dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciechan25

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    20

    Domyślnie


    Z tym okiem walczę!! Firma zrobiła połać położyła dachówkę a na wolim oku poddała się !!!!
    Teraz sam próbuje zrobić . Na środku wolego oka i przechodząc w dół dachówka wykłada się, ale problem pojawia się na przejść w połać!!!
    Mam problem jak te łaty ułożyć ! Albo pierwsza łata jest za nisko albo powinna być bardziej wysunięta dalej w połać w stosunku do drugiej !!! Bardzo dachówki się kiwają !
    Czy ktoś posiada zdjęcia jak to zrobić ???

  2. #82
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciechan25 Zobacz post

    Z tym okiem walczę!! Firma zrobiła połać położyła dachówkę a na wolim oku poddała się !!!!
    Teraz sam próbuje zrobić . Na środku wolego oka i przechodząc w dół dachówka wykłada się, ale problem pojawia się na przejść w połać!!!
    Mam problem jak te łaty ułożyć ! Albo pierwsza łata jest za nisko albo powinna być bardziej wysunięta dalej w połać w stosunku do drugiej !!! Bardzo dachówki się kiwają !
    Czy ktoś posiada zdjęcia jak to zrobić ???
    Witam
    W wyszukiwarce wpisawszy GRAFIKA ( Wole oko budowa) jest mnóstwo grafiki dotyczącej wolego oka.
    Wpisawszy WSZYSTKO ( Wole oko budowa) znajdziemy tez podstawowe informacje wykonawcze ale również stwierdzenie faktu że ta forma to " brylant na dachu"
    Nie chce tutaj wygłaszac jakichś pouczeń ale wykonanie owej lukarny , by nie tylko < była> ale równiej była szczelna i naprawde upiększała dach wymaga naprawde doświadczenia i fachowości.
    Skoro firma wykonawcza zostawiła Panu rozgrzebany dach i nie potrafiła tego ogarnąć , to Pan nie będąc ani cieślą ani dekarzem , powinien poszukac prawdziwego fachowca, który to "rozgryzie na miejsu i wykona". Szukanie rad na forum absolutnie nie jest naganne , natomiast w tym wypadku jest niezbyt dobrym wyjsciem. Uważam że same rady nie wystarczą.
    Pozdrawiam.

  3. #83

    Domyślnie

    Masz za duże krzywizny w przejściu z wolego oka? na połać .Dla krycia w łuskę na takim małym wolim oku byłby problem a przy kryciu w koronkę jest bardziej niż podwójny problem.Dla koronki wole oko musi być większe.

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciechan25

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    20

    Domyślnie


    Ułożyłem pierwszy rząd , podniosłem na pierwszej łacie i tak wyszło , to próby. rozciągnąć już nie moge dalej!
    Jak to uratować ,żeby było dobrze ??
    Ostatnio edytowane przez ciechan25 ; 21-02-2016 o 12:26

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciechan25

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Oglądałem zdjęcia innych wolich oczek i są niektóre bardziej wygięte od mojego .Np. takie http://www.e-dach.pl/a/sposob-na-wole-oko-2882,0,5.html

    Czyli można to wykonać !??

  6. #86

    Domyślnie

    Krzywizna(odwrotność promienia krzywizny) połaci wolego oka w dowolnym punkcie na tworzącej powinna się zmniejszać w miarę oddalania się od czoła a zbliżania do kalenicy dachu.Z lewej strony można twoja lukarnę jak mówisz rozciągnąć,nie wiem ile z prawej.Na pewno wole oko dla krycia w koronkę powinno mieć teoretyczną długość podstawy powyżej 6m przy proporcjach 1owyżej 5

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Da się wykonać ale tak jak wspomniał przedmówca bez doświadczenia sobie nie poradzisz. Pierwszy rząd już źle rozpocząłeś. Nie rozpoczyna się krycia do puki łaty nie zakończy się montażu łat. Folia też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Do tego krycie w koronkę znacznie trudniejsze niż w łuskę. Przed wykonaniem krycia należy również obrobić czoło bo później mogą być spore trudności. podobnie rzecz się ma z podbitką. Wybierając firmę należało sprawdzić czy ma jakieś doświadczenia w kryciu "wolich oczek". Jak byś był zdecydowany to w wolnym czasie mogę dokończyć Ci ten dach choć jak widzę należałoby w nim trochę zmienić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #88

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciechan25

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Odpowiem :
    Szef firmy zarzekał się że da sobie rade i to już robił ! Kłamał!!! Na dachu mam membranę wysokoparoprzepuszczalną. Nie łaciłem całego oka bo nie wiem czy wyjdę z początkiem ! Proporcję mierzyłem dokładnie to 1.3m do 6m maks tyle mogłem bo z drugiej strony kosz Myślałem o Panu ale daleko jest łódź!!

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Możemy porozmawiać. Podałem kontakt na priv. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony