakiety nie drgnęły nawet na milimetr. Co ciekawe, z tego co zauważyłem zdecydowanie mocniej pracują otwierane okna (drzwi wejściowe oraz drzwi tarasowe) osadzone w aluminowej ramie, niż te pakiety. I to okna otwierane wymagają zdecydowanie lepszego montażu niż same pakiety.
    W Twoim dzienniku nie widać zbyt dokładnie jak wygląda zamontowany pakiet w XPSie. Możesz to jakoś naszkicować?

Strona 49 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony