dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziabka89

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-251
    Posty
    7

    Domyślnie Przeróbka pieca na dmuchawę

    Przestawiam wam piec jaki posiadam. Chciałbym się dowiedzieć czy ten piec nadaje się do tego żeby zainstalować w nim dmuchawe+sterownik+czujnik temperatury.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160124_181548.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	344371   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160124_181622.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	344372  

  2. #2

    Domyślnie

    Pod nadmuch musi byc wyjscie, nie masz gdzies z boku pieca przykreconej blaszki powiedzmy 15 na 15 przykreconej 2-4 wkretami? Szczerze to watpie czy bedzie takie.
    Sterownik? Sterownik do pompy owszem mozna podpiac, o ile masz pompe. no bo na razie nie wiadomo czy nadmuch mozesz podpiac. Miarkownik ciągu masz? Jak chcesz bardziej rzetelna odpowiedz to na elektrodzie w dziale odpowiednim zapytaj.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziabka89

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-251
    Posty
    7

    Domyślnie

    Sterownik wraz z dmuchawą już zainstalowałem. Dmuchawe zainstalowałem tutaj w dolnych drzwiczkach co była klapka to ją wywaliłem wspawałem kawalek blachy bo za duzy otwór był i dałem na silikon od wysokich temperatur zeby nie dymiło. Jeśli chodzi o dymienie to powyzej 7 biegu dymi mi z górych drzwiczek dokładnie z tej kratki co jest w drzwiczkach a tak to wszedzie jest ok. Dmuchawę ustawiłem na 6 biegu żeby chodziła. Co do czujnika temperatury zamontowałem go przy rurze wychodzącej z pieca i okręciłem wełną, później folią i tasmą na koniec nie wiem czy dobrze to zrobiłem. Jeżeli temperatura nie bedzie sie zgadzać z temperatura na czujniku to trzeba jakoś inaczej to otulić. Mam też pytanie takie czy jak zostawie na 50 stopni na sterowniku na noc i jezeli wszystko sie wypali to dmuchawa sie sama wyłączy czy bedzie chodziła cały czas ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160126_221425.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	344678   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160126_221506.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	344679  

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy trzeba az tak owijac ten czujnik, trytka powinna wystarczyc. Nie wiem jak z ta dmuchawa, ona do 50 stopni powinna chyba dzialac i chyba o to Ci chodzi czy w nocy bedzie chodzic jak bedzie jak minej jak 50, pewnie bedzie jezeli sterownik nie ma funkcji specjalnych jakis. Tak jak Ci pisalem, zapytaj na forum elektrody albo czysteogrzewanie forum, tam Ci rzetelniej powiedza, ewentualnie moga sapac ze samorobka itp ale olej to

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziabka89

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-251
    Posty
    7

    Domyślnie

    Gdzies czytalem ze trzeba owinac dobrze czujnik bo temp. Nie bedzie sie zgrywala. Na poczatku obwinalem tretka to byla roznica 10 stopni a teraz jest 2

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziabka89

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-251
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam pytanie odnosnie dwoch termometrow co mam. Jeden z przodu kotla a drugi z tylu na roze. Czy oba sa potrzebne jesli nie to ktory wymontowac I zaslepic

  7. #7

    Domyślnie

    jak sie domyślam jeden jest na piecu lub rurze wychodzącej z pieca a drugi na rurze powrotnej, dobrze jest wiedzieć jaka woda wpada z powrotem do pieca, bo zasada jest taka, że nie powinno byc duzej roznicy, bo jak jest duzo roznica to piec sie poci i korozja jest, najlepiej jak na wyjsciu i wejsciu jest taka sama temperatura i stosuja wtedy takie zawory 3 czy 4 drozne zeby mieszac wode zeby utrzymac ta temperature, ale poza tym to termometr na powrocie nie potrzebny, generalnie w starych piecach nie kombinowali, tylko teraz robia gorsze piece to i namawiaja na te zawory 3 i 4 drozne, a taki zawor plus srubunki do niego troche kosztuje.. Zawsze mozesz tez kupic tarczowy jak sie taki stojacy irytuje, wkrecasz przejscie w otwór, a potem wkladasz tarczke i mozesz ja sciagac.

  8. #8

    Domyślnie

    Odradzam dmuchawę - wychładza palenisko , zdecydowanie lepszy będzie miarkownik ciągu .

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziabka89

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-251
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1455736467475-1637181331.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	347112Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1455736467475-1637181331.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	347112
    Ktory usunac w tak razie?

  10. #10

    Domyślnie

    Zdecydowanie ten z tyłu , on tylko dotyka rury , ten z przodu masz wkręcony w blok kotła ma bezpośredni kontakt z wodą . Odczyt będzie prawidłowy , oczywiście pod warunkiem że jest sprawny .

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziabka89

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-251
    Posty
    7

    Domyślnie

    No I tak zrobilem. Usunalem ten z tylu a z pprzodu wymienilem na nowy. Temperatura ze sterownika zgrywa sie teraz idealnie. Jeszcze mam jedno pytanie. Zeby woda sie szybciiej w bojlerze nagrzewala to pompka ma szybciej chodzic czy wolniej. Woda ciepla z pieca idzie rowno do grzejnikow i bojlera? Najlepszym rozwiazaniem byl by zawor odcinajacy wszystkkie grzejniki ale takowego nie mam

  12. #12

    Domyślnie

    Jakbyś palił w centralnym i zamknął obieg na grzejniki zeby zagrzać wode w bojlerze to masz bombe po chwili dosłownie bo woda sie zagotuje moment, chyba ze po prostu w lecie byś tak chcial robic no to malo napalic i będzie okej tylko ze zawory odcinajace trzeba

  13. #13

    Domyślnie

    Na kotle nie masz zaworów bezpieczeństwa , więc nie radziłbym palić na krótkim obiegu , ogólnie panie na krótkim obiegu w kotle zasypowym to duże ryzyko . Co zrobisz jak temperatura wzrośnie ci za mocno a w palenisku będziesz miał sporo opału . Próbując schłodzić kocioł poprzez otwarcie zaworu na grzejniki możesz uszkodzić kocioł . Zastanów się dwa razy . Kolega Krzysiek88 jak nie jest w temacie do końca lepiej niech nie podsyła głupich pomysłów

  14. #14

    Domyślnie

    Przeciez napisałem ze ma bombe w domu jak sam bojler bedzie grzał, nie wiem o co Ci chodzi.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie powinieneś proponować zaworów odcinających .

  16. #16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony