dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_knap Zobacz post
    Nie chcę Cię martwić, ale w tym kraju co drugi dom stoi z pustaków ceramicznych Poza tym o jakich Ty szczelinach mówisz? Przy prawidłowym ułożeniu pustaków nie ma mowy o szczelinach i przewiewności materiału - spoiny poziome są wypełnione zaprawą, a pionowe zrobione w systemie pióro-wpust, który jest tak szczelny, że da się z niego murować ściany jednowarstwowe. Poza tym sam sposób budowy ścian jest dokładnie identyczny jak np. z pełnych bloczków betonowych, które też mają system PW i które tam samo łączy się na zaprawę albo na klej cienkowarstwowy. W Porothermie nic nie wieje - tak samo jak w innych materiałach! Oczywiście pod warunkiem, że są zachowane standardy wykonawcze, a nie chałupnictwo...
    Następny "szeptacz" Wienebergera.
    Ty na wszystko masz rozwiązanie z TEJ akurat firmy. Ściany nośne, działowe, mur pruski, nadproża, dachówki - polecasz TYLKO wyroby firmy na W.
    I nie jesteś jedyny.
    Wykupcie sobie płatny profil, zamiast podszywać się pod użytkowników forum

    A z nieszczelnością i wianie z gniazdek spotykają sie tu praktycznie tylko właściciele domów z Porothermu, wiec problem chyba jednak istnieje....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_knap Zobacz post
    Nie chcę Cię martwić, ale w tym kraju co drugi dom stoi z pustaków ceramicznych
    O czym to świadczy? O tym ze cenowo jest akceptowalny. O niczym wiecej. Moj też stoi z porothermu. Wiecej bym z tego nie budował
    Poza tym o jakich Ty szczelinach mówisz? Przy prawidłowym ułożeniu pustaków nie ma mowy o szczelinach i przewiewności materiału - spoiny poziome są wypełnione zaprawą, a pionowe zrobione w systemie pióro-wpust, który jest tak szczelny, że da się z niego murować ściany jednowarstwowe.

    Przy Porotherm Profi (układanym na klej czyli cienką zaprawę) pionowe szczeliny stanowią kominy od stropu do stropu. Poza tym cegły bywają ukruszone, cegły trzeba ciąć by dopasować w efekcie taki mur ma mnóstwo szczelin. Z kolei przy porothermie na zaprawę mamy mostki cieplne w postaci zaprawy betonowej


    Poza tym sam sposób budowy ścian jest dokładnie identyczny jak np. z pełnych bloczków betonowych, które też mają system PW i które tam samo łączy się na zaprawę albo na klej cienkowarstwowy.
    Cienkowarstwowa zaprawa to spoko pomysł. Pełne bloczki - wiatr ich nie przewiewa od góry do dołu

    W Porothermie nic nie wieje - tak samo jak w innych materiałach! Oczywiście pod warunkiem, że są zachowane standardy wykonawcze, a nie chałupnictwo...
    W praktyce wygląda to inaczej o mniejsze błędy na budowie które powodują że z porothermu wieje (wieje z gniazdek) nie trudno.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Każdy inwestor chwali materiał z którego wybudował swój dom - w psychologi nazywa się to dysonans poznawczy. Każda osoba związana z budownictwem, wykonawca, hurtownik chwali ten materiał na którym ma największą marżę, najwygodniej mu się pracuje. Ja jako mały inwestorek kupując materiały jednej tylko firmy zbierałem pkt i otrzymałem "zwrotu" kilkaset złotych uczestnicząc w programie lojalnościowym ! Co ma mówić wykonawca kupujący tony ?! O wadach i zaletach każdego napisano tomy... najlepiej więc budować dom z tego z czego się "czuje" że się chce budować....
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #24
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Przy Porotherm Profi (układanym na klej czyli cienką zaprawę) pionowe szczeliny stanowią kominy od stropu do stropu. Poza tym cegły bywają ukruszone, cegły trzeba ciąć by dopasować w efekcie taki mur ma mnóstwo szczelin. Z kolei przy porothermie na zaprawę mamy mostki cieplne w postaci zaprawy betonowej
    Ale ściana powinna być zamknięta od góry i dołu taśmą izolacyjną, która w praktyce bardzo zmniejsza pionowy ruch powietrza. Poza tym taki argument to zawsze jest miecz obusieczny, bo duża ilość powietrza zebranego w przegrodzie generalnie poprawia izolację termiczną. Warunek jest oczywiście taki, żeby wszystko było zrobione ze sztuką budowlaną. Powietrze jest najlepszym izolatorem termicznym, co wykorzystuje się choćby w betonie komórkowym - tam im mniejsza gęstość bloczka tym lepsza izolacja termiczna. Co do mostków termicznych na spoinach pionowych, to przy dociepleniu zewnętrznym nie ma takiego problemu. Zimne powietrze wewnątrz pustaków to najczęściej efekt słabej izolacji pionowej od fundamentu

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Witam. Zaczynam niebawem 145m2 z poddaszem i w projekcie mam Porotherm 25 cm i 20 cm styropian. Strop Teriva. Obecnie na etapie dostosowywania projektu fachowiec sugeruje mi o popularności w Niemczech i w Polsce bloczków Ytong. Poczytałem i wiem, że na pewno fachowcom lepiej się układają i obrabiają Ytongi, ale co z akustyką, izolacją, itp? Poza tym co sądzicie o stropie Teriva? Drożej ale czy na pewno lepiej?

    Poza tym w projekcie mamy 4 kominy! Rezygnujemy z Kominka, więc 1 mniej, ale fachowiec sugeruje, żeby był tylko 1 komin w kotłowni (gaz!), a pozostałą wentylację naturalną realizować za pomocą odpowiednich dachówek wentylacyjnych. Czy takie rozwiązanie zdaje egzamin i da radę wentylować łazienki i cały dom?
    W projekcie miałem strop "lany". Zrobiłem strop ceramiczny Porotherm 19/62,5. Droższy od Terivy ale to ceramika. Zobacz na żywo ile ma szczelin powietrznych w porównaniu do Terivy. Też będę miał ogrzewanie gazowe. Nie robiłem komina systemowego. Zbudowałem komin wentylacyjny (2 pustaki po dwa otwory) całość obmurowana porothermem 11,5. Nad dachem wykończenie klinkierem. Klinker spiera się na Porothermie. W jeden otwór wentylacyjny wejdzie rura z kwasówki fi 80 (zależnie od średnicy wyjścia z pieca). Powietrze do zasilania pieca gazowego pobiegnie pomiędzy rurą stalową a ściankami pustaka wentylacyjnego. Co do wywietrznika w postaci dachówek wentylacyjnych to bym się zastanowił. Owszem są potrzebne ale do wentylacji powierzchni między dachówką a deskowaniem. Chyba, że kominki wentylacyjne. Jednak komin tradycyjny wychodzący ponad dach ma lepszy "cug". Pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony