dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrm169

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Solec Kujawski
    Kod pocztowy
    86-050
    Posty
    1

    Domyślnie Włoczniki schodowe dotykowe pomocy

    Witam .Jeśli mozna mam pytanie odnosnie problemu z włacznikami schodowymi dotykowymi.Chciałem wymienic właqczniki klawiszowe na dotykowe i mam problem..Po zdjeciu starych właczników w puszkach były po trzy przewody .W 1 puszce przewód fazowy i 2 przewody komunikacyjne z 2 puszką i w 2 puszcze ten trzeci przewód do żarówki.Podłączyłem zgodnie z schematem tzn.przewody z pierwszej puszki podłaczyłem w ten sposób fazowy połaczyłem z jednym z komunikacyjnych aby miec w drugiej puszce tez faze i podłaczyłem pod zacisk L /IN w 1 i w 2 właczniku .Następnie drugi komunikacyjny podłączyłem do zacisku Com w jednym i drugim włączniku .Następnie przewód w drugiej puszcze co idzie do żarówki podłączyłem do zacisku L1/Load.Następnie chciałem je skomunikować tzn.ten włącznik z przewodem na żarówkę przytrzymałem przycisk przez 5sek.oczywiście zapaliła się żarówka i włącznik zrobił "bip",następnie chciałem to samo powtórzyć na drugim właczniku ,tutaj po 5sek.nie było "bip" tylko mrugał przycisk..Okazuje się ,że ten pierwszy co zrobił"bip" włącza i wyłącza światło a ten 2 tylko zmienia kolor jak dotykam .Co jest nie tak ?czy któryś uszkodzony ?po zamianie włączników puszkami taka sama sytuacja. jesli można proszę o niezwłoczną odpowiedz.pozdrawiam.może coś mam jeszcze wyjasnić?

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj.
    Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie nie znając ani producenta ani typu Twoich wyłączników!?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Może napisz jeszcze raz o co ci chodzi - tym razem po polsku ???

  4. #4

    Domyślnie

    Elektroda nie wystarczy, trzeba dalej szukać potwierdzenia ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony