dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brylantos

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    4

    Domyślnie "Odparzony" parkiet

    Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post także wybaczcie .
    Temat jest poważny mianowicie nabyłem nieruchomość w której były zdjęte grzejniki, resztki wody wylały sie na nowy parkiet (niecyklinowany i nielakierowany). Minęły 3 lata , dom nieogrzewany , parkiet popodnosił sie trzeszczy odkleił się od posadzki. same klepki mogę rozdzielić ,zostaje klej z posadzką na nich ...:/
    Moje pytanie . Czy bedzie opłacalne ratowanie tego parkietu? Zakładam ze jest go jakies 140 m2 i czyszczeniem klepek zajmę sie osobiście.
    Jeżeli macie jakieś porady , na co zwrócić uwagę od czego zacząć z góry dziękuje.
    Ostatnio edytowane przez Brylantos ; 02-01-2016 o 22:19

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba szkoda czasu , jak chcesz to wyczyścić ? ....nie widzę takiej możliwości.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę że bardziej opłacalne będzie odnowienie posadzki a następnie ułożenie okładziny

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brylantos

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sprobuje zrobić stelaż i czyścić każda klepke szlifierką oscylacyjną. Jak puszcza te mrozy

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brylantos

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jak puszczą te mrozy to wezme się za robotę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brylantos Zobacz post
    Jak puszczą te mrozy to wezme się za robotę
    A onże posiadłość wygrzewasz ? A oczyścć zawsze możesz tylko klepka musi nabrać odpowiedniej wilgotności przed montażem posadzka też jak trzy lata stało puste

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brylantos Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post także wybaczcie .
    Temat jest poważny mianowicie nabyłem nieruchomość w której były zdjęte grzejniki, resztki wody wylały sie na nowy parkiet (niecyklinowany i nielakierowany). Minęły 3 lata , dom nieogrzewany , parkiet popodnosił sie trzeszczy odkleił się od posadzki. same klepki mogę rozdzielić ,zostaje klej z posadzką na nich ...:/
    Moje pytanie . Czy bedzie opłacalne ratowanie tego parkietu? Zakładam ze jest go jakies 140 m2 i czyszczeniem klepek zajmę sie osobiście.
    Jeżeli macie jakieś porady , na co zwrócić uwagę od czego zacząć z góry dziękuje.
    Pomieszczenia należy ogrzewać i utrzymywać klimat około 20-22C i 40-50% powietrza. Podłoga opadnie. Wtedy należy opukac całość w poszukiwaniu odklejonych miejsc.
    Może się okazać, żer nie jest tak źle... W innym przypadku jest tam dużo pracy związanej z samym podłożem. Następnie ważna jest wilgotność klepek itd...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brylantos

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pomieszczenia nie ogrzewane długi czas. Brak kotła i grzejników..:/ zaczne przepalac w kominku z dgp żeby nie zamarznać podczas czyszczenia. Bedzie dużo pracy .. całe pietro i pól salonu do roboty..Dzieki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Brylantos ; 06-01-2016 o 14:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony