dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 96
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomekeg

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    2

    Domyślnie poddasze-mokre okna

    Witam,
    jesteście moją ostatnią deską ratunku,inaczej chyba podpalę swoje mieszkanie - mam 2 poziomy,2 piętro i poddasze-a w nim sypialnia
    2 niby-fajne okna dachowe które są moim koszmarem - leci po nich woda i pełno wilgoci dookoła.Zdaję sobie sprawę o jeden rzeczy-braku wentylacji, która jest tego wielkim problemem - poradźcie mi proszę co zrobić aby sytuacja która jest na poniższych zdjęciach już się nie powtarzała.Grzejnik jest po przeciwnej stronie,nie pod oknami,jednak w pomieszczeniu jest cały czas taka sama temp 19-20st.już mi ręce opadają przez to wszystko :/Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151230_004[1].jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	341829Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151230_006[1].jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	341830
    problem dotyczy obu okien,okna to fakro
    może macie polecić kogoś z mojej okolicy - Elbląg - aby spojrzał na to wszystko fachowym okiem jak zaradzić temu wszystkiego gdyż nie wiem do kogo się zgłosić

  2. #42

    Domyślnie

    jaka wilgotność w pomieszczeniu? jaka wentylacja?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #43

    Domyślnie

    Chyba wszystkie problemy wyjaśniłeś sam - brak sprawnej wentylacji, grzejnik wymuszający ruch powietrza i napływ ciepłego - po przeciwnej stronie okna. Dodatkowo te kratki wentylacyjne przy oknie pewnie zasunięte, "bo zimno"? Nie da się inaczej jak to wszystko poprawić. Ciepłe, wilgotne powietrze idzie do góry, napotyka najchłodniejszą w pomieszczeniu powierzchnię - szybę, ramę i uszczelki okna, tam osiąga punkt rosy i wilgoć wykrapla się. Szkoda okna i tej ściany (i Waszych nerwów). Podstawą jest sprawna wentylacja + grzejnik pod oknem - wg zaleceń. "Cudownych" rozwiązań nie spodziewaj się. Duża szczelność nowoczesnych okien i drzwi stała się przekleństwem tradycyjnych wielu domów i mieszkań i takie są skutki.

  4. #44

    Domyślnie Okna dachowe a skraplanie wody

    Witam mam taki problem 6 msc temu wprowadzilem sie do nowego domu a teraz mam taka sytuacje ze podczas mrozow na oknach dachowych osadza sie woda i splywa po plytach gk szczegolnie w rogach okien ,jak rozwiazac taki problem w oknach mam te nawiewniki otwarte a woda zbiera sie nawet na tym oknie w ktorym mam wentylacje w kominie otwarta na max boje sie ze zaraz plyty gk poprostu mi sie rozpuszcza chodz dawalem przy oknach te zielone,czy jest jakis sposob aby ta wode "przekierowac" aby nie splywala po ramie na plyte tylko skraplala sie na podloge moze jakas uszczelka naklejona na rame?

  5. #45

    Domyślnie

    Problem jest jeden -> okno połaciowe. Jak myślisz, dlaczego w instrukcji montażu okna masz napisane, żeby pod nim umieścić grzejnik ?
    Standardowe okno połaciowe wraz ze standardowym montażem to energetyczne gó...wno taka czarna dziura dla ciepła. Grzejnik umieszczasz pod nim właśnie po to, żeby dosyc było energii cieplnej dla okna, które bezproblemowo wyśle ją w kosmos.
    I nie załatwi sprawy dobra wentylacja (choć zminimalizuje efekt wykraplania).
    desmear

  6. #46

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    A gdy pod oknem jest podłogówka (cały pokój) czy problem będzie występował?

  8. #48

    Domyślnie

    Daj zdjęcie całego okna. Chciałbym zobaczyć wykończenie góry i dołu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekFTW Zobacz post
    A gdy pod oknem jest podłogówka (cały pokój) czy problem będzie występował?

    moim zdaniem będzie. u mnie występuje przy ogrzewaniu ściennym (niewielka różnica w stosunku do podłogowego).
    Mam także wentylację mechaniczną i niska wilgotność w domu (aktualnie higrometr pokazuje 30%) a i tak w rogach okien połaciowych wykrapla sie wilgoć.
    desmear

  10. #50

    Domyślnie

    ok u mnie jest wlasnie podobny problem tylko ze ja mam grzejniki pod kazdym oknem okna identyko jak w tamtym temacie fakro kupilem dzis hydrometr(czy jakos tak)aby zmierzyc wilgotnosc powietrza na chwile obecna ma 41% a odpowiedni zakres wedlug instrukcji to od 40-60 zakres bledu niby 5% temp w pomieszczeniach 22 C zobaczymy wskazania po nocy kup[ilem uszczelki i zrobilem prowizoryczne zabezpieczenie przed zaciekaniem wody na plyty gk zobaczymy czy zda egzamin woda powinna skraplac sie na podloge ale jak usunac przyczyne?
    Ostatnio edytowane przez paradox2604 ; 03-01-2016 o 15:54

  11. #51

    Domyślnie

    a te listwy przyklejone na boku okna (do roletki ?) sprawę pogarszają. Doskonale utrudniają wyminę powietrza, co widać na fotografii
    desmear

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wybudować dom bez okien połaciowych...

    Mam kolejny argument do dyskusji

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wybudować dom bez okien połaciowych...

    Mam kolejny argument do dyskusji
    W łazience też byś robiła bez okna połaciowego jeśli nie ma możliwości zastosowania okna w ścianie? (czyli łazienka bez okien)

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    W łazience też byś robiła bez okna połaciowego jeśli nie ma możliwości zastosowania okna w ścianie? (czyli łazienka bez okien)

    Ja łazienkę mam w "środku" i nie ma w niej okien bo i gdzie - nie jest to żadnym minusem ?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    W łazience też byś robiła bez okna połaciowego jeśli nie ma możliwości zastosowania okna w ścianie? (czyli łazienka bez okien)

    Mam łazienkę z normalnym oknem
    Argument do dyskusji dotyczył przewagi domów parterowych i z pełnym piętrem nad poddaszem .

  16. #56

    Domyślnie

    ok tylko ze w domu z poddaszem uzytkowym gdzie scianka kolankowa jest niska i jest wielospadowy dach nie da sie wstawic okna w scianie tylko dachowe no chyba ze ktops chce miec ciemne pokoje albo tylko oswietlane przez zarowke

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Dokładnie tak, mnie osobiście też bardziej podobają się domy z płaskim dachem. Niestety warunki zabudowy zmusiły mnie do budowy domu ze skosami... Nowoczesne domy z płaskim dachem wyglądają świetnie + odpada debata na temat wyskości ściany kolankowej..


    Ogólnie okna połaciowe to wybór pomiędzy wpuszczeniem światła do domu - światło dzienne świeci inaczej niż żarówki...
    Aczkolwiek okna połaciowe generują wielkie straty ciepła, co widać zresztą zimą szczególnie.

    Sam już zaczynam żałować powoli decyzji o oknach połaciowych (chociaż mam ich "tylko" 4)...

  18. #58

    Domyślnie

    Jak sie zima skończy, to musisz ocieplić te okna. Teraz nic nie zrobisz. Masz je przemarznięte.


  19. #59

    Domyślnie

    co ocieplic w boki okien nie wsadze 15 cm welny bo pod dachowke tyle nie wejdzie ocieplic to mozna poddasze przy oknie od wewnatrz okno wystaje czesciowo nad laty wiec trzeba by bylo jakos wkolo niego na latach ocieplac ale tak sie nie stosuje zreszta nawet na inst montazu nie ma takiej wzmianki
    Ostatnio edytowane przez paradox2604 ; 03-01-2016 o 21:04

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pytlakos

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    74

    Domyślnie

    jarekFTW, a czemu zaczynasz żałować? Ja właśnie zamierzam wstawić 4 .

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony