dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie BroadLink jakaś automatyka i alarm w jednym

    Czy słyszał ktoś lub użytkuje BroadLink ?
    http://www.broadlink.com.cn/en/home-en.html

    https://www.youtube.com/channel/UCJI...3yKcDipZNjjBXw

    Co mnie się podoba:
    Aplikacje można pobrać bez łaski:
    https://play.google.com/store/apps/d...y.tasker&hl=pl
    I jest tanie :
    system składa się z centralki WIFI BROADLINK RM2 RM PRO za 200zł
    do tego może być:
    - sensor środowiska A1- 230zł
    - system bezpieczeństwa Broadlink S1c -280zł
    - kontaktron - sensor drzwiowy za ok 100zł
    - czujka ruchu – ok 100zł
    - dodatkowy pilot za ok 50zł
    -kamera IP za 20zł
    - sterowane gniazdka smartplug SP -120-150zł
    - wyłącznik świateł jedno/dwu/trzy przyciskowy za ok 100zł
    - radio internetowe/głośnik

    Interesują mnie merytoryczne posty a nie, ze od niczego to się nie nadaje.
    Ewentualnie jeśli ktoś chce konstruktywnie zabrać głos to co mamy w zamian w 2016roku na rynku ?
    Ale w podobnej cenie i funkcjonalności?

    Teraz jak to przełożyć na dom jednorodzinny bo mieszkanie to to może ogarnie.

    Co prawda był już temat „ inteligentny dom - gotowe systemy w dobrej cenie” ale tam dyskusję zdominowało 3-4użytkowników i jest tylko przepychanka między nimi.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Najmniej mnie podnieca to sterowanie IR zamiast pilotów ale jak jest to „przeżyję”.
    Co mi się podoba na ten moment:
    1. Cena Haha
    2. Łatwość konfiguracji
    3. Mam ogarnięty alarm + jakąś prostą automatykę w domu
    4. Możliwość robienia zależności np. jeżeli zajdzie słonce to zapal światło, jak kontaktron da impuls to włącz radio, jak czujka ruch zostanie wzbudzona to itd., itp.

    Co mi się nie podoba lub musze się dowiedzieć.
    1. Jaki jest zasięg?
    2. Co w przypadku jak mamy dwa poziomy w domu parter i poddasze.
    3. Czy można podłączyć więcej niż jeden sensor środowiska A1
    4. Czy można sprzęgnąć dwie RM2 RM PRO w razie braku zasięgu na cały dom.
    5. Czy system bezpieczeństwa Broadlink S1c obsłuży cały dom jeśli nie do czy można równolegle zrobić dwa parter i poddasze podpięte pod jedną centralę?
    6. Czy może być kilka smarfonów/tabletów mających uprawnienia do sterowania?

    Co o tym sądzicie? Zdaje sobie sprawę, że z inteligencją nie będzie to miało wiele wspólnego. Nie mniej jednak potrzeba mi systemu za 2-3-4tyś do podstawowych funkcji automatyki i alarmu. Fajerwerki na pokaz i to z czego nie będę korzystał za grube pieniądze są poza zakresem mojego portfela. Chyba, ze jest coś podobnego na rynku.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 11-01-2016 o 14:38
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    1. Cena Haha
    Nie jestem do końca pewny, czy to jest aż tak śmiesznie-mała cena. Skąd one są ? Z sklepu online http://pl.aliexpress.com?

    Moim zdaniem cena czujek bezprzewodowych, pilotów itp to nie jest jakaś mocno zaniżona. Bezprzewodowy Satel, system Micra ma podobne. Także ma bezprzewodową apkę. Ta kwota za centralę wydaje mi się natomiast śmiesznie niska. Jakby za niska...

    Ile warto zapłacić za bezprzewodowy system alarmowy z połączeniem inteligentnego budynku - Mam wrażenie, że mówimy tutaj o "wysokiej klasy system" za grosze... Trochę trzeba by nad tym się zastanowić. Jedna czujka PIR czy kontaktron przecież nie wystarczy, żeby obsłużyć cały dom. Oczywistym jest też, że zwiększenie ilości czujek zwiększa cenę systemu.

    Co do samych produktów - muszę przyznać, że czujki i pilot wyglądają całkiem eleganckie, ale odbiornik z antenką to już w ogóle jakiś przeżytek.

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    5. Czy system bezpieczeństwa Broadlink S1c obsłuży cały dom jeśli nie do czy można równolegle zrobić dwa parter i poddasze podpięte pod jedną centralę?
    Według tej stronki, którą podałeś, system obsługuje do 16 czujek. Cały domek jednorodzinny powinieneś objąć. Teraz tylko kwestia zasięgu.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Faktycznie czujki i inne sprawy wychodzą w miarę normalnie i porównywalnie jak u konkurencji.
    Ta niby centralka jest strasznie tania.

    Generalnie mnie by interesował taki system o mniej więcej takich możliwościach.
    Może być kablowy - nawet lepiej.

    Nikt się na temat tego BroadLink nie wypowiada.
    Są dwie możliwości albo to badziewie albo stanowi zagrożenie dla innych produktów.


    Czy istnieje i znacie coś podobnego?
    Generalnie mnie by interesował taki system o mniej więcej takich możliwościach.
    Może być kablowy - nawet lepiej.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GRazny

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    3. Mam ogarnięty alarm + jakąś prostą automatykę w domu
    zakupiony...

    Najbardziej zależy mi na podłaczeniu kotła C.O. pod to urządzenie
    Aktualnie kocioł jest sterowany przez sterownik Sterr 433mhz
    Masz/Macie pomysły jak to można nauczyć tego urządzenia?

    Mam czujnik powietrza broadlinka i dodając zabawę na odległość telefonem to byłoby idealne rozwiązanie

  6. #6

    Domyślnie

    Jest jeszcze system Xiaomi w jeszcze lepszej cenie. Co do samego Broadlink myslałem o spięciu go z domoticzem do sterowania multimediami. Centralka cena ok (V3 jeszcze lepiej bo koszt 12$) ale peryferia to już cenowy standard. Generalnie nie polecam tego typów systemu do alarmu i automatyki domowej (oczywiście do zarzadzania - jako peryferia to już owszem). Już lepiej w wejść w domoticz lub openhab dla bardziej ogarniętych w programowaniu. W domoticz światło ogarniesz blebox-ami, tanie urządzenia 433Mhz RFlinkiem a czujniki np na MySensors.

  7. #7

    Domyślnie

    brooadlink to trochę zabawka..
    Fakt - nagrywa piloty IR i RF.

    Ale juz z internetu tym za bardzo nie można sterować tylko z WIFI-LAN
    dodatkowo aplikacja na komórkę łączy się cały czas z serwerami z chin. NIe bezpośrednio do ip naszego urządzenia

    Ogólnie - ciekawe urządzenie ale nie polecam.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GRazny

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    brooadlink to trochę zabawka..
    Fakt - nagrywa piloty IR i RF.

    Ale juz z internetu tym za bardzo nie można sterować tylko z WIFI-LAN
    dodatkowo aplikacja na komórkę łączy się cały czas z serwerami z chin. NIe bezpośrednio do ip naszego urządzenia

    Ogólnie - ciekawe urządzenie ale nie polecam.
    Nieprawda. Wszystko sterowane z zewnętrzego netu z poziomu telefonu/tabletu/komputera.
    Właśnie podłączam kociol CO i scenami zastapie programator bezprzewodowy... samo włączenie pieca również będzie niezależne i sterowane z 3g/lte tak samo jak włączenie świateł w poszczególnych pokojach i innych urządzeń. TV czy cokolwiek innego włączam zdalnie, przełączam na wybrany kanał, steruje glosnoscia - czymkolwiek.
    W momencie otwarcia drzwi czy okna dostaje wiadomość push na telefonie. Czujniki ruchu w domu, piwnicy, garażu działają bez problemu... czujnik temperatury, hałasu, jasności, wilgotności - bajka.
    Scena typu:gdy otworzą się drzwi/sprawdź czy jest ciemno/jeśli tak to włącz wybrane oświetlenie działa bez problemu... a możliwości jest baaaardzo dużo...
    Jak ogarnę całość - będzie film
    Pozdrowki i POLECAM !!!

  9. #9

    Domyślnie

    kiedy swoje kupiłeś? Ja około 5 miesiecy temu. Moze moje wybrakowane. Z tego co czytalem w internecie moj problem nie jest odosobniony. Myslalem ze to po prostu tak ma dzialac tylko z wifi lokalnego

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kluczyk11

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1
    Kod pocztowy
    60-582
    Posty
    23

    Domyślnie Pytanie

    Cytat Napisał GRazny Zobacz post
    Nieprawda. Wszystko sterowane z zewnętrzego netu z poziomu telefonu/tabletu/komputera.
    Właśnie podłączam kociol CO i scenami zastapie programator bezprzewodowy... samo włączenie pieca również będzie niezależne i sterowane z 3g/lte tak samo jak włączenie świateł w poszczególnych pokojach i innych urządzeń. TV czy cokolwiek innego włączam zdalnie, przełączam na wybrany kanał, steruje glosnoscia - czymkolwiek.
    W momencie otwarcia drzwi czy okna dostaje wiadomość push na telefonie. Czujniki ruchu w domu, piwnicy, garażu działają bez problemu... czujnik temperatury, hałasu, jasności, wilgotności - bajka.
    Scena typu:gdy otworzą się drzwi/sprawdź czy jest ciemno/jeśli tak to włącz wybrane oświetlenie działa bez problemu... a możliwości jest baaaardzo dużo...
    Jak ogarnę całość - będzie film
    Pozdrowki i POLECAM !!!
    Cześć,

    Powiedz mi proszę jakim urządzeniem obsługujesz kocioł by można było go podłączyć do BroadLink, dzięki.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GRazny

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    kiedy swoje kupiłeś? Ja około 5 miesiecy temu. Moze moje wybrakowane. Z tego co czytalem w internecie moj problem nie jest odosobniony. Myslalem ze to po prostu tak ma dzialac tylko z wifi lokalnego
    ja miesiąc temu.
    działa pod każdym Wifi bo właśnie dziś podłaczyli mi kablówke w nowym mieszkaniu i od nowa konfigurowałem
    po skonfigurowaniu wyłaczam Wifi w telefonie i działa na 3g bez problemu
    z odległości 100metrów też widziałem zapalające się światło w domu... muszę kogoś zatrudnić do sprawdzenia jeszcze ale jeszcze tam nie mieszkam


    a drugie pytanie

    kocioł nie udało się podłaczyć przez RF więc będzie obsługiwany przez https://pl.aliexpress.com/item/New-A...ryId=200003812
    tylko ja (SP mini) kupiłem za niecałe 10$
    po prostu po pojawieniu sie 230v na odpowiednim pinie piec się załacza i działa dopóki jest zasilanie
    to urządzenie mi to załatwi
    ba... załatwi nawet ze sceną czyli:

    jeśli temperatura na czujniku A1 zejdzie do 20 -> włacz przełacznik SP Mini (na ON)
    Jeśli temperatura na A1 powyżej 21 -> wyłacz przełacznik SP Mini (na OFF)

    w ten sposób mamy zautomatyzowany, zdalny, w pełni dostepny z każdego miejsca na ziemi (zasięg gsm), system alternatywny do własnego domowego sterownika kotła... i powiem więcej - można zrobić tak by działały razem (oczywiście sobie przeszkadzając w przypadku powyższych scen, albo dublując)

    reasumując... sterownik WifI do pieca kupiłem za 270zł
    dziś jest mi zbędny dopóki mam neta w domu (choć router oprócz neta kablowego ma równiez możliwośc wpięcia na usb łacza zapasowego w razie czego)

    zgadzam się że wsio leci przez serwery... jak wszystko dziś... niech sobie leci
    a działa świetnie - reakcja na światło jest błyskawiczna (z LTE w telefonie + LTE WiFI Broadlink to jakieś 0,3 - 0,4 sekundy a z LTE w telefonie + kablówka 100Mb to jakieś natychmiast bo nawet ciężko to zmierzyć.
    Ostatnio edytowane przez GRazny ; 12-01-2017 o 07:12

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GRazny

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    kiedy swoje kupiłeś? Ja około 5 miesiecy temu. Moze moje wybrakowane. Z tego co czytalem w internecie moj problem nie jest odosobniony. Myslalem ze to po prostu tak ma dzialac tylko z wifi lokalnego
    z ciekawości spytam

    net masz pewnie z kablówki z ich urządzenia Wifi?

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GRazny

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    No dobra... temat sterowania z 3g rozwiązany bo też miałem problem

    "małotechnicznie" to ujmując...

    załóżcie sobie nowe konto na e-control (może być nawet fikcyjny adres bo nic tam nie wysyłają) i podepnijcie z powrotem wszystkie urzadzenia zaczynając od RM2 (tylko to właczone) + inne + wszystkie czujki

    sprawa rozbija się o certyfikaty pomiędzy serwerami, a Waszym urządzeniem sterującym (telefon android) przez Waszą sieć

    po podłączeniu kablówki (inny operator, inny adres itp) po czasie przestało działać

    po założeniu wszystkiego od nowa - działa jak ta lala

    aktualnie jestem na temacie sterowania głosem wszystkiego (ale to pewnie wiecie że jest taka możliwość - wystarczy wy"youtube"ować "tasker Broadlink" lub "tasker plugin RM" czy coś). Reasumując nieodblokowany telefon nasłuchuje i po usłyszeniu komendy wykonuje taska do którego można użyć urządzenia broadlinka. Wynik tego jest taki, że komenda "OK Google - turn kitchen light on" włacza światło w kuchni itp. (a może nawet po Polsku )
    Ostatnio edytowane przez GRazny ; 12-01-2017 o 07:14

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał GRazny Zobacz post
    Jak ogarnę całość - będzie film
    Pozdrowki i POLECAM !!!
    Jak opinia po kilku miesiącach?

    Broadlink jest uzależniony od serwera gdzieś w Chinach? Czy zapisuje sceny i inne ustawienia na telefonie albo RM? Inaczej, czy bez Internetu lub po padzie serwera wszystko działa jak telefon mam w lokalnej sieci WiFi? Czy zdalnie (przez LTE) też?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-05-2017 o 18:43

  15. #15

    Domyślnie

    Masz inteligentny dom ale malo inteligentne podejscie do swoich klientow ktorym wciskasz swoja kryptoreklamę. Uwazasz ze potencjalni nabywcy uwierza ze jestes uzytkownikiem broadlinka i bezinteresownie polecasz jakis sklep? Czy tez moze wyłapią ze podajesz sie za kogos kim nie jestes....

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mefkorr Zobacz post
    ja użytkuje dużo z Broadlinka bo mam inteligentny dom
    Na czym masz ten ID?
    Jak spiąć Broadlinka z Domoticzem? Żeby np. zapalać światło z Domoticza czy ustawić automat do ustawiania temperatury klimy jako w połowie pomiędzy temperaturą zewnętrzną a 21* (np. na zewnątrz 27* to broadlink zadaje klimie przez podczerwień temperaturę 24*, na zewnątrz temperatura wzrasta do 29 to automatycznie przestawia klimę na 25*)?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Zakupiłem Broadlinka MR3 i do niego potrójny włącznik Sesoo (wygląda świetnie) wraz z pilotem. Działa to tak jak powinno, kilka opcji samego załączania z telefonu np. zamiennie jednym przyciskiem lub jednym załączanie a drugim wyłączanie czy włączanie/wyłączanie wszystkich źródeł na raz.
    Nie mam doświadczenia w tym temacie, mogę napisać jedynie, że poza zupełnie bezproblemową obsługą wszystkiego na podczerwień, centralka Broadlink kontroluje gniazda bezprzewodowe za pośrednictwem fali radiowych, które używałem kilka lat temu na budowie i od tamtego czasu leżały odłogiem.
    To gniazda tego typu:
    https://www.leroymerlin.pl/elektrycz...278,l1071.html

    Bardzo fajna sprawa zaprogramowania cyklicznych akcji do wszystkiego w/w.
    Mało jest u nas informacji na ten temat a interesuje mnie osprzęt kompatybilny z Broadlink, zwłaszcza jakieś moduły do gniazd 230V które można umieścić wewnątrz głębokiej puszki.
    Może ktoś z was sparował Broadlinka z urządzeniami innych firm, to bardzo proszę o informację, zapewne przyda się i mnie.
    Ja może w weekend postaram się sprawdzić czy da się sterować modułem przełącznika "Sonoff".
    Póki co na dniach będę zamawiał kilka włączników. Po głowie chodzą mi automatyczne zasłony a gdy już kupię te karnisze, to obowiązkowo dodatkowo Broadlink A1 a na dokładkę jeden konkretny wyłącznik zamiast całej baterii włączników jakie mam w jednym miejscu w salonie
    Nie wiem tylko czy ten włącznik będzie chciał współpracować i ile linii może mieć na wejściu.

    Czy ktoś z Was ma ogarnięty mocniej temat Broadlinka?
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Z broadlinkiem jeat taki temat ze oddajesz kontrole nad swoimi urzadzeniami chinczyką.
    urzadzenie dosc wygodne bo moze nagrywac piloty IR i RF 433. Mi udalo sie nagrac piloty do zaluzji wlaczanie wiezy tv. Ze wzgledu na archutekture rozwiazania zrezygnowalem z jego stosowania. Jesli macie watpliwosci to zewnifujcie ruch z aplikacjibmogilnej i zobaczcie dokad leca pakiety

  19. #19

    Domyślnie

    Literowka: zesnifujcie

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Wiem, ze leci to przez ich chmurę, jednak nie wiem czy na rynku w podobnej cenie można znaleźć inne które ograniczają się do wewnętrznej sieci użytkownika.
    Jeśli zrezygnowałeś z jego stosowania, to może coś, Ci zalega i chciałbyś sprzedać?
    Czy ktoś się orientuje, czy da się przez Broadlinka RM... ogarnąć przełącznik Sonoff z samym WiFi?
    Próbowałem to dziś zrobić ale nie wiem czy wszystko dobrze robiłem, ponieważ mi się to nie udało. :/
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony