dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    romcost

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    48

    Domyślnie Defro confort eko węgiel mi się nie pali (:

    Witam,
    Proszę o pomoc, kupiłem nowy inny) węgiel niestety bez wcześniejszego sprawdzenia i pomimo, że zmniejszyłem moc kotła do minimum (5s podawanie co 60s) niespalony węgiel wysypuje mi się z podajnika ... Próbowałem zwiększać wydajność dmuchawy oraz zmniejszać i nie ma za bardzo efektu. Przy zwiększonej dmuchawie powstają małe płomyki w szczególności po bokach paleniska a w środku węgiel się nie dopala. Przy (dużo) mniejszym nadmuchu, węgiel pali się jak przygasające ognisko i temperatura nie wzrasta.
    Czy powodem może być to, że węgiel trochę mi zamoknął na placu (był przykryty plandeką na placu ale nie w całości), teraz już od ponad tygodnia jest w piwnicy, gdzie jest 23oC i jak wsypuję do podajnika zawsze biorę z góry, czy powodem może być to, że węgiel jest dość mocno "chrzczony" miałem (sprzedawca nie ja, już więcej u niego nie kupię) ? jak regulować piec w takiej sytuacji ? Teraz rozpaliłem na nowo i ustawiłem bardzo krótki czas podawania (5s) przy długich przerwach (60s) i sile nadmuchu 15 (na poprzednim mocniejszym węglu miałem 18 i piec pracował idealnie). Co proponujecie ? Proszę o poradę bo mrozy idą ...

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co piszesz wygląda to na opał o bardzo dużej wartosci Rogi , czyli mocno spiekający.

    Pomóc może czeste podawanie w małych dawkach , spróbuj na początek podawanie 2s/ przerwa 20s i ustawić odpowiedni poziom nawiewu , ale jak spiekający to i nawiew nie może być zbyt mocny ...

    Szczerze mówiąc jak jest mocno spiekający to będzie go bardzo trudno spalić i chyba łatwiej by było abyś kupił trochę opału czeskiego (Komorany) i mieszał bo inaczej może byc problem ...

    Jesli jest to opał o spiekający się o duzej wartości Rogi to żadne ustawienia nie pomogą , bo takie właściwości ma opał ...

    Co to miał być za opał i o jakiej kaloryczności ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    romcost

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Z tego co piszesz wygląda to na opał o bardzo dużej wartosci Rogi , czyli mocno spiekający.

    Pomóc może czeste podawanie w małych dawkach , spróbuj na początek podawanie 2s/ przerwa 20s i ustawić odpowiedni poziom nawiewu , ale jak spiekający to i nawiew nie może być zbyt mocny ...

    Szczerze mówiąc jak jest mocno spiekający to będzie go bardzo trudno spalić i chyba łatwiej by było abyś kupił trochę opału czeskiego (Komorany) i mieszał bo inaczej może byc problem ...

    Jesli jest to opał o spiekający się o duzej wartości Rogi to żadne ustawienia nie pomogą , bo takie właściwości ma opał ...

    Co to miał być za opał i o jakiej kaloryczności ?
    Dziękuję za podpowiedź, spróbuję potestować takie ustawienia... Węgiel miał to być Eko-groszek z KWK Chwałowice TYP: 32,1 o parametrach:
    Granulacja 5 - 25 [mm], Kaloryczność 27 MJ/kg, Popiół 4-7 [%], Siarka 0,4-0,6 [%], Spiekanlność 0-10...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony