dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie czy tak wykonany ocieplenie sufitu jest poprawne?

    Witam.
    W związku z ostatnimi mrozami zacząłem mieć wątpliwości apropos prawidłowości docieplenia sufitu podwieszanego w moim pokoju. Fachowcy skonstruowali to tak:
    od dołu patrząc na sufit pokoju. Płyta g/k, folia paraizolacyjna, stelaż na wieszakach przykręconych do belek, długość wieszaków to ok. 25 cm. Następnie na dole belek rozpięte rusztowanie ze sznurka na którym mam 25 cm wełny. Skutkiem takiej konstrukcji jest to, że pomiędzy karton gipsem, a wełną jest puste miejsce o długości wieszaka czyli ok. 25 cm. W związku z tym że mam problem z dogrzaniem pokoju chcę zapytać czyn nie lepiej aby wełna leżała bezpośrednio na płytach g/k (oczywiście pomiędzy wełną a płytą jest warstwa folii) Proszę o poradę. Dodam jeszcze że ponad wełną mam nieogrzewane poddasze
    Ostatnio edytowane przez lzp ; 02-01-2016 o 11:15

  2. #2

    Domyślnie

    oczywiście że lepiej bo tak ogrzewasz to powietrze nad płytą gipsową -

  3. #3

    Domyślnie

    A jaki sens ogrzewania powietrza ponad płytą? Na mój rozum lepiej żeby ciepłe powietrze nie usiekało z pomieszczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli ta pustka jest dość szczelna to bym nie winił jej za większe zapotrzebowanie na ciepło z racji małej pojemności cieplnej powietrza(ogrzanie powietrza nie wymaga dużo energii)i pewnie można to naprawić od strony poddasza,a problemem może być połączenie tej wełny z izolacją zewnętrzną ścian czyli ciągłość izolacji...
    Jeśli ściany parteru wychodzą na nieogrzewane poddasze to powinny być ocieplone z obu stron.Często wykonawcy nie zwracają na to uwagi.
    Ostatnio edytowane przez darek-jg ; 02-01-2016 o 14:43

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli w sumie jak lepiej. Wełna bezpośrednio na karton gips, czy tak jak u mnie ze szczeliną powietrzną?

  6. #6

    Domyślnie

    Nikt nie podpowie?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Te 25 cm bez doizolowania belek, nie przyniosły efektu, kolejna sprawa, szczelność foli paroizolacyjnej ..może wody w wełnie występują, a kondensują się siłą rzeczy na zimniejszych belkach. Ba teraz jeszcze podejrzewam że ściana i strop na połączeniu nie mają ciągłej izolacji.

  8. #8

    Domyślnie

    W sumie wełna jest zarówno pomiędzy belkami (15 cm) jak i ponad nimi ( 10 cm). Wody raczej nie ma. Zgadza się, wełna na stropie jest tylko przyłożona do ściany i w żaden sposób z nią nie połączona. W jaki sposób wykonać szczelne połączenie wełny ze ścianą?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Wełnę do ściany można zamocować kołkami lub wsunąć w profile metalowe od ścianek działowych.
    Motek termiczny można ze ścianą zewnętrzną znacząco zminimalizować przez ocieplenie ściany od strony strychu 50 cm powyżej krawędzi stropu - tak przedstawione jest w katalogu mostków cieplnych - załącznik poniżej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mostek1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	342178  
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony