dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Prośba o ocenę projektu rozbudowy domu

    Witajcie!

    powoli zbliżam się do rozpoczęcia remontu domu, w wyniku czego nadbuduje poddasze, tworząc tam osobne mieszkanie. W związku z tym mam do Was prośbę o ocene praktycznych rozwiązań zawartych w projekcie. Patrząc z boku i "na zimno" zawsze łatwiej jest wyłapać jakieś dokonane przez nas głupoty Na chwile obecna zdecydowlaiśmy się zrezygnować ze schodów i zrobić połączenie kuchni bezpośrednio z salonem, przeorganizujemy też nieco kuchnię, tak aby środek blatu w kształcie litery U był przy oknie. Jesli będzie to możliwe, chcemy też nieco powiększyć garderobę, nad płaską cześcia schoddów nad garażem. Niestety ponieważ jest to nadbudowa, nie mamy całkowitej swobody w zakresie zmian. Wszystkie uwagi są bardzo cenne więc z góry dzięki!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02 przyziemie.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	343295Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05 poddasze.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	343296

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - rozwiązania wydaja mi się fajne ! , natomiast nie rozumiem po co realizować schody zewnętrzne ? ( jako 3-i bieg ) skoro schody przy garażu pełnią taką samą funkcję, prowadzą w to samo miejsce i również jest do nich dostęp z poziomu 0,00 budynku ... dodatkowo są pod dachem !
    - osobiście te zewnętrzne bym likwidował, ale może wynikają one z indywidualnych potrzeb, czy uzgodnień z architektem
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - rozwiązania wydaja mi się fajne ! , natomiast nie rozumiem po co realizować schody zewnętrzne ? ( jako 3-i bieg ) skoro schody przy garażu pełnią taką samą funkcję, prowadzą w to samo miejsce i również jest do nich dostęp z poziomu 0,00 budynku ... dodatkowo są pod dachem !
    - osobiście te zewnętrzne bym likwidował, ale może wynikają one z indywidualnych potrzeb, czy uzgodnień z architektem
    Dzięki za odpowiedz! Schody wynikają z faktu, że chcemy mieć osobne wejście dla gości, tak żeby nie musieli wchodzić przez garaż. Chociaż masz rację, że w zasadzie jest to mocno zdublowane rozwiązanie - przemyślę jeszcze, czy to ma sens. Jeszcze jakieś propozycje?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... poza tymi zewnętrznymi schodami, błędów funkcjonalnych nie widzę !
    - można by ( np. ) pozbyć się 1-2 schodów w sypialni nad garażem, ( podniesienie stropu ), tym samym powiększyłaby się odległość pomiędzy górą biegu tych schodów, a drzwiami wewnętrznymi prowadzącymi do pomieszczenia, jak również byłoby więcej miejsca ( pod stropem nad garażem ) na izolację akustyczną, która wg mnie powinna być montowana z dołu stropu nad garażem - na pewno zwiększył by się komfort akustyczny użytkowników na piętrze
    - takie sugestie ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... poza tymi zewnętrznymi schodami, błędów funkcjonalnych nie widzę !
    - można by ( np. ) pozbyć się 1-2 schodów w sypialni nad garażem, ( podniesienie stropu ), tym samym powiększyłaby się odległość pomiędzy górą biegu tych schodów, a drzwiami wewnętrznymi prowadzącymi do pomieszczenia, jak również byłoby więcej miejsca ( pod stropem nad garażem ) na izolację akustyczną, która wg mnie powinna być montowana z dołu stropu nad garażem - na pewno zwiększył by się komfort akustyczny użytkowników na piętrze
    - takie sugestie ...
    Akustyką się bardzo nie martwię. Pokój nad sypialnią będzie sypialnią, więc mam nadzieje, że jak będziemy spać, nikt naszymi autami, albo w warsztacie nie będzie robił Trochę natomiast martwi mnie wysokość tego stropu, ponieważ wg projektu jest tam przewidziane od 18 do 23 mm (nie wiem na które patrzeć) miejsca od światła bramy i zastanawiam się, czy to jest wystarczająco, żeby ją zamontować...

    Łukasz, dzięki za przeglądnięcie projektu i względne uspokojenie mnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08 przekroj AA.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	343790

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... staram się być obiektywnym i nie wskazywać produktów na FM, ale ( dla Twojego zapytania ) możesz zerknąć na minimalne odległości o które pytasz np. bram WIŚNIOWSKI , gdzie dla danego typu bramy, odległości od stropu są różne i warto to sprawdzić teraz
    - odległość między drzwiami do sypialni głównej, a początkiem biegu schodów, które są w pomieszczeniu wydaje mi się zbyt mała !
    - jeśli strop nie jest " podnoszony " ( co załatwiło by wiele problemów z automatu ), można zwiększyć tą odległość przesuwając schody w kierunku pokoju
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Przy schodach do sypialni jest łazienka chyba 108 numer ta z pralką, ja bym chyba odwrócił te drzwi, łatwiej będzie wejść tam od pozostałych sypialni.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... słuszna uwaga
    przy czym jeśli byłyby drzwi " prawe " wówczas mogą skutecznie blokować drzwi od sypialni !
    - aby je przesunąć od drzwi sypialni ( poza zakres możliwej kolizji ) , to raczej należałoby zmienić układ w łazience, np. wanna na drugą ścianę, analogicznie umywalka, miska ustępowa, ... ale nie wiadomo na jakim etapie jest projekt od strony instalacji i możliwości prowadzenia kanalizacji, wody, ... w PARTERZE.
    - z drugiej strony tłumu raczej w tym budynku nie będzie choć użytkownicy każdorazowo w tym miejscu będą musieli uważać, aby nie "dostać" skrzydłem jednym, czy drugim ( niestety )
    - jeśli to projekt koncepcyjny, można zawsze powalczyć
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 19-01-2016 o 19:09
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Ja bym drzwi do sypialni zrobił przesuwne chowane do garderoby.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Przy schodach do sypialni jest łazienka chyba 108 numer ta z pralką, ja bym chyba odwrócił te drzwi, łatwiej będzie wejść tam od pozostałych sypialni.
    rzeczywiście, teraz dopiero zauważyłem, że ten układ jest mocno niepraktyczny...

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    - aby je przesunąć od drzwi sypialni ( poza zakres możliwej kolizji ) , to raczej należałoby zmienić układ w łazience, np. wanna na drugą ścianę, analogicznie umywalka, miska ustępowa, ... ale nie wiadomo na jakim etapie jest projekt od strony instalacji i możliwości prowadzenia kanalizacji, wody, ... w PARTERZE.
    Zmiana układu w łazience będzie trudna, ponieważ specyfika pomieszczenia (komin przechodzący przez nie), powoduje że umieszczenie wanny tam gdzie jest wydaje mi się najbardziej optymalne. Zwróćcie również uwagę, że w tej łazience jest skos, który dodatkowo ogranicza możliwości manewru. Jeśli chodzi o parter, to on już stoi projekt obejmuje rozbudowę domu o poddasze, a nie stawianie go od 0.
    Natomiast wydaje mi się, że pomocne tutaj może być rzeczywiści podniesienie stropu nad garażem, usunięcie dwóch schodów i przesunięcie całej ściany wraz z drzwiami. Pomysł z drzwiami przesuwnymi też brzmi ciekawie. Będziemy się zastanawiać!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony