dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jak to ocieplić?

    Dom w projektowaniu na bardzo wąskiej działce i dlatego na parterze garaż (z tylu garażu pomieszczenie gospodarcze), a obok garażu wejście do domu, z którego prowadzą schody na pierwsze piętro, gdzie ma być wiatrołap, salon itd. Nad tym ma być jeszcze jedno piętro. Wiem, że funkcjonalnie taki garaż w bryle wygląda słabo. Ale nie mam innej możliwości, a jednak garaż chciałbym mieć. Mam pytanie jak odizolować garaż od piętra. W projekcie mam 15cm styropianu w podłodze pietra czyli w stropie garażu. W podłodze garażu 5cm styropianu. Nie wiem , czy robić ogrzewanie w garażu. Jak to widzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    SKONSULTUJ SIĘ Z PROJEKTANTEM KTÓRY CI ROBI PROJEKT - garażu się nie ogrzewa samochody tego nie lubią

  3. #3

    Domyślnie

    Głównie chodzi mi od odizolowanie cieplne garażu od piętra. Czy 15cm wystarczy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A dlaczego izolujesz na stropie a nie pod stropem? JA bym ocieplał sufit w garażu a nie na piętrze.

  5. #5

    Domyślnie

    Dlatego, bo planuję ogrzewanie połogowe w całym domu. Podobno pod rurkami musi być styropian. Skoro ocieplać garaż od środka to czy ściany też?

  6. #6

    Domyślnie

    Skonsultuj z projektantem kwestie ocieplenia sufitu w garażu 15cm a na stropie tylko 3cm styropian z matą odbijającą pod podłogówke

    --
    ściany też ocieplasz tak jak całą elewacje. To że nie ogrzewasz garażu to nie znaczy że ma być nie ocieplany.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2009 Zobacz post
    Dlatego, bo planuję ogrzewanie połogowe w całym domu. Podobno pod rurkami musi być styropian. Skoro ocieplać garaż od środka to czy ściany też?
    Nie nie nie... Garaż wymaga ocieplenia sufitu, poczytaj trochę o systemach garażowych. Ocieplenie stropu to jedna rzecz, a styropian na podłodze piętro wyżej to inna sprawa.

    Garaż jak najbardziej ogrzewany, po co Ci pomieszczenie, w którym zimą z powodu braku ogrzewania będzie ujemna temperatura i wilgoć ? Równie dobrze można wtedy trzymać samochód na zewnątrz pod przykryciem...
    ===========================

    Piec SAS Multi 17kW ST-450 zPID, Pompa ciepła Hewalex PCWU 200K - 2,3 kW, wymiennik ciepła Sondex, podłogówka 100m2, Sterownik pokojowy st-280, Rekuperator Brink Excellent 400
    powierzchnia użytkowa ok. 170m2, + 60m2 garaż
    ściany 24cm Ytong, ocieplenie 15cm Austrotherm Fasada Premium 0,031. wełna 30cm, podłoga na gruncie 20cm styropian

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie zgodzę się z ogrzewaniem garażu - chyba, że nie będzą cię bolały wysokie koszty ogrzewania. Bramy garażowe nie są zbyt szczelne. Poza tym ich otwarcie potrzebne do wyjazd samochodu powoduje kompletne wychłodzenie pomieszczenia i grzejnik musi pracować pełną mocą.

    Samochód nawet pod wiatą już tak się nie rosi jak wolnostojący. A co dopiero w garażu

  9. #9

    Domyślnie

    Ogrzewanie garażu nie kosztuje majątku pod warunkiem dobrego ocieplenia i osadzenia bramy.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba, że tej bramy nie otwierasz.
    Ale jak otwierasz ją kilka razy dziennie (wyjazd i przyjazd z pracy, odwiezienie dzieci, zakupy) to wychładzasz kompletnie.

  11. #11

    Domyślnie

    Czy takie ocieplenie parteru będzie dobre? Na niebiesko styropian. Grubość styropianu : na zewn. 1cm, w środku garażu 10cm, pod budynkiem 15cm, na pietrze w podłodze 15cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	345040  

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Ogrzewanie garażu nie kosztuje majątku pod warunkiem dobrego ocieplenia i osadzenia bramy.
    Nawet najlepiej osadsona brama puszcza cieplo jak ser szwajcarski, ale z tego powodu w garazu grzejnik ustawiasz na gwiazdke czyli przeciwzamrozeniu, jak byly te mrozy to moj grzejnik byl ledwo cieply, i wcale nie smigal na pelnej mocy a w garazu bylo plusowo. A ma to znaczenie jak np w garazu ma sie hydrofor albo licznik wody

  13. #13

    Domyślnie

    A czy ocieplenie takie jak na rysunku jest wystarczające?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie zgodzę się z ogrzewaniem garażu - chyba, że nie będzą cię bolały wysokie koszty ogrzewania. Bramy garażowe nie są zbyt szczelne. Poza tym ich otwarcie potrzebne do wyjazd samochodu powoduje kompletne wychłodzenie pomieszczenia i grzejnik musi pracować pełną mocą.

    Samochód nawet pod wiatą już tak się nie rosi jak wolnostojący. A co dopiero w garażu
    Bez urazy ale opowiadasz niemądre rzeczy.

    Do autora wątku:

    Mam na stropie 5cm styro i wylewkę jastrychową, w garazu na suficie izolację w postaci 10cm styro i to spokojnie wystarczy. W garażu mam ogrzewanie podłogowe i nie wiem dlaczego ktoś opowiada że samochody tego nie lubią. Zrobiłem je aby zima kiedy zona przyjedzie z pracy zasniezonym i oblodzonym autem samochód przez noc spokojnie odtajał i rano do czystego i ciepłego spokojnie wsiadła i mogła bez skrobania i odsniezania odjechać.
    I tu ciekawostka, ogrzewanie mam ale go nie uzywam tzn w garazu jest zamkniety obwód bo nawet bez grzania mam srednia temperature 14st kiedy na dworzu jest -15. teraz jest na zewnątrz +2 a u mnie w garazu +17,5 a ogrzewanie wylaczone. Gdybym ten obwód właczył koszty beda niewielkie powtarzam niewielkie. Bramy garażowe są szczelne, tak jak okna, tylko trzeba kupic bramę dobrej firmy a nie taniaka. Mówię tu o Wiśniowskim który ma panele 40mm w standardzie ale robi tez grubości 60mm, Hormann który ma 42mm - mam taka i jest ciepła, nie przemarza a U-1,2 na bramie to nie jest żle, na oknach dachowych mam gorsze, Jest jeszcze KMT które cenowo wyglada najlepiej z tej trójki a w standardzie ma panel 45mm i U-1,0. I nawet jak bramę otwieram to temp wewnatrz spada o 3-4st to po zamknieciu dość szybko się wyrównuje.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony