dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pompa NIBE SPLIT

    Witam,
    jestem nieszczęśliwym posiadaczem NIBE SPLIT, która niestety ciągle nie działa. Jedyne działania serwisu polegają na ponownym podłączeniu rurek i nienapełnieniu czynnika, i przez moment jest chyba dobrze. Najgorsze jest to, że pompa nie zgłasza błędów, jak już zupełnie brakuje czynnika to nie jest w stanie podgrzać cwu powyżej np 35, albo cały czas się rozmraża elektrycznie, mimo np +20 na zewnątrz.
    Teraz znowu nie działa jak powinna (serwis miesiąc temu ją napełniał), więc mam pytanie do bardziej doświadczonych na co zwrócić uwagę i jak w prosty sposób rozpoznać, że pompa nibe split działa prawidłowo?

  2. #2

    Domyślnie

    W każdym inverterze można w prosty sposób rozpoznać czy działa prawidłowo mierząc wartość przegrzania. Ale proponuję rozwiązanie radykalne polegające na lokalizacji nieszczelności i jej usunięcie bo albo wykończysz sprężarkę albo rachunki za energię nadwyrężą Twój budżet. Mam blisko do Łodzi więc skontaktuj się ze mną na priva - spróbuję pomóc.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, za propozycje. Na chwile obecną jest na gwarancji, usterki przyjmuje tylko Nibe a zgodnie z kartą gwarancji mają nie dłużej niż 14 dni roboczych, poprzednio łaskawcy zaproponowali 12, 13, 14 dzień roboczy do wyboru, przy całkowicie niedziałającej pompie.
    Teraz mam inną sytuacje. Przy małym obciążeniu nie grzeje - przykładowo 20 sekund próbuje grzać, po czym przełącza się w tryb zabezpiecz i tak w kółko, a stopniominuty lecą w dół. To niskie obciążenie jest zależne od temperatury zewnętrznej dla 0 ok 30 hz a dla -10 40hz. Jak sprężarka się rozpędzi po wyżej tej wartości to już grzeje. Ot taka zagadka.

  4. #4

    Domyślnie

    Ponieważ Pompa firmy nibe od początku nie działała prawidłowo, zgłaszałem do serwisu firmowego, który trzykrotnie próbował naprawić. Po czwartym zgłoszeniu fragment odpowiedzi serwisu nibe dotyczących napraw wpisanych w kartę gwarancyjną:
    "Czynności te były wykonane jako akt dobrej woli, a nie jako naprawy gwarancyjne gdyż usterka nie dotyczyła pompy ciepła.
    Wpisy potwierdzające te czynności zostały dokonane w Karcie Gwarancyjnej w miejscu przeznaczonym na naprawy gwarancyjne pompy ciepła – co było błędem serwisanta."


    Rezultat jest taki, że pompa nie działa prawidłowo. Serwis trzykrotnie próbował naprawić ale mu się nie udało i ma dość, ale jednocześnie proponują, że jak im zapłacę to tym razem naprawią skutecznie. Pozostała mi niedziałającą pompę nibe, ot taką mała fanaberia ....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom2016 Zobacz post
    Ponieważ Pompa firmy nibe od początku nie działała prawidłowo, zgłaszałem do serwisu firmowego, który trzykrotnie próbował naprawić. Po czwartym zgłoszeniu fragment odpowiedzi serwisu nibe dotyczących napraw wpisanych w kartę gwarancyjną:
    "Czynności te były wykonane jako akt dobrej woli, a nie jako naprawy gwarancyjne gdyż usterka nie dotyczyła pompy ciepła.
    Wpisy potwierdzające te czynności zostały dokonane w Karcie Gwarancyjnej w miejscu przeznaczonym na naprawy gwarancyjne pompy ciepła – co było błędem serwisanta."


    Rezultat jest taki, że pompa nie działa prawidłowo. Serwis trzykrotnie próbował naprawić ale mu się nie udało i ma dość, ale jednocześnie proponują, że jak im zapłacę to tym razem naprawią skutecznie. Pozostała mi niedziałającą pompę nibe, ot taką mała fanaberia ....
    Kiedyś i ja miałem problemy z tą pompą...działała poprawnie do temperatury O* C. Rozwiązaniem - było - pozbycie się jej.!!! Od tego czasu już nie mam koszmarów
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony