dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    picad

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-218
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Z broadlinkiem jeat taki temat ze oddajesz kontrole nad swoimi urzadzeniami chinczyką.
    urzadzenie dosc wygodne bo moze nagrywac piloty IR i RF 433. Mi udalo sie nagrac piloty do zaluzji wlaczanie wiezy tv. Ze wzgledu na archutekture rozwiazania zrezygnowalem z jego stosowania. Jesli macie watpliwosci to zewnifujcie ruch z aplikacjibmogilnej i zobaczcie dokad leca pakiety
    Bardzo dobrze, że leci przez chmurę. Dzięki temu 99% użytkowników nie będzie miało problemu z dostępem do domowej sieci z dowolnego miejsca na świecie.
    Bez tego wiele osób mających dostęp do netu z kablówek z dynamicznym IP czy jakiegoś tam LTE mogłaby zapomnieć o sterowaniu swoim domem z Internetu.
    Oczywiście może ktoś powiedzieć, że istnieje coś takiego jak choćby DDNS czy VPN, ale to nie są zagadnienia dla przeciętnego Kowalskiego.

    A co za różnica, czy serwer ten stoi w Chinach czy gdzie indziej na świecie. Myślice, że firmie Broadlink zależy na niszczeniu własnego biznesu i "włamywanie" się na konta użytkowników aby przejąć sterowanie na oświetleniem przed wejściem do domu czy innym.
    Ostatnio edytowane przez picad ; 20-12-2017 o 07:41

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał picad Zobacz post
    Myślice, że firmie Broadlink zależy na niszczeniu własnego biznesu i "włamywanie" się na konta użytkowników aby przejąć sterowanie na oświetleniem przed wejściem do domu czy innym.
    Chmura, to dodatkowe ogniwo, które może zawieść.
    Na szczęście Broadlink (przynajmniej mini, bo na takim się bawiłem) gada też bezpośrednio (po IP z sieci wewnętrznej).

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agrest123

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chmura, to dodatkowe ogniwo, które może zawieść.
    Na szczęście Broadlink (przynajmniej mini, bo na takim się bawiłem) gada też bezpośrednio (po IP z sieci wewnętrznej).
    A jak to zrobiłeś? Na chwile obecną bawię się samymi włącznikami ktore są wpięte do sieci WIFI. Tu zachodzi obawa co chinczyki mogą zrobić przez tą wtyczkę. Dane lecą na serwer i to ze wyłączą mi zdalnie swiatło to pikuś. gorzej jak zaczną grzebać w mojej sieci. (wtyczka włączona do mojej sieci - wchodzą po adresie MAC - czy to bezpieczne? ) A jak to się ma z RM3 i RM mini? Jeszcze czekam na towar...

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Ktoś coś... jakieś nowinki w temacie?
    Zastanawiam się czy da się spiąć bramkę EQ-3 Max! z Broadlinkiem by zarządzać ustawieniami termostatów poprzez aplikację Broadlinka "e-Control".
    Ktoś może przerabiał podobny temat lub wie czy to możliwe?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony