dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam mam pytanie, sasiad buduje mi za siatka szambo, jest ono zlokalizowane ok 15 metrow od mojego domu. Czy wolno mu budowac w tym miejscu i jakie przepisy /gdzie ich szukac / reguluja lokalizacje szamba? Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    z tego, co pamiętam 15 m od drzwi i okien, 2 m od granicy. Zajrzyj na starsze wątki, ktoś przytaczał dokładne brzmienie przepisów.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie znam dokładnych przepisów ale sądzę, że 15 m to jest bardzo duża odległość. Weż pod uwagę,że większość parceli ma szerokość 15-20m a szambo w końcu trzeba gdzieś umiescić.

  4. #4

    Domyślnie

    Wymagana odległość szamba od granicy jest większa, ale 2 m to odległość dopuszczana przez przepisy i z tego co wiem w praktyce najczęstsza. Należy zadbać o to by zachować odległość od studni - jeżeli są, oraz o prawidłową wentylację szamba (raczej niż jej brak).
    Finiszant

  5. #5

    Domyślnie

    Dla uściślenia dodam, że wymagane dwa metry do granicy działki jest mierzone od wentylacji lub włazu zbiornika a nie jego gabarytów. Właz jest montowany najczęściej w odległości ok 60 cm od ściany zbiornika, zatem rzeczywista odległość samego zbiornika od granicy działki może być jeszcze mniejsza.

  6. #6

    Domyślnie

    2 metry od granicy działki lub jezdni i 5 metrów od ściany budynku. Liczy się odległość od włazów albo wentylacji (Murator 4/2002 str.142)

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    5 metrów ale nie od ściany a od okna

  8. #8

    Domyślnie

    5 m od okien i drzwi pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony