dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    czyli wynika z tego, że poza posesją sieć /przyłącze jak zwał tak zwał powinno zrobić własnym nakładem mpwik
    Przyłącze to przyłącze nie mylmy pojęć. Nie ważne czy na naszej posesji, czy na terenie drogi gminnej jego koszt pokrywa inwestor.
    Gmina odpowiada tylko za rozbudowę głównej sieci i chyba nawet nie ma obowiązku wykonywania takowej w przypadku jej braku.
    Mnie kanalizacja i wodociąg wyniosły w sumie około 3000zł + koparka, wykonanie własne (3 dni w 2 osoby) - długość 80m.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Witam,
    Musimy podłączyć się do istniejącej studzienki na działce sąsiada wraz z jej przebudową i instalacją dodatkowego wodomierza.
    Długość przyłącza: około 20m. Grunt piaszczysty, wody gruntowe na poziomie -2m.
    Dostaliśmy taką ofertę:
    1. Koszt kompletnego projektu wyniesie 2000 zł netto (w tym mapa celów projektowych, uzgodnienia w MPWIK).
    2. Cena wykonania 1mb przyłącza wynosi 150 zł/mb * 20m = 3000 zł
    3. 1300 zł kosztów powykonawczych (inwentaryzacja, badania wody, odbiory MPWiK)
    4. + Koszt przebudowy studzienki, który będzie zależał od zakresu robót. Standardowo studnia 1,4m na dwa wodomierze kosztuje 2500 zł.
    RAZEM 8800 zł netto + koszty przebudowy

    Zastanawiamy się czy dałoby się ograniczyć te koszty? Czy koniecznie musimy mieć aż tak dużą studzienkę i czy nie da się zamontować dwóch oddzielnych wodomierzy w mniejszej gabarytowo studzience np.o średnicy 600 mm?

  3. #23

    Domyślnie

    Mam pytanie bo kompletnie się nie znam. Mam rurę od wodociągów w granicy działki i wystarczy pociągnąć jakieś 20 m w głąb działki. Planuję budowę na sierpień i czy mam zrobić wcześniej przyłącze wod-kan czy przed samą budową?

  4. #24
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ... dopiero "wgryzam się" w temat - jeżeli mam wybudowany dom to wtedy nie muszę miec studzienki tylko licznik będę miał od razu w budynku ???
    U mnie koszty niby mją wynieść - 3500 za wykonastwo i 1700 papierologia. Zakres - mam wyprowadzoną rurę do granicy dzialki - trzeba dokopac 50 cm i przylaczyc się do rury - 3500pln - teren piaszczysty nie osypujacy się - wody gruntowe na 10 metrach

  5. #25

    Domyślnie

    Witam

    U mnie wyglądało to tak:
    - uzgodnienie z TPSA(obecnie ORANGE) - 49,20zl
    - uzgodnienie z Energetyką - 46,74 zl
    - przyłącze wody ok 30m z nawiertką w żeliwną rurę zasuwą licznikiem reduktorem ciśnienia i wszystkim co niezbędne w tym koparka i robocizna - 2437,58 zl
    - pomiar powykonawczy robie w ramach pomiary powykonawczego domu ok 700zl za inwentaryzacje domu + przyłącze wody + prądu + kanalizy

  6. #26

    Domyślnie

    Witam odgrzeje troche temat. Wodociag mam przy granicy dzialki. Natomiast dom bedzie stal 110m od granicy. Czy musze robic studzienke z licznikiem czy licznik moge od razu wprowadzic do domu? Czy koszt wykonania projektu zalezy od dlugosci przylacza?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał oletomada Zobacz post
    Witam odgrzeje troche temat. Wodociag mam przy granicy dzialki. Natomiast dom bedzie stal 110m od granicy. Czy musze robic studzienke z licznikiem czy licznik moge od razu wprowadzic do domu? Czy koszt wykonania projektu zalezy od dlugosci przylacza?
    Za długie przyłącze , musi być studnia wodomierzowa ale to żaden problem ...

  8. #28

    Domyślnie

    Panowi i Panie mam taki problem. Do granicy mojej działki brakuje odcinka sieci wodnej w ilości 4m wodociągi wydały pismo "... zapewnią dostawe wody oraz wydadzą warunki potrzebne do budowy odcinka sieci (do końca mojej działki ok 25m) po dostarczeniu umowy z gminą, określającej warunki finansowania" wykonania, przekazania itp... Gmina na każda budowę sieci żąda umowy partycypacyjnej w ,której dokłada się 5% by mieć kontrole. Dostałem decyzje od Gminy "Odmowne stanowisko, taka decyzja jest podyktowana faktem, iż w przypadku wyrażenia zgody powstaną nowe domy z brakiem możliwości zrzutu ścieku do zbiorczej kanalizacji sanitarnej.." Moim zdaniem to jakieś chore tłumaczenie bo przecież jak będę miał studnie to i tak zrzucać ścieki będę musiał do szamba, w przypadku wodociągu również bym to robił. Mam już napisane odwołanie, co Wy na to.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony