dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skromny2412

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Regulice
    Kod pocztowy
    32-566
    Posty
    1

    Domyślnie Wysokie rachunki za prąd

    Witam
    zacznę od tego że mieszkam w domku na wsi. Mieszkamy w 4 osoby i już od dłuższego czasu przychodzą straszne rachunki za prąd. ostatnio w okolicy 700 złotych. Co chyba nie nie jest zbyt normalne. Prawda ? Mamy normalne urządzenia elektryczne takie jak : lodówko-zamrażarka, mikrofalówka, telewizor, 2 laptopy ( są cały czas podpięte), czajnik, pralka, bojler czy suszarka do włosów, zmywarka itp. oczywiście nie wszystko działa cały czas. Jednak mój wujek mieszka wraz z żoną i dwójką dzieci mają bardzo podobne urządzenia a płacą około 200 złotych. Od razu dodam że jestem zielony w temacie elektryki więc prosiłbym o łopatologiczne tłumaczenie. Może mi ktoś pomóc ? bo jesteśmy bezradni i nie mamy pojęcia co robić. A takie rachunki dobijają budżet.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wujek też ma bojler i czajnik na prąd? Telewizory jakie? jakie taryfy prądowe?
    Polecam też kupić taki tani licznik i po kolei posprawdzać urządzenia.


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skromny2412 Zobacz post
    Witam
    zacznę od tego że mieszkam w domku na wsi. Mieszkamy w 4 osoby i już od dłuższego czasu przychodzą straszne rachunki za prąd. ostatnio w okolicy 700 złotych. Co chyba nie nie jest zbyt normalne. Prawda ? Mamy normalne urządzenia elektryczne takie jak : lodówko-zamrażarka, mikrofalówka, telewizor, 2 laptopy ( są cały czas podpięte), czajnik, pralka, bojler czy suszarka do włosów, zmywarka itp. oczywiście nie wszystko działa cały czas. Jednak mój wujek mieszka wraz z żoną i dwójką dzieci mają bardzo podobne urządzenia a płacą około 200 złotych. Od razu dodam że jestem zielony w temacie elektryki więc prosiłbym o łopatologiczne tłumaczenie. Może mi ktoś pomóc ? bo jesteśmy bezradni i nie mamy pojęcia co robić. A takie rachunki dobijają budżet.
    te rachunki to na pewno za ten sam okres czasu? co miesiąc, co dwa? jakie macie żarówki? może jakaś prognoza się wkradła?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony