dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Piec na ekogroszek TILGNER EKR 30KW + Sterownik Foster Signum 600

    Witam wszystkich.

    Bardzo proszę o pomoc w ustawieniu mojego pieca do optymalnych ilości spalania ekogroszku. Przeczytałem wiele postów próbowałem wielu ustawień i ciągle problem z piecem. Posiadam piec taki jak w tytule od listopada. Jeden dom duży (parter + piętro) ok 180m2 + dobudowany do tego mniejszy ok 60m2 parter. Ocieplony tylko mniejszy budynek. Duży dom - parter murowany nieocieplony, góra z drewna. Piec został zamontowany na miejsce starego pieca węglowego. Instalacja została bez zmian czyli dwa pompki obiegowe + zbiornik na wodę chyba 200l. nie mam założonego zaworu czterodrogowego, kaloryfery bez zaworów termostatycznych.
    Problem polega na dużej ilości spalanego ekogroszku. W chwili obecnej 50kg na dobę. Kupiony od kilku dni ekogroszek Sztygar 26kj. W piecu bardzo dużo spieków, duże grudy ekogroszku (niby spalonego), piec strasznie zawalony sadzą, ekogroszek nie zawsze spala się do końca, piec długo osiąga temp zadaną.
    Moje główne ustawienia:
    Czas podawania 10s
    czas pauzy 12s
    czas oczekiwania 8min
    krotność podawania 1
    histereza 2
    Obroty dmuchawy 8
    Przesłona otwarta na maksa
    Temperatura zadana na piecu 52 stopnie - nie wiem jaka powinna być właściwa, wiele osób pisze, że od 55 stopni w górę z racji ochrony pieca.

    Mając takie ustawienia w piecu mocno huczy, cug jak diabli, kolor płomienia pomarańczowy ekogroszek w miarę się wypala i powstaje popiół. Podajnik musi podać eko jakieś 12 razy aby od momentu spadku temperatury o 2 stopnie. Gdy dojdzie do 52 stopni zadanych wyłącza się temperatura wzrośnie do 53-54 stopni i na wyłączeniu wytrzymuje jakieś 15min.
    Jeżeli miałem zasłoniętą przesłonę z minimalnym otwarciem a dmuchawę na jakiś 4 bieg to piec strasznie długo musiał podawać eko do temp zadanej a po wyłączeniu wytrzymywał w czasie oczekiwania jakieś 6min.
    Proszę o pomoc jakieś sugestię. Jak czytam różne wątki, że ludzie mają ustawienia zupełnie inne, że piec spala im 25-30kg na dobę to trochę się załamuję.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    I co doszedłeś do jakiegoś ustawienia?
    Ja tam mam tilgnera i mam któtkie podawanie 5s i przerwa od 45-do 60 jak jest ciepło. Nie zależy mi zeby szybko uzyskiwał temperaturę. Niech podaje ciągle ale po trochę i dmucham na przysłoniętej i chyba 3 albo 4 bieg.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony