dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie OGRÓD ATAKUJA KRUKI

    witam
    mam problem od paru dni zaatakowaly moj ogrod KRUKI pelno dziur i brak trawy wszystko mi zryly
    cio mam zrobic jak to naprawic kurcze szlak mnie trafil jak to widzialem
    POMOCY

  2. #2

    Domyślnie Re: OGRÓD ATAKUJA KRUKI

    Cytat Napisał michcioizi
    witam
    mam problem od paru dni zaatakowaly moj ogrod KRUKI pelno dziur i brak trawy wszystko mi zryly
    cio mam zrobic jak to naprawic kurcze szlak mnie trafil jak to widzialem
    POMOCY
    Masz pewnie w trawniku pędraki które bardzo smakują krukom ( prawde mówiąć nie bardzo wierzę w kruki - pewnie to są gawrony...)
    możesz rozstawić strachy na wróble - i pewnie tyle... a trawnik naprawisz sobie wiosną bo teraz za późno.

  3. #3

    Domyślnie Re: OGRÓD ATAKUJA KRUKI

    Cytat Napisał michcioizi
    [...]zaatakowaly moj ogrod KRUKI [...]
    To prawie na pewno gawrony...
    ][
    ][
    ][Sobal
    www.bambusy.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zostawiłbym te gawrony w spokoju, lepiej jak zdziesiątkują te pędraki. Więcej z tych ptaków teraz korzyści, one wiedza co robią. Wiosną docenisz ich wizytę. I nie przepędzaj, trochę cierpliwości, niedługo same się wyniosą. A tak nawiasem mówiąc to bardzo sympatyczne ptaki.

  5. #5

    Domyślnie kruki

    Jak w filmie Polańskiego ! Już atakują ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    To nie do końca tak jak pisali przedmówcy. Gawrony i inne ptaki są często amatorami młodych pędów i kiełków roślin. W Poznaniu na AR zniszczyły kiedyś kolekcję cennych tulipanów. Żeby kolekcję ochronić zrobiono atrapę ptaka (takiego zdechłego) z piór. Świetnie to zadziałało (Był jednak mały problem z nawiedzonymi ekologami bo myśleli, że to rzeczywiście zdechły ptak )[/list][/list]

  7. #7

    Domyślnie

    To prawda co pisze wciornastek, wiosną te ptaki mogą wyrządzać szkody, ale w tym przypadku najprawdopodobniej gawronom chodzi o szkodniki glebowe. Sugeruję nie przepędzać.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Bluszczyku akcja ptactwo była jesienią. Była wtedy podobna pogoda jak w tym roku i wiele roślin już "ruszyło". A ptaszką bardzo smakowały.[/list]

  9. #9

    Domyślnie

    Słusznie, ale w przypadku trawnika nie robiłbym paniki.

  10. #10

    Domyślnie

    "Kruk krukowi oka nie wykole"

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  11. #11

    Domyślnie

    Też mam ten problem. Trawnik wygląda jakby przeszło stado dzików. To problem nie tylko trawników, ale także szkólek leśnych. Objawy zawsze takie same; na początku wygląda to na wysychanie jakby wypalane przaz słońce, ale to już pędraki atakują korzenie traw i młodych roślin. Cykl rozwoju tych pędraków trwa 4 lata i tylko oprysk. DIAZINON tak mi poradzili fachowcy. Jest dość drogi, bo 2 kg kosztuje 45 PLN , ale lepsze były chyba te gawrony (sroki też pomagały). W przyszłym roku zapowiadaja to samo.
    AndrzejS

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja robiłem w tym roku oprysk (pod lasek), podobnym preparatem do Diazinonu (Diazolem 500). W sumie to pochłonęło relatywnie kupę forsy, bo środek kosztował kilkakrotnie więcej niż wszystkie sadzonki drzewek razem wzięte (w tym sam oprysk 10-20%). Czy będzie skuteczny - zobaczymy po roku...

    Leśniczy doradzał posiać grykę i przyorać na wiosnę. Od rolników też to słyszałem, ale to pewnie dlatego, że jednak Diazol to cholernie mocna trucizna i jeśli rośliny mają być przeznaczone do konsumpcji to trzeba z tym uważać - środek ten działa również wgłębnie, tzn. roślina chłonie środek i staje się na pewien czas trująca dla szkodników.

    Gawrony są super przeciw takim szkodnikom, ale nie przeceniałbym ich, bo pędraki zimują i żerują również znacznie głębiej niż sięgają ptaki. Zresztą krety równie skutecznie eliminują pędraki (tyle że są z kolei "bronią obosieczną").
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony