dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Ekogroszek czy może Pellet ?

    Witam forumowiczów

    Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie próba zakupu Pelletu . Od dwóch sezonów pale ekogroszkiem z pleszewa w piecu KMB-RP PLUS 15kw Witkowski .Mam możliwość palenia w nim również pelletu ale nie mam zielonego pojęcia jaki pellet kupić czy zmieniać ustawienia w sterowniku po zasypaniu pieca pelletem. Szczerze to wkurza mnie już ten ekogroszek i to że po każdym zasypaniu i wyczyszczeniu pieca jestem cały czarny od tego groszku . Ogrzewam dom niecałe 120 m 2 , dom po generalnym remoncie,piętrowy , nowe okna , ocieplony . Przy lekkich mrozach -5 mam ciąg wymuszony i schodzi mi zasobnik na 10 dni przy mrozach większych muszę załączyć pompkę i wtedy zasobnik starcza na 5 dni. Czy przy paleniu pelletem będę wstanie osiągnąć podobne spalanie? Za ekoroszek płacę u mnie 1000 zł za tonę a czytalem że za taką samą cenę można już kupić dobry pellet . Więc proszę o jakieś doradzenie w tej sprawie . Może ktoś z was przechodził już z eko na pellet i ma większe doświadczenie .
    Dzięki za odpowiedzi
    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Pellet w tej cenie będzie miał niecałe 20 MJ/kg kaloryczności a ekogroszek pewnie ma z 25 [powinni podać na składzie z której jest kopalni i jaką ma kaloryczność] więc na pewno pelletu spalisz więcej, do tego kocioł będzie musiał pracować stale bo gdy wejdzie w podtrzymanie bardzo szybko wygaśnie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #3

    Domyślnie

    Przy dobrze ocieplonym domu moim zdaniem pellet jest lepszy, chociażby z powodu ekologi. Duże znaczenie ma również wygoda oraz czystość w kotłowni.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    W zależności od palnika można stosować pellet II klasy. Można takie spokojnie kupić poniżej 600 zł. Jeżeli jest palnik typowo pelletowy to ma zapalarkę i w połączeniu ze sterowaniem pokojowy sprawia, że w przypadku nagrzania domu choćby w słoneczny dzień piec się wyłącza na kilka godzin co też daje w skali roku oszczędności. Palenie pelletem 24h/dobę może nie być bardziej ekonomiczne. Testowałem również suszone pestki wiśni i świetnie się paliły

  5. #5

    Domyślnie

    Duży plus że teraz w Stelmecie można go zamówić przez internet bez wychodzenia z domu, to naprawdę wygodna opcja.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    For_umowicz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    W sumie ekogroszek też można zamówić spokojnie przez internet. Trzeba tylko znaleźć sobie dobrego sprzedawcę ale z pelletem będzie podobnie. Ja zamawiam obecnie ekogroszek z czego co się nazywa dyskontem-weglowym. Praktycznie każdy ekoret kosztuje tam poniżej 800 zł / tonę a spala się całkiem dobrze i daje przyzwoitą temperaturę na piecu. Z podajnikiem też nie mam problemów. Ostatnio był u mnie serwisant na przeglądzie i stwierdził, że towar jest dobry. Doradził jedynie wyczyszczenie komina bo przez jakiś czas korzystałem z węgla imporotwanego (chyba rosyjski) no i mam po tym jeszcze pamiątkę w kominie. Dodatkowo, kiedy dzwoniłem do tego dyskontu to zapewniono mnie, że w razie czego odbiorą ode mnie palety z węglem jeśli coś będzie nie tak ale nie skorzystałem z tej możliwości. Jak jakość się nie zepsuje to chyba będę się tam zaopatrywał.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Nawiązując do tematu ogrzewania budynku za pomocą pelletu pozwolę sobie zaproponować wybór sprawdzonego kotła na pellet Logano G221 marki Buderus. Kocioł cechuje się wysoką sprawnością oraz wysoką jakością wykonania. Dodatkowo marka Buderus posiada sprawdzony i rozbudowany serwis oraz oferuje gwarancję do 5 lat na swoje produkty. Kocioł Logano G221 występuje w dwóch wielkościach 25kW z zasobnikiem na paliwo o pojemności 285l oraz o mocy 30kW z zasobnikiem 385l. Urządzenie przystosowane jest do spalania paliw stałych, takich jak jak węgiel kamienny, drewno oraz pellet. Sterownik kotła w standardzie umożliwia kontrolowanie dwóch obiegów grzewczych, przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz obsługę pompy cyrkulacyjnej. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...automatic.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    Nawiązując do tematu ogrzewania budynku za pomocą pelletu pozwolę sobie zaproponować wybór sprawdzonego kotła na pellet Logano G221 marki Buderus. Kocioł cechuje się wysoką sprawnością oraz wysoką jakością wykonania. Dodatkowo marka Buderus posiada sprawdzony i rozbudowany serwis oraz oferuje gwarancję do 5 lat na swoje produkty. Kocioł Logano G221 występuje w dwóch wielkościach 25kW z zasobnikiem na paliwo o pojemności 285l oraz o mocy 30kW z zasobnikiem 385l. Urządzenie przystosowane jest do spalania paliw stałych, takich jak jak węgiel kamienny, drewno oraz pellet. Sterownik kotła w standardzie umożliwia kontrolowanie dwóch obiegów grzewczych, przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz obsługę pompy cyrkulacyjnej. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...automatic.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Jakie spalanie pelletu osiąga ten piec?

  9. #9

    Domyślnie

    Doskonałe ! To zwykły kocioł na eko-groszek.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    ......... Kocioł Logano G221 występuje w dwóch wielkościach 25kW z zasobnikiem na paliwo o pojemności 285l oraz o mocy 30kW z zasobnikiem 385l. ......
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    wszystko fajnie tylko kto teraz potrzebuje takich kolosów???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Orte Polska

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Oddział
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    Wybierając pellet, mamy pewność, że nie szkodzimy naszemu środowisku. Ilość CO2 emitowana do atmosfery podczas spalania, jest równa ilości CO2 pochłanianego przez rośliny podczas ich wzrostu. Pellet jest również czystszy w trakcie użytkowania - nie występuje problem przykrego zapachu oraz brudzącego kurzu.

    Szukając natomiast ekonomicznego systemu ogrzewania z wykorzystaniem pelletu, warto rozważyć wybór nagrzewnicy Orte Power. Wtedy jednym systemem nadmuchowym możemy zastąpić układ wodno-grzewczy, klimatyzacyjny, wentylacyjny oraz rekuperację. Wpłynie to bezpośrednio na obniżenie kosztów inwestycyjnych. Ponadto, jeśli budynek posiada standard pasywnego i nie jest mu potrzebna aż taka ilość energii jak w typowym budynku, to nagrzewnice mogą pracować w trybie przerywanym, wykorzystując np.: 30% swojej mocy.

    Pozdrawiam
    Orte Polska

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony