dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Cena za ocieplenie - porada

    Witam,

    Proszę o poradę, czy cena za ocieplenie, którą zaproponował mi wykonawca, nie jest zbyt wygórowana:

    kompletny system Termoorganika, styropian grafitowy 20cm frezowany, tynk silikonowy (o ile dobrze pamietam), cena 133zł za m2, 65 zł robocizna, reszta materiał.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    a wysoki ten budynek? duzo ma udziwnien? werandek wykuszy itp?

  3. #3

    Domyślnie

    standardowy domek z dachem dwuspadowym, żadnych wykuszy i udziwnień, wysokość około 8,40m. Elewacja ok. 200m2 nie licząc okien.
    Ostatnio edytowane przez kaluza112 ; 19-01-2016 o 22:08

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    gdzie to jest? To też czasem istotne.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #5

    Domyślnie

    Ekipa z polecenia? sprawdzal ktos ich kamera termowizyjna?
    cena lekko mówiąć unijna nie wiem jak wychodzi zużycie materiału ale ta oferta nie nalezy do najtanszych

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie az taka znowu unijna.
    Mi wychodzi przy aktualnych cenach 136 brutto/m2 w tynku silikonowym Caparola, z kolkowaniem z grafitowym 0,031, termodyblem, przyokiennymi, okapnikowymi etc. takie prawdziwe "na gotowo".

    Przy takiej samej konfiguracji ale "grafitowy termoorganika" galaxy 0,033 juz 129 brutto/m2.

    Przy czym to dla robot wyjazdowych, w tzw "wokół komina" pewnie z -15zl/m2 spoko mozna zrobic, wiec jak Ewbud pisal - lokalizacja ma znaczenie. a raczej odleglosc wykonawcy do miejsca wykonania.

    Wykonawca sie ceni, ale jezeli jest dobry i uzyje materialow wszystkich z TOP polki to nie jest to jakos specjalnie wygorowana cena... rozsadna. Przy czym imho Caparol>Termoorganika.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 20-01-2016 o 10:17
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Budowa znajduje się w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Gorzówa Wlkp. Wykonawca prowadzi moją budowę od samego początku, miałem z nim podpisaną umowę do stanu surowego otwartego. Jak do tej pory wszystko jest w najlepszym porządku, wywiązuje się z terminów, na moje oko dobrze wykonuje swoją pracę. Widziałem jedną elewację robioną prze niego i wyglądało to solidnie choć przyznam, że nie słyszałem żeby ktoś GO badał kamerą termowizyjną. Wykonawca jest z tej samej miejscowości w której znajduje się budowa, zdecydowałem się na niego bo ma doba opinię w okolicy.

    Proszę Was o poradę odnośnie ceny nie dlatego że chcę ją zbijać do granic możliwości i mieć super materiały i dobre wykonawstwo za niewielką cenę, ale po prostu wydawało mi się dość dużo w ostatecznym rozrachunku.

    Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie: czy ocieplając styropianem frezowanym, ilość meteriału liczy się biorąc pod uwagę całą powierzchnie zewnętrzną domu wraz z oknami?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    Jak ma być dobrze to musi kosztować.
    Ja za elewację robioną w 2015 roku płaciłem 52 zł m2 (sama robocizna). Do tego doliczany był cokół z tego co pamiętam 30 zł/mb. Okna liczone normalnie do powierzchni (jest przy nich jednak więcej roboty). Do tego jakaś kasa za montaż parapetów (około 20 zł za każdy parapet). 20 cm grafitu bez frezu (klej obwodowo + 3 placki), kołkowanie z zatyczkami styropianowymi, pianowanie połączeń płyt, przytarcie, zatopienie siatki (wiadomo narożniki + liswy apu - tu jak gadałem z jednym wykonawcą to przy listwach apu miał inną cenę) + jeszcze raz wyprawa z kleju, grunt + tynk mineralny (następnie przerwa technologiczna) i na to farba silikonowa x 2.
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  9. #9

    Domyślnie

    TOMII, to orientacyjnie jaka cena Ci wyszła licząc za m.kw robocizna + materiał ? Będę musiał porozmawiać z wykonawcą o tym jaka byłaby różnica cenowa przy innym materiale bo chyba system Termoorganiki do najtańszych nie należy?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaluza112 Zobacz post
    Budowa znajduje się w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Gorzówa Wlkp. Wykonawca prowadzi moją budowę od samego początku, miałem z nim podpisaną umowę do stanu surowego otwartego. Jak do tej pory wszystko jest w najlepszym porządku, wywiązuje się z terminów, na moje oko dobrze wykonuje swoją pracę. Widziałem jedną elewację robioną prze niego i wyglądało to solidnie choć przyznam, że nie słyszałem żeby ktoś GO badał kamerą termowizyjną. Wykonawca jest z tej samej miejscowości w której znajduje się budowa, zdecydowałem się na niego bo ma doba opinię w okolicy.

    Proszę Was o poradę odnośnie ceny nie dlatego że chcę ją zbijać do granic możliwości i mieć super materiały i dobre wykonawstwo za niewielką cenę, ale po prostu wydawało mi się dość dużo w ostatecznym rozrachunku.

    Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie: czy ocieplając styropianem frezowanym, ilość meteriału liczy się biorąc pod uwagę całą powierzchnie zewnętrzną domu wraz z oknami?
    no to jak na robote w tej samej miejscowosci to duzo. 45 netto/m2 wg mnie to juz bardzo dobra stawka na miejscu.
    Co do frezu przy 20cm - odpusc sobie. niewiele to da. A zwieksza Ci zuzycie materialu.
    Co do liczenia powierzchni : skoro masz podana cene m2 z materialem i robocizna - nie powinno Cie to wcale interesowac, ale ok skoro taki dociekliwy:
    materialy liczy sie bez otworow, ale przy styro frez spokojnie 10-14% zapasu trzeba - bo jest wiecej odpadu niz przy prostym.
    Natomiast liczac powierzchnie robocizny sa 2 standardy - zazwyczaj daje sie do wyboru inwestorowi, lub wybiera korzystniejsza opcje:
    1 - powierzchnia bez wytracen otworow
    2 - wytracamy WSZYSTKIE otwory z powierzchni, ale liczymy obrobke naroznikow wokol okien 1mb=1m2

    z doswiadczenia - prawie zawsze lepiej wychodzi opcja 1.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    Szczerze to nie wiem ile mi to wyszło - kosztowało ile miało kosztować. Zbierz kilka konkurencyjnych ofert i będziesz wszystko wiedział. Patrzyłem byle by za materiały jakoś nie przepłacić, ale drugi raz chyba wolał bym żeby materiały były po stronie wykonawcy. Majstry oczywiście mają podejście "Niech Inwestor kupi więcej, co by mi na pewno nie zbrakło", a ty potem latasz i zwracasz i ciężko rachunki prowadzić. U nas było to też o tyle skomplikowane że to co nie zużyte na jednym budynku szło na drugi budynek obok (budowa rodziców).
    Zdrowszy jest jednak układ jak płacisz za metr z materiałem. Nie boli Cię że odpad duży, że majster czegoś nie szanuje, że nie myśli o optymalizacji zużycia. W razie co to on po prostu mniej zarabia.
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    " Majstry oczywiście mają podejście "Niech Inwestor kupi więcej, co by mi na pewno nie zbrakło", a ty potem latasz i zwracasz i ciężko rachunki prowadzić."
    Dobrze, że nie było u Ciebie jak z tą farbą w kabarecie jakimś - na 3 mieszkania by starczyło, a dla Inwestora niestety zabrakło
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki za porady,

    no to jak na robote w tej samej miejscowosci to duzo. 45 netto/m2 wg mnie to juz bardzo dobra stawka na miejscu.
    już samo to co piszesz o cenie powinno zapalić mi lampkę w głowie. Jutro prawdopodobnie będę rozmawiał z wykonawcą więc postaram się go wypytać o szczegóły, a poza tym poszukam innych firm z okolicy żeby mieć porównanie.

    Zdrowszy jest jednak układ jak płacisz za metr z materiałem. Nie boli Cię że odpad duży, że majster czegoś nie szanuje, że nie myśli o optymalizacji zużycia.
    U mnie wchodzi w grę tylko taka opcja

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norbbii

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    skarzysko
    Kod pocztowy
    26-110
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaluza112 Zobacz post
    Witam,

    Proszę o poradę, czy cena za ocieplenie, którą zaproponował mi wykonawca, nie jest zbyt wygórowana:

    kompletny system Termoorganika, styropian grafitowy 20cm frezowany, tynk silikonowy (o ile dobrze pamietam), cena 133zł za m2, 65 zł robocizna, reszta materiał.

    Pozdrawiam
    Wiem, ze troche pozno ale mnie wykonawca wycenil na 90 zl robocizna z materialem i 30zl sama robocizna, 20 cm styro grafitowe z tynkiem akrylowym. Dom okolo 250 m2 świetokrzyskie.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    hm....coś tu chyba jest nie tak...
    sam styro to koszt ponad 40 zł...
    chyba, ze masz to wszystko w netto...
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWBUD Zobacz post
    hm....coś tu chyba jest nie tak...
    sam styro to koszt ponad 40 zł...
    chyba, ze masz to wszystko w netto...
    produkt styropianopodobny, do tego tani klej, tynk akryl , siatka chinska no i tania robocizna no i tak wyszlo
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    łódzkie - 130 materiał z robocizną, sama robocizna 45 zł. W obu przypadkach plus 30 zł od parapetu.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    produkt styropianopodobny, do tego tani klej, tynk akryl , siatka chinska no i tania robocizna no i tak wyszlo
    jak widać na wszystko znajdą się Klienci....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  19. #19

    Domyślnie

    Mi jeden na śląsku zaśpiewał 180 zł/m2 netto. Styropian grafitowy 20 cm, tynk sylikonowy
    Póki co nie wiem czego mam się spodziewać od innych wykonawców, ale raczej przy tej grubości 20 cm odpuszczę sobie grafit...
    Zna ktoś kogoś godnego zaufania z okolic Katowic?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Mi jeden na śląsku zaśpiewał 180 zł/m2 netto. Styropian grafitowy 20 cm, tynk sylikonowy
    Póki co nie wiem czego mam się spodziewać od innych wykonawców, ale raczej przy tej grubości 20 cm odpuszczę sobie grafit...
    Zna ktoś kogoś godnego zaufania z okolic Katowic?
    ze skrajności w skrajność
    90-180 zł/m2
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony