dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawekgrz

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Suchy Las k. Poznania
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    60

    Domyślnie łączenie kasety rolet zewnętrznych z ościeżnicą okna

    zauważyłem, że połączenie kasety i okna jest luźne, położone jedno na drugim, mogę podnieść kasetę o 1-2mm mocniej naciskając, wciskając szpachelkę mogę przejechać przez całą szczelinę*więc pewnie nie ma ani profilu ani taśmy rozprężnej. Jak mogę to nieinwazyjnie uszczelnić, połączyć? Delikatnie mówiąc chłodniej jest w tym miejscu

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Będzie ciężko, sposoby prowizoryczne - silikon, taśma klejąca itp. ale da to niewiele.

    Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    W tej chwili jedyne co możesz to skręcić puszkę do ramy. Otwierasz klapę rewizyjną, pancerz do dołu i za pomocą wkrętarki i nasadki 90 stopni http://archiwum.allegro.pl/oferta/na...328560280.html łączysz puszkę z ramą. Dobierz sobie wkręty odpowiednie bez łba tak żeby później o pancerz nie zawadzały.

  4. #4

    Domyślnie

    koledze zapewne chodzi o roletę nadstawną a nie zewnętrzną bo w zewnętrznej że są jakieś szczeliny nie ma żadnego znaczenia
    Mam podejrzenia co do producenta - możesz wyjawić firmę ?
    Cóż, profil adaptacyjny musi mieć luz by można było kasetę "naciągnąć" na okno i tam nie ma gdzie i jak dać jakiekolwiek uszczelnienie
    Nawet silikon w trakcie montażu nic nie da bo nie dość że utrudnia samo nasunięcie rolety to i zawsze zostanie starty więc tak jakby go nie było

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawekgrz

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Suchy Las k. Poznania
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    60

    Domyślnie

    @nikt ważny - tak, roleta nadstawna z dolną rewizją, wybaczcie moją niefachowość Firma to Mirox z Poznania, dam znać co się rozwinie po ich wizycie.
    najsmutniejsze jest to, że całe okno ma U0,9, miało, przynajmniej teoretycznie, ciepły montaż, roletami się też chwalą, że są energooszczędne http://www.mirox.pl/rolety-naokienne#3) a tutaj wiatr po nogach hula...(
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2016-01-02 o 20.35.42.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	342018 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2016-01-02 o 20.36.41.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	13,0 KB
ID:	342019 )
    Reklamujemy montaż, ale co mi z tego przyjdzie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185 Zobacz post
    W tej chwili jedyne co możesz to skręcić puszkę do ramy. Otwierasz klapę rewizyjną, pancerz do dołu i za pomocą wkrętarki i nasadki 90 stopni http://archiwum.allegro.pl/oferta/na...328560280.html łączysz puszkę z ramą. Dobierz sobie wkręty odpowiednie bez łba tak żeby później o pancerz nie zawadzały.
    oj źle chyba zrozumiałem twą wypowiedź, sorki
    To też jest metoda - przy rolecie nadstawnej przykręcić dolną część profila kasety do okna
    Zapomniałeś jeszcze dodać, że trzeba delikatnie wyjąć ocieplenie skrzynki te styropianowe kształtki

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Uw to nie wszystko. Moze byc super, ale wazna jest jeszcze przepuszczalnosc powietrza, a takich parametrów przy roletach trudno się doszukać. ..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Uw to nie wszystko. Moze byc super, ale wazna jest jeszcze przepuszczalnosc powietrza, a takich parametrów przy roletach trudno się doszukać. ..
    dlatego uważam i powtarzam od dawna - gdy chcemy budować dom i minimalizować straty ciepła pozostają rolety zewnętrzne tylko i wyłącznie
    Całkowicie "wyrzucone" na zewnątrz gdzie jedynym miejscem którym może przedostawać się powietrze jest dziura z kablem zasilającym silnik (spokojnie można uszczelnić) bądź miejsce wprowadzenia taśmy napędowej

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawekgrz

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Suchy Las k. Poznania
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    60

    Domyślnie

    producent się wypowiedział - tak ma być*i jest to poprawny montaż. Co do przepuszczalności powietrza występuje ona pomiędzy roletą i oknem.
    Czyli podsumowując: wkręty łączące kasetę z ościeżnicą, łączenie uszczelnić silkonem, akrylem? Co od zewnątrz na łączeniu kasety z oknem? tam jest to schowane i można bardziej zaszaleć...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawekgrz Zobacz post
    producent się wypowiedział - tak ma być*i jest to poprawny montaż. ...
    I niestety dla wszystkich posiadaczy nadstawnych, powiedział prawdę. W mniejszym bądź większym stopniu tak jest w każdym BeClewerze zwłaszcza gdy temperatury spadają a PVC się kurczy jak.... no nie powiem jak
    SIlikon ci się odklei po roku maksimum dwu. Akryl podobnie
    Możesz zastosować uszczelniacz budowlany lub jeszcze lepiej dekarski w kolorze zbliżonym do okna

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawekgrz Zobacz post
    producent się wypowiedział - tak ma być*i jest to poprawny montaż. Co do przepuszczalności powietrza występuje ona pomiędzy roletą i oknem.
    Czyli podsumowując: wkręty łączące kasetę z ościeżnicą, łączenie uszczelnić silkonem, akrylem? Co od zewnątrz na łączeniu kasety z oknem? tam jest to schowane i można bardziej zaszaleć...
    Producent też ma swoje rację tak to jest zaprojektowane. .Ale ekipa montująca myśląca może trochę system udoskonalić np taśmą rozprężną jedynką i skręcać co jakiś czas lub silikon i też skręcać wtedy na pewno nie będzie aż tak strasznie. Są też łącznik aluminiowe np. Aluprof ma w opcji gdzie można to taśmami doszczelnić i nic się nie kurczy itp. Roleta nadstawna nie jest to super opcja, ale jak ktoś myśli to można to fajnie złożyć.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawekgrz

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Suchy Las k. Poznania
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    60

    Domyślnie

    Chciałem zacząć zabawę z poprawkami - taśma dekarska od zewnatrz, zakryta wiec nie szpeci, od wewnątrz uszczelniacz dekarski, dodatkowo wszystko skręcone, No właśnie, rewizja dolna mnie pokonała, nie moge jej zdjąć. Jakieś rady na zdjęcie rewizji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony