dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 48
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 957
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    ten najnowszy układ wygląda super. Umywalka+toaleta blisko siebie, za to wanna daleko od toalety. Tylko czy przy umywalkach będzie wygodnie, nie za blisko skosu?
    Z tego co widzę umywalka będzie naprzeciw okna dachowego, czyli będzie odrobinę więcej miejsca na głowę.


    Nie wszystko da się przeprojektować po wybudowaniu. Przecież do kanalizy musi być odpowiedni spadek.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #22

    Domyślnie

    Iscra nie będzie niestety dokładnie na przeciw okna. Toaleta chyba zostanie w tym miejscu co jest, a zobaczymy czy zmieścimy w tym miejscu umywalkę. Także takie zmiany nie mają znaczenia, bo instalacja wodna może być dostosowana bez jakiś większych problemów - adaptowaliśmy 4 lata temu poddasze i powstała tam łazienka bez żadnych planów wcześniejszych.

  3. #23

    Domyślnie

    Zerknij na rzut więźby. Może da się nieco okno przesunąć, by wypadło nad umywalką?

    Co innego instalacje do wody użytkowej a co innego kanaliza od kibelka, która ma większą średnicę niż odpływy z wanny czy umywalki
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #24

    Domyślnie

    Iscra, dlatego toaleta zostanie raczej w tym miejscu, co jest. Co do okien - z tamtej strony jest komin, więc raczej są nie do ruszenia.
    Myślę nad tym rozwiązaniem do pieca, co planujecie Wy. Rozumiem, że to jest podajnik ślimakowy? Jak daleko będziecie mieli z pomieszczenia na opał do kotłowni? Ten paszociąg pójdzie czym, kanałem w ziemi czy jak to rozwiążecie? Nie wiem, gdzie w okolicach kotłowni miałabym wcisnąć stodołke na opał...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Iscra, dlatego toaleta zostanie raczej w tym miejscu, co jest. Co do okien - z tamtej strony jest komin, więc raczej są nie do ruszenia.
    Myślę nad tym rozwiązaniem do pieca, co planujecie Wy. Rozumiem, że to jest podajnik ślimakowy? Jak daleko będziecie mieli z pomieszczenia na opał do kotłowni? Ten paszociąg pójdzie czym, kanałem w ziemi czy jak to rozwiążecie? Nie wiem, gdzie w okolicach kotłowni miałabym wcisnąć stodołke na opał...
    Zawsze możesz walnąć silos...

    Tak, podajnik ślimakowy, ale nie taki wypas, jak do zboża, bo te mają za dużą wydajność xD To właśnie paszociąg, czyli podajnik jak do pasz: on jest mniejszy, ma mniejszą wydajność, czyli zamiast przewalać po kilka ton na godzinę, pracuje wolniej i podajnik przy piecu zapełni w, powiedzmy, 10-15 minut (a nie kilka sekund, że ledwo wyłączyć zdążysz ).
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #26

    Domyślnie

    Wyobraziłam sobie ten silos

    Mój mąż jest z branży drobiarskiej (zresztą oboje jesteśmy po rolniczym uniwersytecie), także rozumiem różnicę
    Ale jak połączycie to z kotłownią? rura w otulinie pod ziemią? czy na ziemi, w jakimś rowie? Jak to będzie wyglądało?
    Na pewno bezobsługowy piec - brzmi kusząco, także jest o co powalczyć...
    Jeśli nasze plany wypalą, to wybudujemy się szybciej niz Wy, bo chcemy skończyć w tym roku, przez co niestety nie zobaczę Waszego rozwiązania w pratkyce zanim zainstalujemy swój piec.

  7. #27

    Domyślnie

    Paszociąg planujemy w ziemi, zabezpieczony geowłókniną, ale czy jeszcze jakoś dodatkowo, to uzgodnię z producentem. Będzie miał do pokonania ok. 12 m. Z tego, co rozmawiałam, to gość powiedział tak: przy takim użytkowaniu to on 20 lat MINIMUM wytrzyma xD Bo to nawet 10% jego mocy nie będzie - w chlewniach paszociągi pracują niemal non stop przez lata i na to są przygotowywane

    W projekcie przygotowywany jest przepust przez fundament na paszociąg właśnie.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #28

    Domyślnie

    Kurczę, zdecydowanie wybudujecie szybciej od nas. My na ten rok mamy plany jedynie na SSO.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #29

    Domyślnie

    Iscra z kim o tym rozmawiałaś? Z producentem paszociągu? Na jakiej głębokości go będziesz mieć?
    Wiem, że on się nie zepsuje sam z siebie, ale musisz wziąć pod uwagę, że np. w kurnikach bardzo często nawet drobny kamyczek jest w stanie zerwać łańcuch. Wtedy trzeba go wyjąć, wymienić czy jakoś naprawić taką usterkę. U klientow mojego męża dzieje się coś takiego średnio raz w miesiącu. Pasza nigdy nie jest idealnie czysta. Myśleliście o tym w ogóle?

  10. #30

    Domyślnie

    Tak, z producentem paszociągu. W domu odkopię który to był i dam Ci namiar. Przy okazji rozmawiałam też z producentem Granpala o tym rozwiązaniu i da się go spokojnie zastosować.

    Myśleliśmy zrobić dojścia do paszociągu będącego w ziemi tak, by nie trzeba było regularnie rozkopywać ogrodu. Ale to jeszcze jest w fazie wstępnych koncepcji. Ażurowe podnoszone płyty byłyby OK, gdyby nie to, że są paskudne. Kombinujemy, aby nad paszociągiem zrobić po prostu ścieżkę do stodoły i niekoniecznie brukowaną, a właśnie z czegoś, co będzie można łatwo usunąć, by zajrzeć do instalacji.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #31

    Domyślnie

    Wyślę męża wobec tego, by zasięgnął języka u swoich klientów. Jest to bardzo interesujący pomysł. Także może coś podpowiedzą albą przed czymś ostrzegą.
    Wybadamy teren, skoro można uniknąć przerzucania własnymi rękami kilku ton opału rocznie...
    Dzięki!

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Wybadamy teren, skoro można uniknąć przerzucania własnymi rękami kilku ton opału rocznie...
    O to chodzi właśnie Kręgosłupy by nie wytrzymały w końcu Trzymam kciuki i jestem ciekawa jak to rozwiążecie!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  13. #33

    Domyślnie

    Iscra, tak teraz myślę, że silos to nie jest zły pomysł... Skąd u Was podajnik będzie zabierał paszę? Nie z silosa?
    Są takie 2 tonowe, które możnabyłoby ukryć w jakimś drewnianym małym domku, żeby nie bił po oczach. Tylko, że te 2 tony ciężko do tego silosa załadować... :/

  14. #34

    Domyślnie

    Melduję się w Twoim dzienniku - jesteśmy na podobnym etapie, nasza działka też została kupiona w grudniu ...dokładnie to 30 grudnia
    U nas mała parterówka 85 m. Jeszcze nie mamy PnB, jesteśmy na etapie adaptacji projektu, ale liczymy na to, ze pójdzie szybko i wiosną zaczniemy.
    Bedę podglądać i korzystać z doświadczeń.
    Widzę, że planujesz dokładnie i z wyprzedzeniem, muszę pójśc w Twoje ślady.
    Pozdrawiam!

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Iscra, tak teraz myślę, że silos to nie jest zły pomysł... Skąd u Was podajnik będzie zabierał paszę? Nie z silosa?
    Są takie 2 tonowe, które możnabyłoby ukryć w jakimś drewnianym małym domku, żeby nie bił po oczach. Tylko, że te 2 tony ciężko do tego silosa załadować... :/
    My szacujemy, że 2 tony to będzie stanowczo za mało na sezon grzewczy. A 8-10 tonowy silos już trochę miejsca zajmuje. Jak go ładować? Podajnikiem ślimakowym Tak, silos też już rozkminialiśmy. Na tapecie było również składowanie owsa na nieużytkowym poddaszu, wewnątrz domu w składzie obok kotłowni i kilka innych mniej sensownych opcji xD Paszociąg wygrał starcie pod względem ekonomicznym jak i praktycznym - ale wiadomo, że na razie w teorii. Czy w praktyce również, to się okaże.

    A u nas podajnik będzie zabierał owies z zasieku w stodole. Wczoraj z mężem pomierzyliśmy odległości i to mąż właśnie będzie obmyślał jak konkretnie to rozwiązać, więc możesz odezwać się bezpośrednio do niego. Na forum jako Tern.
    W linii prostej od zasieku w stodole do komina wewnątrz domu wychodzi ok. 18m.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Uff.. tu nikt nie próbuje na siłę przeforsować pompy Jak miło

    Idziecie jak burza, przyłączam się do obserwacji, czytania i komentowania Zwłaszcza, żeśmy sąsiadki
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Uff.. tu nikt nie próbuje na siłę przeforsować pompy Jak miło

    Idziecie jak burza, przyłączam się do obserwacji, czytania i komentowania Zwłaszcza, żeśmy sąsiadki
    U mnie w wątku były próby przeforsowania PC


    Tsunami, jak tam, coś myśleliście nad rozwiązaniem ogrzewania?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  18. #38

    Domyślnie

    Iscra, nie śmiej się proszę, co to jest zasiek w stodole? Haha bo ja wiem, co to są zasieki, ale zasiek w stodole na zboże - nie mogę sobie tego wyobrazić...

    Mój mąż rozmawiał z jednym właścicielem kurnika, który bardzo pozytywnie pomysł paszociągu ocenił, ale tak jak myślałam miał obawy, co do umieszczania go głęboko w ziemi. Jak sobie patrzę tak na nasze rozplanowanie domu na działce, to może byśmy znaleźli miejsce niedaleko kotłowni, w którym można byłoby jakoś gospodarować opał i puścić go tym paszociągiem. Musiałoby to jednak wyglądać ładnie, bo byłoby przed domem, niedaleko głównego wejścia...
    Te dwutonowe silosy ciężko się niestety uzupełnia, więc raczej ten pomysł jest chybiony (i zdaję sobie sprawę, że na zimę trzeba byłoby go napełnić przynajmniej 2 razy).

    asolt zajmuje się naszym OZC, także zobaczymy jakie będą wyniki. A poza tym wciąż czekamy na decyzje kredytowe w bankach. Mam nadzieję, że oferty będą w miarę przystępne po tych wszystkich zmianach i podwyżkach...
    Jak tylko pogoda się ustabilizuje, czeka nas wyprawa na działkę i chyba poprosimy sąsiada, by zaorał ją całą. Trochę pracy przed nami.

  19. #39

    Domyślnie

    Ty się śmiej z nas, bo to, co my nazywamy zasiekiem, a co faktycznie dla większości świata jest zasiekiem to dwie różne rzeczy Łap obrazek, jak to sobie wyobrażamy BARDZO poglądowo i do dopracowania, szczególnie trzeba wziąć pod uwagę nacisk boczny na ściany.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zasiek.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	346419
    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Mój mąż rozmawiał z jednym właścicielem kurnika, który bardzo pozytywnie pomysł paszociągu ocenił, ale tak jak myślałam miał obawy, co do umieszczania go głęboko w ziemi.
    Yay! Jest dobrze, że sam pomysł paszociągu wydaje się być trafnym Pozostaje teraz rozwiązać jego przeciągnięcie z jednego miejsca w inne...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  20. #40

    Domyślnie

    Iscra, dobry pomysł. Właśnie ten lejkowaty kształt jest niezbędny. Fajnie to wygląda

    Odebrałam dziś wypis i wyrys z ewidencji gruntów. Tydzień czekania tylko na to, by został on wypisany dokładnie dzisiaj, przy mnie. Noż kurde - te urzędy! :/

Strona 2 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony