dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 96
  1. #21

    Domyślnie

    zniknie przy + 25 na pewno
    pozdrowka
    snow

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To moze masz powietrze zamiast argonu miedzy szybami . A jak z izolacja cieplna na styku okno i stropodach.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Tak czytam pierwszy post i zastanawiam się, co właściwie jest naprawdę dziwne? Że woda ścieka na dół? A co, ma do góry ściekać?

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Tak czytam pierwszy post i zastanawiam się, co właściwie jest naprawdę dziwne? Że woda ścieka na dół? A co, ma do góry ściekać?

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    pitbull: okno jest w skosie między krokwiami i nie dochodzi do poziomej części sufitu. Izolację z wełny szklanej robiłem sam i dlatego wiem, że jest wszędzie, więc kwestia mostków termicznych w otoczeniu okna odpada. Prawdopodobnie okno ma powietrze zamiast argonu, ale trzeba się tam wspiąć i poczytać nadruki między szybami.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Nooooooooo! Dzisiaj było tylko minus 6 st. C i wilgoć z okna ZNIKNĘŁA .
    Wniosek - punkt rosy przesunął się poza wewnętrzną powierzchnię szyby. Hurra!!!

  7. #27

    Domyślnie

    szyba ma wspł. 1.3 i zapewne tak jest ale wokół szyby są ramki aluminiowe i ich wspł. jest daleko większy niż te 1.3 dlatego takie zjawisko jest całkiem normalne nawet w szybach z argonem. po prostu trzeba podgrzewać.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    januszek ma rację - ramka jest zimna i te wyroszenia i lód przy niskich temperaturach ujemych po prostu trzeba polubić.
    Jeśli chodzi o to czy woda może płynąć do góry to widziaem kiedyś pokrycie hali tenisowej wykonane z okien z oszklenia stałego gdzie odwodnienia skierowane były do góry - wykonawca uznał, że tak będzie dobrze - na efekty nie trzeba było długo czekać - 500 m dachu było do wymiany do tego tartanowa wykładzina i boazeria na ścianach [zagrzybiona]. Są tacy specjaliści od montażu okien.
    P.S. Ja mam rosę na szybach przy ramkach a pokój jest bardzo ciepły i okna też. W PVC jest to do przyjęcia ale w drewnie powoduje pęcznienie drewna i czernienie a jak jeszcze jest tzw. suche szklenie - bez silikonu - to już tragedia. URZĘDOWSKI robi takie rewelacyjne okna na suchym szkleniu. Koszmar.

  9. #29

    Domyślnie okna dachowe leci woda

    Witam ,, nie powiem że jestem szczęśliwy ale wqr... na max
    nie budowałem tego domu także niespodzianki wyskakują jedna po drugiej
    opiszę teraz problem i proszę o jakieś wskazówki jak przyjdzie dekarz żeby mnie w konia nie robił
    zamontowane są okna dachowe i tak:
    jest dachówka , kołnierz okna jak należy
    okno jest na listwach przybitych do deskowanego dachu
    na dachu jest papa
    i teraz : dziura w dachu jest wycięta w deskach , papie tak po chamsku jakby ktoś wpadł tam z wyrzynarką
    papa nie ma żadnego kołnierza i jak poświeciło słoneczko śnieg który nawiał pod dachówkę roztopił się
    no i popłyneła woda z góry na dół przez otwór poleciała na karton gips ... no i gips , dobrze że jakieś garnki mieliśmy bo wody nam nie braklo
    co teraz od tego dekarza mogę chcieć ? , jak ma obrobić tą dziurę żebym miał jakąkolwiek pewność że sytuacja się nie powtórzy ?
    jak mieliście taką sytuację podpowiedzcie proszę co robić i tylko tak żeby mnie do kicia nie wsadzili bo różne myśli już mam

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ile można o tym pisać?! Zanim zapytasz poczytaj! Maz źle obrobione okno. Brak kołnierza z folii i izolacji cieplnej a prawdopodobnie i brak rynienki odprowadzającej nad oknem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #31

    Domyślnie

    no dobra , braki są tylko jak go teraz dopilnować ?albo inaczej na co zwrócić uwagę np. jak będzie robił ten kołnierz czy powinien "zgrzać" się z istniejącą papą ?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie zgrzać ale trwale połączyć np. stosując uszczelniacz dekarski. Całe oblachowanie okna musi być zdjęte! Należy ocieplić (otulić) ramę okna wełną mineralną do wysokości łat i dopiero zamontować kołnierz z folii. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Czytać , czytać.!!!! A najlepiej przed budową , czy remontem . Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  14. #34

    Domyślnie Straszne zacieki po oknem

    Witam, posiadam 4 okna dachowe w calym domu. Pod jednym z nich porobily mi sie strasznie brzydkie zacieki pod oknem.
    W dolnym rogu okna sciana jest caly czas mokra, widac na niej nawet kropelki wody co widac na zdjeciu...
    prosze o pomoc

    wklejam zdjęcie:



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez winthek ; 22-01-2012 o 10:42

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Nie myśl, że się znam na tym, ale pozwolę sobie przypuścić, że przyczyną jest zła wentylacja, a może jej brak. Rozumiem, że zacieki nie pojawiają się tylko po deszczu? Jeśli pojawiają się przez całą jesień, zimę i wczesną wiosnę to odpowiedź jest prawie pewna: grzanie i wentylacja. Okno jest najzimniejszym elementem dachu, na poddaszu jest dużo wilgoci od użytkowników, łazienek, a może jeszcze wilgoć technologiczna - po budowlana. Cała ta wilgoć skrapla się na najzimniejszym elemencie, którym jest okno. Trzeba grzać i wietrzyć, nie ma litości. Jeśli dom świeżo zbudowany to zainwestuj w mocny pochłaniacz wilgoci - można go wypożyczyć.

    Inne rozwiązanie, które dopuszczam to jakiś poważny błąd w konstrukcji dachu, który sprawia, że śnieg spod np. dachówki topi się na membranie i spływa pod kołnierz źle osadzonego okna.

    Tyle okiem amatora forumowego.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  16. #36

    Domyślnie

    Wiec tak, dom jest swiezo wybudowany (tzn nie byl wybudowany w przeciagu pol roku, tylko 2 lat zeby sciany i wylewki i tynki mialy czas odetchnac), zamieszkaly dopiero od miesiaca, wiec nie wiem jak to sie bedzie zachowywac inna pora roku.
    Co do grzania i wentylacji, na normalnych oknach skrapla mi sie troche woda ale nie az na tyle zeby tak cieklo... co dziwniejsze mam jeszcze w 3 pokojach takie okna w i na zadnym z nich nie ma ani kropelki (co prawda uzywany jest tylko ten w ktorym wlasnie mam ten problem).

    I tak jak powiedziales, zacieki sa na okraglo, nie tylko po opadach.
    A czy moge sam jakos sprawdzic czy okno jest dobrze osadzone? Nie znajac sie zbytnio na tym.. po czym mozna poznac?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał winthek Zobacz post
    Co do grzania i wentylacji, na normalnych oknach skrapla mi sie troche woda ale nie az na tyle zeby tak cieklo... co dziwniejsze mam jeszcze w 3 pokojach takie okna w i na zadnym z nich nie ma ani kropelki (co prawda uzywany jest tylko ten w ktorym wlasnie mam ten problem).
    wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć ....
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #38

    Domyślnie

    @FlashBack

    Czy to istotne jakiego producenta? Nie chcialem zrobic antyreklamy, po prostu napisalem.
    Jakbys mial problem z samochodem i poszedlbys z nim na forum, nie napisałbyś jakiej jest marki?

    A czy mozliwe jest, że przestrzen pomiedzy dachem a płyta gk jest zle docieplona w tym jednym miejscu (najciemniejsza plama na zdjeciu)? Dotykajac je reka czuć zimno i mokro. Bo to wyglada tak jakby te kropleki wody wychodzily z plyty gk, a że troche cieknie po oknie to już inna sprawa.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Ja miałam problem z oknami dokąd nie zamontowaliśmy rekuperacji. Potem problem rozwiązał się sam - nawet po gorącym prysznicu w łazience nie leje mi się nic po oknach Spróbuj więcej wietrzyć lub np. zostawić otwarte drzwi do pokoju którejś nocy - sprawdzisz czy coś się poprawi

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    masz nieszczelne obrobki osadzenia okna w dachu
    niesprawna wentylacja nic tu nie ma do rzeczy
    cieknie spod okna a nie z okna
    rozowe zacieki to moze byc wyplukany impregnat z krokwi, desek pokrycia itp.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony